Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O mostenire cu (o mica )problema

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

Huawei Mate 20 Pro

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
2167 replies to this topic

#595
AlNimanui

AlNimanui

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 08.03.2010
Nu eu am spus-o,  ca nu ma pricep la asta.Eu doar am spus ce spune majoritatea oamenilor cu experienta dar deja vad ca voi sunteti hateri asa ca nu are rost sa mai facem offtopic ca Note7, ca ala, ca ala.Aici vom discuta doar de problema telefonului si da vedem daca se rezolva.Respect

#596
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015
Eu am P20 și voiam să-mi iau Mate 20 dar în condițiile astea nu as da P-ul la schimb pe un Mate 20 înverzit 😁

#597
birau1982

birau1982

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 07.01.2010
Limited Edition 😁

#598
AlNimanui

AlNimanui

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 08.03.2010

View PostTomaz2015, on 14 noiembrie 2018 - 12:14, said:

Eu am P20 și voiam să-mi iau Mate 20 dar în condițiile astea nu as da P-ul la schimb pe un Mate 20 înverzit 😁
Fiecare face ce vrea cu banii lui.Daca pentru tine nu merita, poate pentru mine merita, poate pentru altcineva merita.De asta si suntem aici, sa ne dam cu parerea despre telefon si ce este de facut

#599
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011

View Postaceton, on 14 noiembrie 2018 - 10:56, said:

La Note telefonul lua foc. La Huawei ai doar un inconfort vizual.

Ai perfecta dreptate,dar la 1000 euro totul trebuie sa fie perfect,eu unul n as inchide ochii la asa ceva mai ales tinand cont de suma.
Indiferent ca inlocuiesc display urile sau schimba telefoanele,si au cam dat autogol,multi se vor reorienta.

#600
AlNimanui

AlNimanui

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 08.03.2010
Eu am dat 750£ pe el nou la O2 UK si primesc ceasul+wireless charger cadou.Eu zic ca in jurul a 500£ scazand ceasul si incarcatorul wireless este prea bine.Este deja jumatate de pret dintr-un Note9 sau nu mai zic de AiFon si din punctul meu de vedere si mai bun(am testat anul asta la telefoane de m-am plictisit)....Nu neg ca au problema asta cu displayul, eu sunt dispus sa trec peste si sa vad daca se rezolva.
Update : O2 UK nu mai au in stoc, astept sa vad ce stoc nou vine si ce imi trimit ca si replacement.O sa va tin la curent cu ce se intampla

#601
Andrades01

Andrades01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 11.02.2017
Pt cei care l au luat din Romania și au probleme cu verzeala ecranului, cum se procedează? Ți l schimba pe loc sau cum? Eu l am luat la precomanda LA Orange dar n am chef sa rămân fără telefon 3 săptămâni cât l or tine ei în garanție... Ca altul n am. Vreun sfat, vreo idee? Voi cum ați procedat. Merci

#602
birau1982

birau1982

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 07.01.2010
Eu l-am luat la precomanda de la orange. L-ai comandat online? Cat timp a trecut de cand il ai? Daca au trecut cele 14 zile in care il poti returna ti-l trimit in garantie.
Eu l-am luat printr-un reprezentant de la firma la care lucrez si aveam doar 48 de ore drept de retur, dupa a zis ca o sa-l trimita in garantie, drept urmare l-am returnat in cele 48 de ore. Nu aveau pe stoc si nici nu au stiut sa-mi zica cand aduc. Daca aveau pe stoc mi-l schimbau pe loc.

Edited by birau1982, 14 November 2018 - 14:33.


#603
Andrades01

Andrades01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 11.02.2017
Nu vreau sa îl trimit înapoi pt ca îmi place. Vreau doar sa mi l schimbe pe loc, dar nu știu dacă vor vrea asta. Vineri se împlinesc cele 14 zile la mine

#604
birau1982

birau1982

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 07.01.2010
Daca au pe stoc ar trebui sa il schimbe. Suna la un orange shop sa vezi daca au.

#605
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015

View PostAndrades01, on 14 noiembrie 2018 - 14:40, said:

Nu vreau sa îl trimit înapoi pt ca îmi place. Vreau doar sa mi l schimbe pe loc, dar nu știu dacă vor vrea asta. Vineri se împlinesc cele 14 zile la mine
pai e deja verde?😁

#606
Andrades01

Andrades01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 11.02.2017
Da, are verzeala pe margini. Nu ma deranjează f tare dar na. În unele situații se vede. N au pe stoc la Orange, sper sa mi l schimbe și după cele 14 zile care expira vineri...

#607
Vladisor

Vladisor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 16.01.2014
Cum verific "minunata" verzeala?

#608
AlNimanui

AlNimanui

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 08.03.2010

View PostAndrades01, on 14 noiembrie 2018 - 22:26, said:

Da, are verzeala pe margini. Nu ma deranjează f tare dar na. În unele situații se vede. N au pe stoc la Orange, sper sa mi l schimbe și după cele 14 zile care expira vineri...
Programeaza un schimb si cand primesc in stoc ar trebui sa faci schimbul.Asa am facut si eu in UK, am anuntat problema si cum primesc stocul nou o sa fac schimbul prin Curier, o sa ma anunte ei.Cred doar ce trebuie e sa fie inregistrat la ei cu problema ca altfel trec zilele alea cand o poti face, asa tu ai raportat dar daca ei nu au stoc este problema de furnizare si la primirea stocului ai problema rezolvata

#609
Andrades01

Andrades01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 11.02.2017
Ar fi bine sa meargă și în România ca și la tine în UK dar ma îndoiesc. I am sunat azi pe cei de la Orange dar mi au zis ca mi trimit curierul sa îl predau și ei îl repara și mi l aduc înapoi. Sau pot sa îl predau și mi dau banii înapoi, nu se înlocuiește. Problema e ca vineri expira cele 1r zile și nu știu ce sa fac. Nu l as preda ca îmi place dar și problema cu verzeala e destul de serioasa totuși

#610
Bubu0007

Bubu0007

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 14.11.2018
Salutari tuturor. Vreau sa va fac si voua cunoscuta situatia mea. Achizitie facuta de la Orange. Display LG. Problema ii la fel ca si la voi.. Un verde turbat.. Maine am sa iau legatura cu cei de la huawei Romania si totodata cu cei de la orange si discutia se va purta in felul urmator:
-inlocuirea telefonului cu unul nou deoarece nu am dat aproape 1000 de euro pe el ca dupa nici 2 saptamani sa-l trimit in service si sa stau fara el vreo 3 saptamani...
-in cazul in care nu se doreste inlocuirea imediata sau cand revine pe stoc am sa ma adresez celor de la ANPC si atunci lucrurile se vor rezolva altfel

Rabdare am ca nu ma deranjeaza foarte tare, dar nu sunt de-acord cu asemenea practici mai ales la un telefon de 1000 de euro platiti.

V-as atasa si pozele dar nu stiu cum deoarece sunt nou pe forum si nu stiu cum sa pun attach

#611
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,863
  • Înscris: 26.02.2010
Deschide versiunea standard și dai la mai multe opțiuni de răspuns.

#612
Bubu0007

Bubu0007

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 14.11.2018
Acestea sunt pozele

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate