Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

Fiara Apocalipsei dezvăluită de Apocalipsă

* - - - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
181 replies to this topic

#163
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View PostDorel666, on 06 februarie 2021 - 20:13, said:

Sa-ti dai cu parerea este usor. Dar eu nu vreau sa-mi dau cu parerea.
Eu nu mi-am dat cu părerea.
Ce am zis scrie în Biblie în câteva locuri (doua, trei).

Edited by barbu78, 06 February 2021 - 21:07.


#164
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postbarbu78, on 06 februarie 2021 - 21:07, said:

Eu nu mi-am dat cu părerea.
Ce am zis scrie în Biblie în câteva locuri (doua, trei).

N-am zis ca ti-ai dat cu parerea, ci ca-mi ceri mie sa-mi dau cu parerea. Dar eu nu vreau sa-mi dau cu parerea, ci vreau sa-mi spui tu care sunt acele doua, trei locuri din Biblie, la care te referi.

#165
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostDorel666, on 06 februarie 2021 - 21:10, said:


N-am zis ca ti-ai dat cu parerea, ci ca-mi ceri mie sa-mi dau cu parerea. Dar eu nu vreau sa-mi dau cu parerea, ci vreau sa-mi spui tu care sunt acele doua, trei locuri din Biblie, la care te referi.

Scuza-ne ca iti spunem, dar esti greu de cap. Omul ti-a explicat dar tu te faci ca nu intelegi. Sau chiar nu intelegi ?

#166
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostMembruAnonim, on 06 februarie 2021 - 21:16, said:

Scuza-ne ca iti spunem, dar esti greu de cap. Omul ti-a explicat dar tu te faci ca nu intelegi. Sau chiar nu intelegi ?

N-a explicat  nimic, doar a pomenit de ”doua-trei locuri din Biblie”, fara sa le si indice care ar fi acelea. Ceea ce inseamna ca nu prea are habar nici el care ar fi. Ca, daca avea habar, indica macar unul.

#167
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostDorel666, on 14 februarie 2021 - 18:41, said:

N-a explicat  nimic


Ti-a explicat prea bine, elefantul nu are niciun corn in frunte. Elefantul are doi colti, insa corn in frunte ca "inorogul", NU.

De ce nu vrei sa scapi de durerea asta crunta care te macina ? Primeste-l pe Cristos in inima ta. De ce il urasti pe Cristos??

Edited by MembruAnonim, 14 February 2021 - 18:51.


#168
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016
In linkul urmator veti gasi aratate, pe scurt toate cuceririle romane.

https://istorie-edu....-romanilor.html

Astfel, dupa cuceririle din Africa, romanii au mai cucerit Macedonia, Grecia, Siria, Spania si Franta. Toate aceste cuceriri au fost facute inainte de Hristos. Cucerirea Marii Britanii a inceput dupa Hristos, incepand in jurul anului 43, potrivit linkului urmator:

https://ro.wikipedia..._Marii_Britanii

Ultimele triburi cu care s-au  luptat romanii, dupa ce au cucerit Dacia (dar pe care n-au reusit sa o faca provincie romana, administrata de romani), au fost triburile germanilor. Dar pe germani nu au reusit sa-i cucereasca, ci abia mult mai tarziu,  prin catolicism, si-au  impus suprematia si asupra germanilor.

Deci, tinand cont de faptul ca fiara este descrisa avand sapte capete si zece coarne si calarita de o prostituata,  iar despre prostituata se spune ca este ”cetatea cea mare, care are stapanire peste imparatii pamantului”, singura cetate care avea stapanire peste imparatii pamantului, pe vremea scrierii Apocalipsei, este Roma. Dar, cand zic Roma, este clar ca nu-i vorba de toti cetatenii romani, adica inclusiv plebea Romei, si nu ma refer nici la Vatican, care nu exista pe acea vreme, ci  ma refer la Senatul roman, format din patricieni. Ca, Senatul roman, prin patricienii sai, stapanea peste toti imparatii pamantului, inclusiv cei de la Roma si peste toti ceilalti pe care i-au cucerit. Deci Senatul roman este ”curva”. Si ”capetele”, adica imparatii peste care a stapanit sau stapaneste aceasta curva nu pot fi decat imperiile formate, ulterior, din populatiile cucerite de Senatul roman. Adica imperiile roman, otoman, grec, spaniol si francez. Cinci ”capete” care cazusera deja sub Senatul roman pana pe vremea Apocalipsei. Apoi, capul care ”inca mai era”, al saselea, nu poate fi decat Britania, ce inca nu fusese cucerita, dar urma sa fie. Ultimul cap, cel care ”nu a venit inca si, cand va veni, nu va ramanea mult timp”,  nu poate fi decat imperiul austro-ungar. Cat despre ”fiara care avea rana de moarte si traia inca, al optulea imparat”, ”din numarul celor sapte”, nu poate fi decat Reichul nemtesc, care este imperiul austro-ungar reeditat.

In concluzie, cele sapte capete ar fi sapte  imperii: britanic, francez, roman, spaniol, otoman, grec si austro-ungar, care continua sub forma Reichului, primeste o rana de moarte si apoi revine, dupa ce isi vindeca rana de moarte.

De asemenea, de remarcat faptul ca imperiul otoman trebuie sa fie si unul dintre capetele balaurului cu sapte capete si zece coarne, anume cel despre care se zice ”balaurul a dat puterea lui fiarei si scaunul lui de domnie”.

Edited by Dorel666, 14 February 2021 - 19:26.


#169
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostDorel666, on 14 februarie 2021 - 19:25, said:



Lasand la o parte elefantul cu corn, eu iti pun urmatoarea intrebare. De ce il urasti pe Cristos si nu vrei sa il primesti in inima ta? Pe toate topicurile zici ca esti crestin, credincios etc. Pai cum poti sa fii crestin, credincios cand tu il urasti din toata inima pe Cristos? Inseamna ca minti, ca esti mincinos, si crezi in Satana.

Edited by MembruAnonim, 14 February 2021 - 19:35.


#170
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostMembruAnonim, on 14 februarie 2021 - 19:35, said:

Lasand la o parte elefantul cu corn, eu iti pun urmatoarea intrebare. De ce il urasti pe Cristos si nu vrei sa il primesti in inima ta? Pe toate topicurile zici ca esti crestin, credincios etc. Pai cum poti sa fii crestin, credincios cand tu il urasti din toata inima pe Cristos? Inseamna ca minti, ca esti mincinos, si crezi in Satana.

Da, sunt mincinos si cred ca exista Satana. Dumneata nu spui minciuni niciodata? Dumneata nu crezi ca exista Satana?

#171
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostDorel666, on 14 februarie 2021 - 19:44, said:


Lasa asta, eu te intreb "De ce il urasti pe Cristos si nu vrei sa il primesti in inima ta? De ce il urasti atat de tare pe Cristos?"

#172
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostMembruAnonim, on 14 februarie 2021 - 19:48, said:

Lasa asta, eu te intreb "De ce il urasti pe Cristos si nu vrei sa il primesti in inima ta? De ce il urasti atat de tare pe Cristos?"

De prost ce sunt. Dar dumneata din ce motiv nu-l primesti in inima pe Hristos?

#173
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostDorel666, on 14 februarie 2021 - 19:51, said:

De prost ce sunt.

Deci ai recunoscut ca il urasti pe Cristos din toata inima ta. In cazul asta poti sa pleci de pe aria religie. Ai recunoscut ca te inchini la Satana. Atunci piei de aici Posted Image
Aici postam doar cei care il iubim pe Cristos. Tu faci parte din adulatorii Satanei.



Doamne Isuse Cristoase, binecuvantat fie numele tau. Numai adulatori ai Satanei pe acest topic.
Cristos este lumina vietii mele, Cristos este aripa ce ma calauzeste, el este izvorul vietii mele.

Edited by MembruAnonim, 14 February 2021 - 19:56.


#174
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostMembruAnonim, on 14 februarie 2021 - 19:56, said:

Deci ai recunoscut ca il urasti pe Cristos din toata inima ta. In cazul asta poti sa pleci de pe aria religie. Ai recunoscut ca te inchini la Satana. Atunci piei de aici Posted Image
Aici postam doar cei care il iubim pe Cristos. Tu faci parte din adulatorii Satanei.



Doamne Isuse Cristoase, binecuvantat fie numele tau. Numai adulatori ai Satanei pe acest topic.
Cristos este lumina vietii mele, Cristos este aripa ce ma calauzeste, el este izvorul vietii mele.

La focul pe care il scuipi pe gura, as zice ca dumneata esti adulator al Satanei. Daca Hristos este lumina vietii tale si zici ca-l iubesti, de ce nu vorbesti ca Hristos? Daca El te calauzeste, cand te-a invatat sa scuipi foc pe gura? Si stiu ca Hristos invata sa intorci obrazul, nu sa-i bati pe altii peste obraz.

Edited by Dorel666, 14 February 2021 - 20:16.


#175
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostDorel666, on 14 februarie 2021 - 20:16, said:



Tu il urasti pe Cristos foarte tare, deci nu ai dreptul sa pomenesti de Cristos. Tu du-te si inchina-te si ingenuncheaza in fata Satanei asa cum zici ca faci zilnic.

Si te mai intreb o data, de ce il urasti asa puternic pe Cristos? Ce ti-a facut de vrei sa il scuipi pe Cristos?

Edited by MembruAnonim, 14 February 2021 - 20:20.


#176
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostMembruAnonim, on 14 februarie 2021 - 20:19, said:


Tu il urasti pe Cristos foarte tare, deci nu ai dreptul sa pomenesti de Cristos. Tu du-te si inchina-te si ingenuncheaza in fata Satanei asa cum zici ca faci zilnic.

Da, ma ingenuncheaza Satana zilnic. Pe dumneata te tine pe palme si-ti face daruri?

#177
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostDorel666, on 14 februarie 2021 - 20:20, said:


Si te mai intreb o data, de ce il urasti asa puternic pe Cristos? Ce ti-a facut de vrei sa il scuipi pe Cristos?

#178
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostMembruAnonim, on 14 februarie 2021 - 20:21, said:

Si te mai intreb o data, de ce il urasti asa puternic pe Cristos? Ce ti-a facut de vrei sa il scuipi pe Cristos?

De bou, de leu lacom de carne, de vultur flamand de cadavre si de om cu fata de om ce sunt!

#179
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostDorel666, on 14 februarie 2021 - 20:35, said:


De bou, de leu lacom de carne, de vultur flamand de cadavre si de om cu fata de om ce sunt!

Ai probleme la cap daca spui ca esti flamand de cadavre de om. Du-te la psihiatru.

#180
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostMembruAnonim, on 14 februarie 2021 - 20:37, said:

Ai probleme la cap daca spui ca esti flamand de cadavre de om. Du-te la psihiatru.

Vezi cum citesti, ca am zis flamand de cadavre, nu de cadavre de om. Dar, tinand cont ca toti vorbitorii de rau sunt mancatori de carne de om si unii oameni par vii, dar sunt cadavre, recunosc  ca si eu sunt vorbitor de rau al oamenilor si ca, prin vorbirea mea de rau, posibil sa fiu flamand si de ”cadavre de om”.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate