Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

CITROËN CACTUS C4 Feel 1,2 Puretech 110 CP Aut6 2018

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
277 replies to this topic

#19
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,488
  • Înscris: 18.06.2007

View Postm6d, on 18 octombrie 2018 - 22:16, said:


Mda...”util” și distrugător coment....ma bag la negocieri cu oe

Daca nu cedează îl ameninți că ai prins o reducere buna aici

https://vossenwheels...-series-hf-2-5/



#20
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
a, scuze.....dupa mine aste aste sunt optionale care tin la ...femei. De exemplu eu cand am folosit (acum fo 10ani) prima masina cu scaune incalzite am crezut ca m-am pisat pe mine.....senzatie oribila sincer! prefer sa-mi inghete curul 10  minute decat asa....

Edited by alexpet, 18 October 2018 - 22:30.


#21
m6d

m6d

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 12.10.2007

View Postalexpet, on 18 octombrie 2018 - 22:25, said:

a, scuze.....dupa mine aste aste sunt optionale care tin la ...femei. De exemplu eu cand am folosit (acum fo 10ani) prima masina cu scaune incalzite am crezut ca m-am pisat pe mine.....senzatie oribila sincer!
Corect dar la minus 20 , un scaun încălzit poate sa-ți dezghețe un pic curul!!!! Sunt bune și alea. Eu regret ca nu am găsit cu asistenta la frânarea de urgentă....

View Postbobalex18, on 18 octombrie 2018 - 22:25, said:



Daca nu cedează ĂŽl ameninți că ai prins o reducere buna aici

https://vossenwheels...-series-hf-2-5/
Ha ha....bine MAN , m-ai făcut sa rămân cu degetul înțepenit in poziția m...e PSD la ce scoruri au aia

#22
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Macar jantele sa fie hibride daca motorul nu e. Sa o stapanesti sanatos. Sau e un el? Posted Image
Serios acum, sunt mai bune alea hibrid spre deosebire de jantele de aliaj mai accesibile.

PS. Nu-mi place climatizarea in meniu. Deloc.

Edited by underb, 18 October 2018 - 22:57.


#23
m6d

m6d

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 12.10.2007

View Postunderb, on 18 octombrie 2018 - 22:58, said:

Macar jantele sa fie hibride daca motorul nu e. Sa o stapanesti sanatos. Sau e un el? Posted Image
Serios acum, sunt mai bune alea hibrid spre deosebire de jantele de aliaj mai accesibile.

PS. Nu-mi place climatizarea in meniu. Deloc.
Da , sunt destul de multe chestii lipsite de ergonomie ....ca doar nu sunt nemti...dar si la nemti au inceput sa puna totul pe ecrane . La fel trebuiesa dezactivez start stopul de pe ecran, meniul cu consum si info rulare este doar ondemand cu temporizare...apare pe ecrancateva secunde si dispare...asta e .
   Despre jante, ai luat hibridele de la Alcar? Ca eu doar la ei am gasit hibride...sunt de treaba?

#24
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,114
  • Înscris: 17.01.2012

View Postm6d, on 19 octombrie 2018 - 07:33, said:

...meniul cu consum si info rulare este doar ondemand cu temporizare...apare pe ecrancateva secunde si dispare...asta e .
   ...

hihihi! știi de ce? pt că „psihologie”: dacă te uiți prea mult ce consum ai - treci la altă frumusețe!!! :P

aaa... era să uit!
soția (mea) întreabă dacă geamurile portierelor din spate se deschid „a la Louis de Funes”!

#25
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

View Postm6d, on 19 octombrie 2018 - 07:33, said:

Da , sunt destul de multe chestii lipsite de ergonomie ....ca doar nu sunt nemti...dar si la nemti au inceput sa puna totul pe ecrane . La fel trebuiesa dezactivez start stopul de pe ecran, meniul cu consum si info rulare este doar ondemand cu temporizare...apare pe ecrancateva secunde si dispare...asta e .
   Despre jante, ai luat hibridele de la Alcar? Ca eu doar la ei am gasit hibride...sunt de treaba?
Nu am luat hibride. Ma gandesc totusi la avantaje. Sunt mai usoare decat alea ieftine de aliaj si mai rezietente. In caz de ceva extrem, le repari pe martinea drumului cu o piatra mai sanatoasa sau un ciocan de la un sofer binevoitor daca le-ai lovit incat sa pierzi aer si pleci. Arata mai bine decat alea de tabla.

Edited by underb, 19 October 2018 - 11:44.


#26
m6d

m6d

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 12.10.2007
So , azi m-a bătut 200 km , tot oraș, ca asta o sa facă jucăria asta , dar am de gând sa mai pun ceva km in se și in afara orașului.
   Parca parca motorul se mai lasă , cutia încă smucește un pic însă asta necesita ( cică) mai mulți km.
   Consumul mediu a scăzut la 8,7% deși am cam început sa bag talpa mai adânc uneori. Interesant e ca , atunci când accelerezi copios, cu pedala pana la fund, motorul suna chiar drăguț, nu ca un aspirator....
   Continua etapa de descoperire a fierataniei. Fain și ca e atât de rară încât încă nu am văzut pe strada alta ....doar modelul vechi. Cum zicea un prieten, dacă nu se vând așa bine sunt proaste.....la bășcălie...sper.

#27
MihaiF16

MihaiF16

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 17.07.2016
Salut, garantia de 4 ani cam ce acopera? Cati cai are?

Sa o stapanesti sanatos si sa nu ai parte de incidente neplacute.

#28
m6d

m6d

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 12.10.2007

View PostMihaiF16, on 19 octombrie 2018 - 20:00, said:

Salut, garantia de 4 ani cam ce acopera? Cati cai are?

Sa o stapanesti sanatos si sa nu ai parte de incidente neplacute.
Merci mult.
Garanție 4 ani și 100.000 km și acoperă cam tot mai puțin consumabile.
Cai putere 110 , cuplu motor 205 nu la 1750 rpm.
Acum ma chinuiam cu CarPlay ul și înjuram de zor ca nu merge și când colo nu știe decât pana la iPhone 6 ....noroc ca il mai am și pe ăla...și merge Waze și Maps și altele

#29
m6d

m6d

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 12.10.2007
Hello.
Azi am decis sa dezvirginez un pic cactusul așa ca ne-am urcat ( știu ca nu trebuia in rodaj) 3 Adulți și 2 copii și am mers pana la Orăștie -  arsenal park, apoi Geoagiu Bai și Ă®napoi la Cluj.
   Pentru cât de Ă®ncărcată era mașina pot spune ca se descurca absolut onorabil. Trage fără nici o problema la deal sau in Depășiri, fără a se dori o sportiva. Am atins fără sa vreau chiar și 150 kmph pe o bucățică de autostrada iar in rest coloana, cârnat de mașini....ma rog, viteza medie a ieșit 66 kmph. Consumul a ieșit foarte bine ( ținând cont ca acum a Ă®mplinit 500km și cât de plină a fost mașina...) la 6%.
   Comportamentul pe drum județean și pe autostrada e exemplar, motorul se aude extrem extrem de puțin in habitaclu ( și aici Ă®l compar cu un golf 7 diesel 1600cmc pe care Ă®l am la firma ) la fel ( de puțin) se aude și zgomotul produs de vânt/ oglinzi sau de rulare ( aici e suspensia progresiva).
   La o utilizare civilizata și progresiva  cutia eats6 de la Aisin se descurca bine Ă®nsă dacă te trezești brusc sa fii sportiv te poți trezi cu schimbări mai bruște și mici smucituri ( de Ă®nțeles la ce motoraș are agregatul asta) .....și astea se pot rezolva dacă pui cutia pe sport.
   Despre spațiu...a fost mai Ă®nghesuit ținând cont de doi inși de peste 100 kg in fata Ă®nsă s-a putut găsi spațiu bun pentru fiecare. Factorul care a limitat un pic șoferul ( pe mine ) a fost scaunul copilului pus pe mijloc , in spate, care m-a Ă®mpiedicat sa ma mai dau Ă®ncă vreo 3-4 cm in spate ca sa fie absolut lăfaiala .per ansamblu a fost foarte bine .
Faza cu computerul de bord trebuie sa o rectific, am găsit modul de Afișare continuu și am făcut câteva poze.
  O nota de 10 pentru frâne , niște frâne foarte eficiente și sensibile la orice Ciupitura de pedala.
  Scaunele și poziția de conducere sunt foarte bune....chiar și pentru coloana mea.

Attached Files


Edited by m6d, 20 October 2018 - 22:08.


#30
corcodel10

corcodel10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,229
  • Înscris: 12.12.2011
Fă-i ceva la diacriticele alea că m-au zgâriat pe retină :D

Să o stăpâniți sănătoși!



#31
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,488
  • Înscris: 18.06.2007
Mama lui de autocorent. Zici că ai scris in bulgaro-ungara.

Cum e pozitia la condus? Confortul?

#32
m6d

m6d

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 12.10.2007

View Postcorcodel10, on 20 octombrie 2018 - 22:17, said:

Fă-i ceva la diacriticele alea că m-au zgâriat pe retină :D

Să o stăpâniți sănătoși!

View Postbobalex18, on 20 octombrie 2018 - 22:18, said:

Mama lui de autocorent. Zici că ai scris in bulgaro-ungara.

Cum e pozitia la condus? Confortul?
Ha ha ...cum naiba a ieșit așa????? Ca de rahatul asta de autocorect ma tot lovesc ...da asa diacritice mai rar��������
  Cred ca nu merge scrisul când pe tableta când pe telefon...ca așa am făcut.
Scuze.
Bobalex...confort foarte foarte bun la volan, loc sa te cracanezi pana 195 cm....și nu doar pe lungime...și pe lățime. Consola centrală e minimalista, aproape ca lipsește ....așa ca îți poți lasă genunchiul drept mult in lateral.

#33
corcodel10

corcodel10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,229
  • Înscris: 12.12.2011
Cactus-ul vechi nu mi-a plăcut. Plasticele alea "aruncate" pe mijlocul ușii nu își aveau rostul (poate practic, că estetic ZERO - din pctul meu de vedere). La cel actual, arată altfel, a mașină.  Totuși, puteau face geamurile spate electrice. Despre cele 2 tablete din bord, tot respectul meu.

Edited by corcodel10, 20 October 2018 - 23:05.


#34
cris26

cris26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 568
  • Înscris: 08.03.2015
Ai lasat tu demarajul hibridului pt un puretech? 0 50 km in cate secunde?
Felicitări de jucarie si drumuri bune!

#35
m6d

m6d

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 12.10.2007
Da și eu sunt de aceeași părere. Specialiștii acuza ca noul model e prea conformist, ca nu mai e “unic” Ă®nsă actualul model e chiar drăguț, nu mai e ciudat.
  Interiorul rămâne complet diferit de plutonul german , lipsa consolei centrale masive de la mașinile clasice și forma atipica a Bordului asigura atât confortul cât și aspectul. Eu unul sunt mulțumit.
   Rămân ceva mai sceptic in privința motorului.....e prima mașina in 3 cilindri ....trage bine dar parca nu am Ă®ncredere....dar timpul ne va lămuri.

View Postcris26, on 21 octombrie 2018 - 08:48, said:

Ai lasat tu demarajul hibridului pt un puretech? 0 50 km in cate secunde?
Felicitări de jucarie si drumuri bune!
Pai nu sunt sigur ca e chiar așa mare diferența deoarece motorul are 110cp, greutatea mașinii e mai mică sau egala și pe sport , cutia trage foarte bine. Ar trebui sa fac o liniuța cu un prieten sa ne lămurim. Totuși cred ca tot o ia ușor mai repede pe primii metri...dar rămâne de văzut.

Ce naiba se tot bubuie diacriticele astea retroactiv la fiecare reeditare a unui post ????

Edited by m6d, 21 October 2018 - 08:49.


#36
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,488
  • Înscris: 18.06.2007
Care demaraj 0-50 la Yaris?! doar pe electric ai 30 de cai disponibili iar daca ai și termic papa cat un amg :))))

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate