Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...
 De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...
 

Opel Astra J sau For Focus Mk3

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,681
  • Înscris: 24.11.2015
Din ce am studiat pana acuma de pe la posesori am ajuns la aceasta concluzie:
Astra:
-mai frumoasa, mai grea, avea destule defecte, in special modelul fara facelift, cum e printre cele mai grele din clasa sa o sa ai si consumuri printre cele mai ridicate
Focus:
-mai placuta la condus, mai urata, insa as zice ca gasesti motorizari mai bune si cred ca e mai fiabila, nu prea am auzit lume sa se planga de ele. In schimb, la astra e plin forumul , ca am vrut sa imi cumpar si eu astra J, insa cu dieselul de 2.0 160-165cp.

#20
CoBr4

CoBr4

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 07.06.2005
Nici consumu nu ma deranjeaza atat de mult.

Pana la urma o sa aleg masina cu un istoric ok, chit ca e Ford sau Opel. Ma gandeam chiar sa dau o tura prin reprezentante, poate au ceva expus la vanzare.

La dotari iarasi nu am pretentii, actuala un Seat Ibiza are doar aer si nu ma plang. Ideea e ca mearga bine si sa nu necesite investitii majore urmatorii ani.

Edited by CoBr4, 17 October 2018 - 15:12.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate