Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Ce părere aveți despre fenomenul denumit vlogging?

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#37
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,646
  • Înscris: 13.06.2004
@ stlk : totuşi, Jimmy povesteşte întâmplări din viaţa reală. Cred că ar fi mai degrabă vlog - animaţie.

#38
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Imi plac.

#39
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,221
  • Înscris: 22.12.2015
Ca orice  moda, va avea  perioada de  crestere, descrestere  si  poate  disparitie.....Posted Image

#40
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,646
  • Înscris: 13.06.2004
Îmi permit un off-topic parţial

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/T6OcHSMHQlw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#41
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,736
  • Înscris: 15.06.2007

View Postwaterman, on 08 august 2018 - 16:36, said:

O mizerie.
Toți mucea se filmează cum fac ei diverse.

Puneți naiba mĂąna pe o carte că e mai bine pentru creier.
se cheama "influencer"..
Adevarat ca azi lumea e toata experta pe net, parereologi profesionisti, miezu la macaroana. Chestia este ca au reusit sa-si gaseasca si prostii care sa le ofere atentia.
Toata lumea e "please like & subscribe", niste milogi.

#42
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,646
  • Înscris: 13.06.2004
În cazul unora merge să dai like şi subscribe.
Depinde înspre ce direcţie influenţează influenţatorii.
Ridicol mi se pare să faci chestii de genul "fanii îmi controlează pentru o zi viaţa". Da' ce, eşti de paie?

#43
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,736
  • Înscris: 15.06.2007

View PostJurasikMan, on 09 august 2018 - 11:28, said:

Da, da ... căutați pe gogu  " vlog " , " ohmibod " . Sunt niste vlogherite excepționale. Performanțele sunt remarcabile. Cautati-o pe aia cu " du tri-tri-tri ....du du " .
daca nu pui link degeaba..

Eu m-am abonat la un pilot de ryanair care face live din cabina avionukui, e simpatic, dar mi se pare cam increzut, si-a tras si aplicatie, are spre juma de milion de abonati. Dar ma manca sa dau unsubscribe, ca prea face reclama la terti, si oricum nu raspunde la toate intrebarile, raspunde la intrebari tampite in loc sa le raspunda celor mai pertinente.
Dar mai si  este altul, mult mai simpatic si parca mai la locul sau , mai asezat, capt. Joe, care e si el interesant.

Si spre surprinderea mea, moșu' Jean Michele Jarre este destul de activ pe "vlog" sau pe canalul sau de yt,  la 70 de ani inca mai baga material muzical.
Adica , bre, daca ne raportam la pensionarii nostri de 70 de ani, si ma uit la JMJarre, asta mai compune muzica electonica, si se tine bine in balamale.

NASA iarasi, are este un canal la care merita abonarea.

Edited by tfmercedez, 02 September 2018 - 23:09.


#44
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Teleshoping prietene, deja toate canalele de nutritie, haine, zic cele orientate Men Style sunt cu sponsor, vand curele, samponuri, camasi, ce dracu nu mai vand, au videoclipuri care se rotesc in jurul sponsorului.
Gen am semant un contract cu o firma CHINA de ceasuri hai sa vad ce video fac sa para High BRAND si sa ofer un voucher de cativa dolari sa cumpere fraieri.

Si mai urmaresc vblog aventura
https://www.youtube....4jh4Ps8rhhh8XZg

#45
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
O metoda buna de a face bani pe seama fraierilor. Iti cumperi o camera din alocatie si incepi sa te strambi la camera ca maimuta, metoda sigura de a face like-uri. Dovada? Domnul Nicolas Alex de la Sucevita, a ajuns faimos cu clipul ala la balci si acum i sa urcat faima la cap, cineva l-a instruit ia facut canal pe Youtube si face bani pe seama lui.

Edited by hwplanet, 03 September 2018 - 17:36.


#46
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,125
  • Înscris: 03.12.2005

View Posttfmercedez, on 02 septembrie 2018 - 22:41, said:

se cheama "influencer"..
Adevarat ca azi lumea e toata experta pe net, parereologi profesionisti, miezu la macaroana. Chestia este ca au reusit sa-si gaseasca si prostii care sa le ofere atentia.
Toata lumea e "please like & subscribe", niste milogi.

da, "influenceri" de-astia de 21-22 de ani care abia au invatat sa se stearga bine la nas...
iti dai seama cata experienta de viata are un mucos de-asta? sa-l ascult atent, poate reusesc sa-mi schimb viata....
Posted Image

#47
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,566
  • Înscris: 16.03.2007

View Posttakillya, on 09 septembrie 2018 - 07:34, said:

da, "influenceri" de-astia de 21-22 de ani care abia au invatat sa se stearga bine la nas...
iti dai seama cata experienta de viata are un mucos de-asta? sa-l ascult atent, poate reusesc sa-mi schimb viata....
Posted Image

Stai asa bos, ca n-ai prins-o bine pe asta.
Pai ala de 12 ani, crezi ca se uita-n gura ta, mare 'telectual cu experienta de viata la 40 de ani sau la pulifriciul de 21 cu ketchup la gura care se filmeaza si are impresia ca face ceva extraordinar?

Targetul nu esti tu, ci aia de varsta apropiata lor. Aia-s dezorientati si se agata de orice li se pare "cool". Pentru ca asa-i adolescenta,

Edited by laffin, 09 September 2018 - 07:40.


#48
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,125
  • Înscris: 03.12.2005

View Postlaffin, on 09 septembrie 2018 - 07:38, said:

Stai asa bos, ca n-ai prins-o bine pe asta.
Pai ala de 12 ani, crezi ca se uita-n gura ta, mare 'telectual cu experienta de viata la 40 de ani sau la pulifriciul de 21 cu ketchup la gura care se filmeaza si are impresia ca face ceva extraordinar?

Targetul nu esti tu, ci aia de varsta apropiata lor. Aia-s dezorientati si se agata de orice li se pare "cool". Pentru ca asa-i adolescenta,

mda, adevarul e ca in tara orbilor, chiorul e rege....

Edited by takillya, 09 September 2018 - 09:42.


#49
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,736
  • Înscris: 15.06.2007

View Posthwplanet, on 03 septembrie 2018 - 17:35, said:

O metoda buna de a face bani pe seama fraierilor. Iti cumperi o camera din alocatie si incepi sa te strambi la camera ca maimuta, metoda sigura de a face like-uri. Dovada? Domnul Nicolas Alex de la Sucevita, a ajuns faimos cu clipul ala la balci si acum i sa urcat faima la cap, cineva l-a instruit ia facut canal pe Youtube si face bani pe seama lui.
Atata timp cat nu face rau nimanui, nu vad care e problema.
Faptul ca orice clovn isi poate genera o audienta, inseamna ca lumea are timp liber si gaseste de cuviinta sa-l aloce pe astfel de activitati.
Btw, Mr.Bean (Rowan Atkinson) are canalul sau pe yt si chiar un live streaming. Va las pe voi sa vedeti cati abonati are

Edited by tfmercedez, 09 September 2018 - 14:26.


#50
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,646
  • Înscris: 13.06.2004
Au ajuns să se bălăcărească pe net unii pe alţii. Iar unii înjură televizorul, dar apar la televizor.
Tinerii cică televizorul spală pe creier, dar influencerii care fac prostii ce fac?

#51
BasedBoy2017

BasedBoy2017

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 11.04.2018
Rau de tot a ajuns YouTube-ul ... un mic ex.:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/AzWQrZ5sAmY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ca sa fiu on-topic, din cand in cand mai dau la BackPackYourLife si la tata Sucre.

Edited by BasedBoy2017, 11 September 2018 - 21:22.


#52
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,566
  • Înscris: 16.03.2007
eh, astea-s de cand lumea. e ok strategia, inca mai tine sa te prostesti si sa exploatezi reactiile... daca era omu' serios cati se mai uitau la el? asa o da cu cocalareri si a facut aproape meleonu'.

#53
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,088
  • Înscris: 07.07.2006

View PostBasedBoy2017, on 11 septembrie 2018 - 21:11, said:

Rau de tot a ajuns YouTube-ul ... un mic ex.:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/AzWQrZ5sAmY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Da, e crîncen, vlogiștii vor să se dea și artiști, și au adoptat cea mai pentru afoni muzică. Am remarcat de cîțiva ani că a apărut soiul ăsta de muzică, probabil o specie de rap în capul celor care îl „interpreteză”, cu negativ simplu, fără versuri și fără să fie nevoie de flow, adică orice afon care poate să spună 2 propoziții se face muzicant. A, și mișcările de dans sînt complexe: se bazează pe țopăit și chircit pe vine. Ca și cum nu mai poți să te ții și pînă la urmă te așezi pe vine și o execuți. Ceea ce nu e departe de adevăr.

#54
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,646
  • Înscris: 13.06.2004
Unii cică fac divertisemnt. Poate fuck divertisment.
De dansat dansează ca maimuţele  :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate