Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

ce se i ntampla daca am inghitit accidental niste plastic?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015
Nimic, se întâmplă la fel ca atunci când înghiți gumă de mestecat, păr, sau alte materiale care nu pot fi digerate. Ies pe partea cealaltă.

Problema e la obiectele de dimensiuni mai mari, imaginează-ți o monedă de 50 de bani sau mai mare, sau obiectele contondente, din material mai dur, ace, lame. Alea pot provoca probleme.

#20
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015

 karax, on 21 iunie 2018 - 19:29, said:

Am mancat o inghetata cu lingurita de plastic si avea o folie mica din asta de plastic ,  Ce mi se poate intampla?

dimineata o sa faci un ou kinder

#21
cataspo

cataspo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,045
  • Înscris: 29.01.2017
O sa ai plastic lichid in sperma.

#22
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,781
  • Înscris: 12.01.2018

 Neaceasca85, on 21 iunie 2018 - 20:37, said:

Eu cand eram mic mi-am bagat in nas o baterie de genul button cell, cam dupa 1-2 ore mi-a venit in gat, nimeni nu a stiut ca am inghitit-o.
te-am văzut într-o noapte cum luminai.tu erai oare?

#23
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,617
  • Înscris: 07.02.2003

 Neaceasca85, on 21 iunie 2018 - 20:37, said:

Eu cand eram mic mi-am bagat in nas o baterie de genul button cell, cam dupa 1-2 ore mi-a venit in gat, nimeni nu a stiut ca am inghitit-o.
Daca nu sta mult prin stomac si mate nu e nicio problema, nasol e daca incepe sa fie atacata si scapa electrolit.

#24
cristyz

cristyz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,988
  • Înscris: 28.08.2008
Ba e problema cu bateriile, noroc ca el nu a inghitit-o. Provoaca arsuri puternice.

#25
Hailztorm

Hailztorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 13.02.2012
eu zic sa mergi repede sa-ti faci un antitetanos sau sa ti faci un antidot impotriva intoxicatiei cu un atom de plastic!
chiar azi am avut la ambulanta o interventie unde a sunat una ca o mirosit pastila RAID care a pus o in priza anti tantari si ghici ce, sa mergem repede ca moare! jur ca la fel esti si tu...ca sa ti raspund la intrebare, voi astia cu iq-ul sub nivelul marii, o sa muriti(pe bune), sa nu va sufocati si cand sufla vantul. Posted Image  


PS. inteleg cand omul pune o intrebare, dar nu una retorica si sa mai si faci pe "plostu".

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate