Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

Cand isi cere Dragnea scuze pacientilor care au fost tratati in jeg?

* * * * * 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
76 replies to this topic

#19
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

 epetroiu, on 24 iunie 2018 - 17:53, said:

Aoleu, asta uitasem...da, mirobolantul guvern Ciolos. Nu merita nici macar amintit.
PSD macar a marit salariile medicilor ca sa nu mai plece toti cei buni din tara.

Ce blestem pe tara asta...trebuie sa facem la nesfarsit rocada dintre "hoti"(mai mult presupusi) si incompetenti crasi.
Dintre cei ce ii avem in parlament psd este raul cel mai mic, cu toate ca nu sunt fan.

Edited by diegodanny, 24 June 2018 - 17:55.


#20
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 diegodanny, on 24 iunie 2018 - 17:48, said:

Am zis cumva ca dragnea nu primeste ordine ? daca te mai uiti o data ai sa vezi ca am scris ca toti primesc ordine Posted Image iar dintre toti "daddy" este raul cel mai mic...
daddy nici nu stii cat de mic incepi sa fii!

#21
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,878
  • Înscris: 27.06.2006

 epetroiu, on 24 iunie 2018 - 17:50, said:



Hai nu mai spune, ce a modernizat guvernul Ciolos?
Ministrul ala Voiculescu-un incompetent, ce a depolitizat?

Nu am timp sa-ti desenez...documenteaza-te.

Nu Ciolos este subiectul ci infractorul Dragnea, frate cu infractorii "nedreptatiti".
Asta este un pericol pentru Romania.




#22
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,372
  • Înscris: 29.07.2013
Pastrati tema topicului !

#23
seck

seck

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 28.03.2007

 diegodanny, on 24 iunie 2018 - 17:54, said:

Dintre cei ce ii avem in parlament psd este raul cel mai mic, cu toate ca nu sunt fan.
Daca PSD a ajuns raul cel mai mic atunci gata ... putem inchide tara.
Cand liderul celui mai mare partid din tara are 2 condamnari ..... si mai este considerat si raul cel mai mic atunci putem pune lacatul.

#24
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Niciodata .La subiect adica .Nu-si va cere scuze niciodata, un domn adevarat in politica cum era ministrul transporturilor din Japan a facut-o, o lepra penala ca livache niciodata .
Aluia ii intrarziasera trenurile cateva minute intr-un an, dar a simtit ca nu e ok nici macar asa,  si a facut gestul de onoare .La livache ce onoare sa-i ceri ? De unde atata lux ?

Edited by GingisHan2015, 24 June 2018 - 18:16.


#25
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Cum sa isi ceara scuze, ai uitat celebra: da ce am furat? Omul e convins ca el nu a furat nimic, el a luat doar ce i se cuvenea.

#26
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

 seck, on 24 iunie 2018 - 18:10, said:

Daca PSD a ajuns raul cel mai mic atunci gata ... putem inchide tara.
Cand liderul celui mai mare partid din tara are 2 condamnari ..... si mai este considerat si raul cel mai mic atunci putem pune lacatul.
Ai o mica bresa in rationament...partidul nu sta in lider. Dupa cum e posibil ca aceste condamnari sa fie politice, si chiar si asa, cu aceste doua condamnari pentru...mai nimic, e totusi posibil ca individul Dragnea sa fie o solutie mai buna pentru guvernare decat alti incompetenti, care au si ei bubele lor, dar poate nu sunt investigati asa de strict de DNA.
Vezi tu, unii mai gandesc si in profunzime, nu doar asa, dupa cum se vede/pare la suprafata.
In opinia mea, stricta si personala, la care am desigur dreptul garantat, Johannis are bube mai mari cu casele alea prin acte false decat marea condamnare a lui Dragnea pe niste dovezi care nu prea exista.
Imi rezerv dreptul sa NU am incredere oarba in decizia unui complet de judecata, mai ales ca nici nu a fost unanim stabilita. Si asta e alta discutie, daca justitia asta e asa de beton, precisa si chirurgicla si ar trebui sa ne inclinam in fata ei, cum draq frate un judecator vede altceva, un complet da o sentinta, altul da alta sentinta??? E multa subeictivitate si arbitrariu si acolo, nu e o stiinta exacta, asa ca mai lasati-ne...Dupa mine asta nu e justitie, e o parodie. Justitie adevarata ar fi abia cand un om este condamnat de toti judecatorii din complet, si nu se mai schibma deciziile de la fond la apel sau invers. Ori e vinovat, si atunci sunt toti de acord, ori e nevinovat si atunci sunt toti de acord. Ce-i asta, de parca voteaza daca il baga sau nu la puscarie, e penibil, asta nu e justitie.
Recapituland, daca Dragnea ar fi avut aceste doua condamnari pe probe clare, incontestabile, nu declaratii care nici macar nu au fost mentinute de la DNA versus insatnta, atunci recunosteam si eu ca e un penal si trebuie sa plece. Dar, frate, macar acolo o proba cat de mica impotriva lui, gen a semnat ceva, si-a insusti niste bani, a luat mita, vreo inregistrare cum ameninta/face trafic...dar nu tu NIMIC... doar ca se presupune ca "stia" o chestie ilegala, iar toti acuzatii ceilalti, nici unul nu a declarat ceva impotriova lui, ca ar fi fost pus sa faca ceva de Dragnea, decat ca "ii era frica de el" si alte baliverne d'astea...
Da-o dreaq...nu suntem toti prosti sa nu vedem subtirimea acelei condamnari. Si nici macar nu il simpatizez pe Dragnea, dar l-am "accepta" mai mult deoarece alternativa e mult mai varza.

Edited by epetroiu, 24 June 2018 - 18:48.


#27
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005
pai da, asta e prioritatea  astora de la PSD, puscariasii si conditiile lor ; nu l-am auzit pe dragnea sa vorbeasca despre spitale, scoli etc; nu da ordine sa se stea pana la 10 noaptea la parlament sa se dea legi pentru spitale, scoli, Pentur astea nu e urgenta, e urgenta insa pentru aia care incalca legea.

#28
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,372
  • Înscris: 29.07.2013
Nu stiu de ce sunt luate in serios scuzele alea ?!
A fost o "miscare" politica toata fanfaronada cu scuzele. Voia sa sublinieze afirmatia facuta inainte.

O afirmatie de o gravitate maxima pe care vad ca lumea n-o baga in seama. A sugerat ca in Parlament nu se mai poate lucra.
Cu alte cuvinte, ce atata democratie, ce atatea discutii, noi sunte stapanii absoluti, vointa noastra e lege !
.
Iar seful stapanilor sunt EU. Cand EU doresc ceva nu e normal sa pierdem vremea cu discutii sterile, oricum vointa mea se va implini.
Dar nu vreau sa se intarzie. Hai sa terminam cu mascarada asta de democratie, trecem la scurtaturi, ce atatea legi discutate, contestate, amendate ?!
OUG sau asumarea Guvernului si-am terminat treaba ca ma grabesc si am si alte chestii de facut.
Cerutul ala de scuze incerca sa edulcoreze afirmatiile astea antidemocratice, sa le ascunda in spatele empatiei pentru cei nedreptatiti.

O palida masca pusa pe fata dictatorului care va sa fie cat de curand !

#29
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,857
  • Înscris: 22.05.2011

 epetroiu, on 24 iunie 2018 - 17:43, said:

Hai ma dati-o dreq...de acum il scoateti pe Dragnea vinovat pentru tot ce e rau in Romania , nu credeti ca exagerati?
Mania asta obsesiva a romanului de a gasi vinovati este uluitoare.
Aia care au inchis spitale si mureau pacientii in fata spitalului inchis, nu-mi amintesc sa-i fi luat la rost astfel.
Sa inteleg ca Dragnea ar trebui sa faca si curat in spitale mai nou?
Cum sa nu, el trebuie sa stie tot ce misca in fiecare metru de tara, nu? Clar, ca oricum tocmai fu condamnat ca "stia el" despre ceva.
Bine ca dulapul ala ambulant de Johannis care sta numai prin concedii si coloane oficiale nu trebuie sa faca nimic, decat sa bage zazanie, si e apreciat.

Dati-i inainte....
Esti un mincinos. Au inchis niste ruine si apropos, cam 70% dintre spitalele acestei tari ar trebui inchise. Probabil ca atunci ar muri mai putini pacienti cu zile in aceste salase al ororilor. Pune o imagine cu un pacient mort in fata unui spital inchis si discutam dupa aia.

#30
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
din 89 pacientii au parte de acelasi netratament normal la stat....
Ce e Dragnea/ acarul Paun?

Plus ca scuzele sunt asa de electorale.......!!!!

#31
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,857
  • Înscris: 22.05.2011

 argonaut, on 24 iunie 2018 - 18:42, said:

O palida masca pusa pe fata dictatorului care va sa fie cat de curand !
Va sa fie in mortii ma-sii. Peste cadavrul meu si al multora.

#32
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 20.02.2010

 vio69a, on 24 iunie 2018 - 18:49, said:

din 89 pacientii au parte de acelasi netratament normal la stat....
Ce e Dragnea/ acarul Paun?

Plus ca scuzele sunt asa de electorale.......!!!!
Pai mai vio cine a fost la putere? Voi, emilut, voi, base si iar voi. Deci ce v-a oprit sa faceti treaba? Sau ce va opreste acum?

#33
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,537
  • Înscris: 20.05.2005

 Chriss_Summer, on 24 iunie 2018 - 18:50, said:

Va sa fie in mortii ma-sii. Peste cadavrul meu si al multora.

Daca o sa am dreptate in predictii, PSD-ul se va lupta cu propriul electorat pe care nu mai poate sa-l plateasca.

#34
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Hatrilor ! Habar nu aveti ca PSD pregateste o scrisoare manifest , adresata trilioanelor de votanti ai stangii , in care Dragnea isi cere scuze pentru ca nu a fost mai ferm in aplicarea programului de guvernare si s-a lasat condamnat de o mana de judecatori paraleli ( adica membri ai statului paralel ) , in loc sa-i bage el in inchisoare pe nemernici . Dar toatea acestea se vor schimba del uni , cand prin hotarare de guvern si asumarea raspunderii , toti judecatori icare mai condamna PSD-isti vor luati pe sus de Militiile Populare create pentru a apara statul de drept , democratia si ..evident pe Dragnea , Politii care vor fi conduse de Olguta karatista , Viorica - Vasilica ...si Carmencita spalacita .

#35
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
De ce nu repeti gestul de mare angajament eroic al lui Calin Nemes atunci epetroiule ? Omul asta si- a dat foc pe partie pentru nedreptatea unui regim asemanator pesedelei de astazi .
Istoria are nevoie de martiri, sunt seva ei binecuvantata,  si ai face un gest care ar uimi o lume .Daca crezi asa de mult in nevinovatia mentorului vostru de Teleorman cu o juma de benzina i-ai lamuri pe toti pe planeta ca livache e inocent si condamnat pe  nedrept .Posted Image

#36
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,537
  • Înscris: 20.05.2005
Intre timp sa nu uitam cine a sprijinit permanent PSD-ul.
La sate oamenii nu ies din cuvantul popii.

Liviu Dragnea primeste Ordinul Sfintii Martiri Brancoveni:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yOagrcB7CUc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by gdans, 24 June 2018 - 19:06.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate