Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Huawei Mate 20 Pro

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
2167 replies to this topic

#1405
SineNomine

SineNomine

    Artisan Distiller

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,455
  • Înscris: 12.02.2012
Astazi am primit actualizarea .266 si dupa aceea nu imi mai apare butonul de apel de la sim 2. M-am uitat prin setari. Ambele simuri sunt active. Aveti idee ce sa fac?

L.E. Am gasit. In Retele/Setari sim dual.

Edited by SineNomine, 20 June 2019 - 07:57.


#1406
razvan281

razvan281

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 29.10.2009
Oricat as incerca sa fac update imi apare ca am ultima versiune de soft.

Telefonul este luat de la Orange si inca am 9.0.0.187

#1407
Florin_lou

Florin_lou

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 26.03.2006
O să primești update, un pic de răbdare.

#1408
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015
Cauta pe Hisuite

#1409
chios

chios

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 01.06.2013
Salut.cum vi se pare telefonul?am de când să-mi iau și eu.am înțeles că toate telefoanele care sunt momentan pe piata nu o sa aibă probleme cu banatul sau am înțeles gresit.?

#1410
mikeciprian

mikeciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 08.01.2012
Ai inteles bine. Cel putin deocamdata, atat Google cat si Huawei au dat asigurari ca telefoane existente nu vor fi afectate nici pe viitor. Problema este ca deciziile luate in SUA sunt destul de imprevizibile si lucrurile pot lua intorsaturi mai putin placute. Vedem ...

#1411
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,893
  • Înscris: 27.04.2010
Or sa renunte, usor-usor, la acuzatii. Au prea mult de pierdut.
"Povestea SUA versus Huawei continuă și în această săptămână, moment în care aflăm despre o situație tare interesantă întâmplată cu doar câteva săptămâni în urmă. Descoperim că în cadrul unei întâlniri a Departamentului de Comerț din SUA ce a avut loc pe finalul lunii trecute, companii precum Xilinx și Intel s-au declarat împortiva interdicțiilor date companiei chineze.
De asemenea și gigantul Qualcomm pune presiune asupra guvernului SUA pentru a ușura interdicția celor de la Huawei. Motivul pentru care Qualcomm pledează pentru compania chineză este acela că la începutul anului 2019 aceste două părți au încheiat un acord de licențiere de pe urma căruia aveau să primească trimestrial suma de 150 milioane de dolari de la Huawei.
Cum Huawei are interdicție de a folosi tehnologie americană, brevetele Qualcomm nu pot fi utilizate și astfel compania producătoare de cipset-uri ar rămâne fără plățile impuse în contractul încheiat cu firma chineză. Un insider ar fi declarat pe seama acestei probleme următoarele:
Nu este vorba despre ajutarea Huawei. Este vorba despre prevenirea daunelor cauzate companiilor americane.
Aflăm și că acești producători americani au adus în discuție faptul că smarpthone-urile și PC-urile dezvoltate de Huawei nu prezintă aceleași riscuri de securitate ca cele ridicate de echipamentele 5G, astfel că ar trebui scutite de la interdicții. Pe de altă parte Google afirmă că ridicarea dreptului de utilizare Android celor de la Huawei poate constitui o problemă de securitate pentru SUA, telefoanele din afara Google Play Protect fiind vulnerabile la malware și folosite și de către utilizatori din SUA.
Pierderea unor sume importante de bani este văzută ca un efect negativ adus de către aceste interdicții și pentru a vă da seama cât au de pierdut companiile americane aflați că în 2018 cei de la Huawei au cheltuit 70 miliarde de dolari pentru achiziția de componente. Din acest total, 11 miliarde de dolari au mers către firmele americane Qualcomm, Intel și Micron Technology."

"Nu a durat mult: Companiile americane au găsit o metodă legală pentru a continua afacerile cu chinezii de la Huawei, în ciuda lui Donald Trump.
Mai multe companii americane de tehnologie au reînceput să îşi vândă produsele către chinezi de la Huawei Technologies după ce au găsit metode legale prin care să lucreze cu gigantul din China, în ciuda interdicţiei impuse de preşedintele american Donald Trump odată cu includerea companiei pe „lista neagră”.
Potrivit Bloomberg, Micron Technology, cel mai mare producător american de chipuri de memorie, a anunţat că reia livrările către Huawei pentru anumite componente după ce avocaţii săi au studiat restricţiile de export.
Mai mult, şi Intel Corp, cel ai mare producător de microprocesoare, a reînceput vânzările către Huawei, potrivit unei surse citate de publicaţia americană. În prezent nu este clar câte dintre companiile americane au găsit aceste metode legale." (Ziarul Financiar)

Edited by shymano, 27 June 2019 - 08:34.


#1412
mase1

mase1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 03.03.2007
Am primit astazi update la versiunea de android 9.1.0.300 (C432E10R1P116).

#1413
Florin_lou

Florin_lou

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 26.03.2006
Ce aduce nou?

#1414
chios

chios

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 01.06.2013
Este de bine :)
https://www.huaweice...s-technologies/

#1415
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,667
  • Înscris: 10.01.2007
Acuma descarc si eu 9.1.0.300 (C432E10R1P116)

Edited by nelutu79, 29 June 2019 - 21:17.


#1416
rzvanpopescu

rzvanpopescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 21.08.2015
Salutare,

Am vazut o oferta foarte buna la Huawei Mate 20 PRO intr-un magazin din Viena. Pretul este de 500 de euro iar la magazinele romanesti e cu cel putin 1200 RON mai scump. Link aici.
Am o nedumerire legata de garantie. Daca il cumpar din Viena o sa beneficiez de garantie in Romania ? O sa fie acceptata de service-urile autorizate de aici ?

Multumesc

#1417
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,067
  • Înscris: 20.06.2009
Nu ar trebui să fie probleme, produsul e pentru piața europeană.

#1418
maxx68

maxx68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 09.05.2015
Nu îți accepta garanție la un telefon cumpărat din alta tara, chiar dacă este EU. Am verificat pe propria piele. Singuri din România care accepta sunt Sony

#1419
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Suna la ESD,eu stiu ca daca este pentru piata europeana si ai factura beneficiezi de garantie.

#1420
ionut_lazar2001

ionut_lazar2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 07.10.2009
Pentru Sony e 100% acoperita garantia. Cum spunea si Silviu, daca ai factura si e pentru piata europeana nu ar trebui sa ai probleme la ESD.

#1421
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 29.03.2010
Confirm și eu, ESD e în regulă și pentru Huawei daca telefonul este pentru poată europeană

#1422
chios

chios

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 01.06.2013
Vezi că îl găsești și la noi cu 2600 lei

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate