Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dopuri / casti amortizare zgomot ...

2 job-uri de 8 ore simultan.

VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi
 Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...

La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!
 PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...

Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz
 Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Quantum computing / Calculatoare ...

Care din urmatoarele optiuni este...
 

Cosmote Romania

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
16740 replies to this topic

#16705
sly_d

sly_d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 19.03.2006
problema e ca din 6 mil utilizatori cati iasa din tara.
plus..ultima oara cand am fost in concediu nu-mi aduc aminte sa fi sunat acasa cu +40. doar pt respectiva tara trebuia sa introduc codul. in rest cred ca adauga telefonul automat spre Romania.

#16706
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015

 andreic, on Feb 18 2009, 15:15, said:

De acord... insa muncesc in plus la editare numere, asa cum fac in prezent. E chestie strict de convenabilitate, daca veneau cu + daca sunt in roaming sau normal national cand sunt in tara era mai sumplu, save si gata.
Asta e partea pe care nu o inteleg: de ce ai edita numerele? Adica pricep ca nu vrei sa treci la fiecare +40 (si nici nu ti-o cere nimeni), dar totusi, cu ce te deranjeaza cand e pus automat?

#16707
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,787
  • Înscris: 07.02.2003

 vax, on Feb 18 2009, 15:22, said:

Asta e partea pe care nu o inteleg: de ce ai edita numerele? Adica pricep ca nu vrei sa treci la fiecare +40 (si nici nu ti-o cere nimeni), dar totusi, cu ce te deranjeaza cand e pus automat?
Pai am explicat mai sus, am nevoie de numere in format national asa cum se fac corect de la orice telefon/pda si vreau sa le pot sincroniza intre ele si nu in ultimul rand sa fie cat mai scurt.

#16708
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,935
  • Înscris: 10.06.2008
Eu cred ca afiseaza cu prefix ca sa nu uitam ca ne suna un roman! :P
E ciudat dar nici pe mine nu ma deranjeaza. Chiar ignor!

#16709
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,453
  • Înscris: 03.04.2007

 sly_d, on Feb 17 2009, 15:44, said:

are dreptate! nu "mere"!! <_<
ai cumva numar portat?
nu e nr portat si am icercat de pe 7-8 cartele,zilnic,toate active cu credit

#16710
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003

 csachiri, on Feb 19 2009, 13:25, said:

nu e nr portat si am icercat de pe 7-8 cartele,zilnic,toate active cu credit

Cred ca tine de regiunea in care esti. Iti dai seama ca daca ar fi picat 1234 s-ar sesiza inainte sa intir ut pe forum. Probabil in MSC-ul pe care esti nu-i implementat 1234.

#16711
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,453
  • Înscris: 03.04.2007

 cmidp, on Feb 19 2009, 14:08, said:

Cred ca tine de regiunea in care esti. Iti dai seama ca daca ar fi picat 1234 s-ar sesiza inainte sa intir ut pe forum. Probabil in MSC-ul pe care esti nu-i implementat 1234.
???
1234 "...Daca doresti sa iei legatura cu unul dintre consulatantii nostrii,te asteptam in fiecare zi intre orele..." si se inchide automat

#16712
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,935
  • Înscris: 10.06.2008
Citeam pe forum ca la vodafone daca sunai de nu stiu cate ori se intampla ceva de genul asta.

#16713
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,787
  • Înscris: 07.02.2003
Trebuie o limita de abuz ca altfel nu ai mai prinde nici dupa o ora la rc :) Vorba aia ai o problema, suni, rezolvi... mai suni din ani in pasti rezolvi etc, dar daca suni intr-una ar trebui sa fii declarat imposibil de ajutat prin telefon si sa mergi la reprezentant.

Edited by andreic, 19 February 2009 - 22:52.


#16714
sly_d

sly_d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 19.03.2006
...nu pot da sms in afara retelei de pe un prepaid portat Cosmote.... :mellow:

#16715
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,453
  • Înscris: 03.04.2007

 andreic, on Feb 19 2009, 22:50, said:

Trebuie o limita de abuz ca altfel nu ai mai prinde nici dupa o ora la rc :) Vorba aia ai o problema, suni, rezolvi... mai suni din ani in pasti rezolvi etc, dar daca suni intr-una ar trebui sa fii declarat imposibil de ajutat prin telefon si sa mergi la reprezentant.
pai pt mine e cam musai sa sun mereu,serios vorbesc :mellow:

#16716
adrian_sibiu

adrian_sibiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 08.04.2006

 andreic, on Feb 18 2009, 16:08, said:

Pai am explicat mai sus, am nevoie de numere in format national asa cum se fac corect de la orice telefon/pda si vreau sa le pot sincroniza intre ele si nu in ultimul rand sa fie cat mai scurt.
Imi explici si mie cum trec in format intl numerele din agenda pe un Nokia 6234 de la vodafone ca mi-a scos peri albi cand am fost in roaming si a trebui sa sun in tara. Am multe numere si nu am chef sa stau sa le editez manual si duminica iarasi plec din tara.
Pe mine nu ma deranja chiar deloc cand eram pe cosmote faptul ca imi aparea numarul cu codul tarii in fata.
Multumesc anticipat.

#16717
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,787
  • Înscris: 07.02.2003

 adrian_sibiu, on Feb 20 2009, 19:46, said:

Imi explici si mie cum trec in format intl numerele din agenda pe un Nokia 6234 de la vodafone ca mi-a scos peri albi cand am fost in roaming si a trebui sa sun in tara. Am multe numere si nu am chef sa stau sa le editez manual si duminica iarasi plec din tara.
Daca ai nokia ar trebui sa poti edita agenda din PC, eventual copy din sim in tel, modifici in tel din PC si le muti pe sim din nou sau cum ai nevoie. Asa e mult mai rapid, uite chiar nu stiu daca exista posibilitatea sa aplici modificari peste tot oricum e mai rapid prin pc.

Edited by andreic, 20 February 2009 - 21:25.


#16718
adrian_sibiu

adrian_sibiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 08.04.2006

 andreic, on Feb 20 2009, 21:24, said:

Daca ai nokia ar trebui sa poti edita agenda din PC, eventual copy din sim in tel, modifici in tel din PC si le muti pe sim din nou sau cum ai nevoie. Asa e mult mai rapid, uite chiar nu stiu daca exista posibilitatea sa aplici modificari peste tot oricum e mai rapid prin pc.
Adica sa iau fiecare numar la rand dar de pe PC ... no thanks.
Multumesc de sugestie dar e consumatoare ENORMA de timp.
Numai bine.

#16719
Lao™

Lao™

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 08.02.2006
Intrerupand sirul intrebarilor legate de scrierea numerelor, vin si eu cu o intrebare: stie cineva cand sau mai bine spus daca vom avea parte de servicii/abonamente Blackberry pe Cosmote curand? As vrea sa stiu pentru ca mi-am luat un Blackberry si tare mi-ar placea sa-i folosesc functiile la maxim, FARA sa fiu nevoit sa trec inapoi la ORange doar pentru asta.

#16720
vodafonitza

vodafonitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 27.09.2008
Cosmote e cea mai slaba (ma refer la oferte diversificate)  companie de telefonie mobila de pe aici .Nu o sa ai ce sa faci cu Blackberry la Cosmote ca ei nu considera datele importante  :lol: .
De ce nu incerci la Vodafone?

Edited by vodafonitza, 21 February 2009 - 14:12.


#16721
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007

 Lao™, on Feb 21 2009, 13:49, said:

Intrerupand sirul intrebarilor legate de scrierea numerelor, vin si eu cu o intrebare: stie cineva cand sau mai bine spus daca vom avea parte de servicii/abonamente Blackberry pe Cosmote curand? As vrea sa stiu pentru ca mi-am luat un Blackberry si tare mi-ar placea sa-i folosesc functiile la maxim, FARA sa fiu nevoit sa trec inapoi la ORange doar pentru asta.
Lansarea ofertei BlackBerry este programata pentru prima jumatate a anului 2009.

#16722
cuteedit

cuteedit

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 19
  • Înscris: 21.02.2009

 wfnse, on Feb 21 2009, 14:12, said:

Lansarea ofertei BlackBerry este programata pentru prima jumatate a anului 2009.

NU vad ce sens ar mai avea dupa ce lanseaza Romtelecom CDMA-ul la nivel national.  
Vor investi de pomana exact cum au facut si Imode.
Mai era programat pana la sfarsitul anului 2008 lansarea platilor online parca si nu s-a lansat nimic.

Edited by cuteedit, 21 February 2009 - 14:18.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate