Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 

ce se i ntampla daca am inghitit accidental niste plastic?

* - - - - 1 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
24 răspunsuri în acest subiect

#19
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.149
  • Înscris: 11.04.2015
Nimic, se întâmplă la fel ca atunci când înghiți gumă de mestecat, păr, sau alte materiale care nu pot fi digerate. Ies pe partea cealaltă.

Problema e la obiectele de dimensiuni mai mari, imaginează-ți o monedă de 50 de bani sau mai mare, sau obiectele contondente, din material mai dur, ace, lame. Alea pot provoca probleme.

#20
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.326
  • Înscris: 15.08.2015

 karax, on 21 iunie 2018 - 19:29, said:

Am mancat o inghetata cu lingurita de plastic si avea o folie mica din asta de plastic ,  Ce mi se poate intampla?

dimineata o sa faci un ou kinder

#21
cataspo

cataspo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.045
  • Înscris: 29.01.2017
O sa ai plastic lichid in sperma.

#22
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.820
  • Înscris: 12.01.2018

 Neaceasca85, on 21 iunie 2018 - 20:37, said:

Eu cand eram mic mi-am bagat in nas o baterie de genul button cell, cam dupa 1-2 ore mi-a venit in gat, nimeni nu a stiut ca am inghitit-o.
te-am văzut într-o noapte cum luminai.tu erai oare?

#23
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 122.827
  • Înscris: 07.02.2003

 Neaceasca85, on 21 iunie 2018 - 20:37, said:

Eu cand eram mic mi-am bagat in nas o baterie de genul button cell, cam dupa 1-2 ore mi-a venit in gat, nimeni nu a stiut ca am inghitit-o.
Daca nu sta mult prin stomac si mate nu e nicio problema, nasol e daca incepe sa fie atacata si scapa electrolit.

#24
cristyz

cristyz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.989
  • Înscris: 28.08.2008
Ba e problema cu bateriile, noroc ca el nu a inghitit-o. Provoaca arsuri puternice.

#25
Hailztorm

Hailztorm

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 571
  • Înscris: 13.02.2012
eu zic sa mergi repede sa-ti faci un antitetanos sau sa ti faci un antidot impotriva intoxicatiei cu un atom de plastic!
chiar azi am avut la ambulanta o interventie unde a sunat una ca o mirosit pastila RAID care a pus o in priza anti tantari si ghici ce, sa mergem repede ca moare! jur ca la fel esti si tu...ca sa ti raspund la intrebare, voi astia cu iq-ul sub nivelul marii, o sa muriti(pe bune), sa nu va sufocati si cand sufla vantul. Posted Image  


PS. inteleg cand omul pune o intrebare, dar nu una retorica si sa mai si faci pe "plostu".

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate