Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 

Cum instalez netul?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 28.12.2008
Eu am păţit ca să zic aşa cu ani în urmă când foloseam Windows XP şi nu aveam drivere pentru placa de reţea => ciuciu net. Însă în cazul de faţă nu cred că e cazul de aşa ceva.

#20
Bylly00

Bylly00

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,729
  • Înscris: 27.06.2015
Am eu un set de dischete cu internet. Are vreo 100 de siteuri, cred ca te descurci pentru inceput, doar ca iti trebuie unitate fdd de 5.25'' .

Mane, ai placa de retea integrata pe placa de baza, ca 99.99999% dintre noi, se instaleaza driverele automat in general atunci cand instalezi windowsul. Te intreaba el in general daca vrei sa te conectezi la reteaua cutarica, bagi parola care in general e scrisa pe router si gata.

#21
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007

 eiffel, on 01 noiembrie 2018 - 19:39, said:

Depinde de provider.
Eu am nevoie de ex de user si pass. C ulterior le-am pus in router ca am mai multe PC-uri e partea a doua. Nu stim cum are el.
Are UPC. A scris mai sus

#22
Pepsi14

Pepsi14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 18.01.2013

 eiffel, on 01 noiembrie 2018 - 18:50, said:

In functie de Windwos e posibil sa fie si driverul de retea inclus.
Daca nu, pe site-ul producatorului placii de baza te duci sidescarci driverul ptr modelul tau de palca.

E posibil sa fie nevoie sa instalezi chiar mai multe drivere, nu doar cel de retea.

Dupa care configurezi netul in functie de datele primite de la  provider.

Ptr drivere vezi si postul asta - https://forum.softpe...hide-topic-nou/

Si cum intru sa descarc respectivele drivere daca se presupune ca nu merge netul?  In fine, nu asta e problema.. placa de baza este ASROCK si am cd cu driver la ea iar placa de retea nu am.. adica cablu de la net intra direct intr-un orifiu de la placa de baza.. nu stiu daca am explicat bine!

 Bylly00, on 01 noiembrie 2018 - 22:24, said:

Am eu un set de dischete cu internet. Are vreo 100 de siteuri, cred ca te descurci pentru inceput, doar ca iti trebuie unitate fdd de 5.25'' .

Mane, ai placa de retea integrata pe placa de baza, ca 99.99999% dintre noi, se instaleaza driverele automat in general atunci cand instalezi windowsul. Te intreaba el in general daca vrei sa te conectezi la reteaua cutarica, bagi parola care in general e scrisa pe router si gata.

Da am.. e in regula, am inteles.. asta stiam si eu userul si parola de pe router si s a facut conexiunea!

#23
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

adica cablu de la net intra direct intr-un orifiu de la placa de baza..
Aia e placa de retea. Se zice ca e "on-board". Dar tot palca de retea este chiar daca e pusa pe placa de baza. la fel si cea de sunet.
Din moment ce ai net sa postezi aici poti sa intrii si pe site la Asrock sa descarci driverele.
Posibil sa mearga si cele de pe CD - dar e posibil sa fie mai vechi decat pe site.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate