Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 

BCR Romania - topic dedicat

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
3750 replies to this topic

#2773
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,381
  • Înscris: 11.08.2003
Contact Center daca nu te descurci cu ce ti-au spus.

#2774
princematei

princematei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 17.04.2021
Salut. Imi poate spune cineva care e limita maxima de utilizare la ATM a unui card George Standard? Ma refer la maximul nu cel standard, ci cel cu care pot modifica in aplicatie, din ce stiu standard e 3000

#2775
lord_dizzy

lord_dizzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 06.11.2003
10.000 - retragere numerar
Nelimitat - plăți cu cardul
Destul de generoși 😄

#2776
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,486
  • Înscris: 17.09.2007
WTF, a disparut de pe versiunea desktop/browser autentificarea cu scanare QR?

#2777
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,997
  • Înscris: 24.04.2013
Nici mie nu imi mai da de ales. Poate in pasul doi, dupa ca introduci codul de utilizator, sa iti apara sau nu in functie de ce metoda ai la dispozitie? Mie imi cere cod token, ceea ce e corect ca am doar token fizic.

Pe cine stiu ca are eToken nu folosea scanarea de cod QR ca se scana greu si prost, codul fiind afisat prea mic. Plus ca pe telefonul lui cifrele de verificare apareau SUB butonul de confirmare (sau ceva de genu’, parca afisa in eToekn niste cifre ce trebuiau sa fie aceelasi cu unele afisate in pagina web?) si trebuia sa confirme ‘in orb’…

Oricum mi se pare mai greoi ca inainte, ca introduceam ambele coduri intr-un singur pas, acum sunt doi. Ce trebuiau sa faca era ca, fie de la bun inceput fie odata introdus codului de utilizator, sa sa iti apara automat codul QR. Nu sa trebuiasca ca alegi inainte una din variante. (Dar poate chiar asa au facut? Ca eu nu am eToken sa verific.)

LE:

Quote

Noutati de la George

Incepand cu noua versiune 23.10, iti vom solicita sa ne confirmi si data de nastere in momentul in care iti instalezi aplicatia pe un dispozitiv nou ori daca iti faci reset la aplicatia existenta. De altfel, incepand de maine, o sa te poti bucura de o interactiune mai prietenoasa in momentul in care o sa accesezi pagina de login web: https://george.bcr.ro

Te incurajam sa ai ultima versiune a aplicatiei George ca sa te poti bucura de toate noutatile disponibile.

Tine cont: Securitate cibernetica este un subiect important, te rugam sa iti faci timp sa citesti cateva sfaturi disponibile pentru tine aici.

Multumim,
Echipa George

Au busit si pagina principala, acum au trecut se pare definitiv la ‘Noul design’. Adica fara lista ultimelor tranzactii. O sa vad daca se poate face ceva… LLE: Nu gasesc sa se poata face ceva, acum e totul patratele otova…

Edited by sags, 07 May 2023 - 15:01.


#2778
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,486
  • Înscris: 17.09.2007
Nu aparea nimic cu qr in pasul 2, introduc din etoken codul de autentificare si merge mai departe. Ala nici nu l-am folosit pana acum, se genereaza instant cu o durata limitata.

Edited by Hansolo, 07 May 2023 - 19:21.


#2779
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,997
  • Înscris: 24.04.2013
Atunci ma intreb de ce nu au lasat doua campuri de culegere din capu’ locului: user + cod e/token. Adica pagina veche din care eliminau varianta cu cod QR. La ce bun sa fie in doi pasi, cu doua confirmari si cu reafisarea/reincarcarea/modificarea paginii intre ele?

Cumva ai SI token fizic (in scriptele lor, cel putin)? Daca da, trebuie vazut cum functioneaza la cineva care nu are decat eToken, poate acolo e altfel.

Edited by sags, 07 May 2023 - 19:33.


#2780
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,486
  • Înscris: 17.09.2007
Da, am pastrat si tokenul fizic. Ai dreptate, inainte era un singur pas cu doua campuri (cod utilizator si cod activare) sau o ramura cu cod utilizator si cod qr.

#2781
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,381
  • Înscris: 26.01.2019

View Postsags, on 07 mai 2023 - 19:33, said:

La ce bun sa fie in doi pasi, cu doua confirmari si cu reafisarea/reincarcarea/modificarea paginii intre ele?

"La ce bun...?" = intrebare gresita!
In ziua de azi, "bun" si "rau" au devenit concepte abstracte si irelevante; intrebarile relevante sunt: "E sexy?" / "E trendy?" / "E kinky?"; iar raspunsul poate fi orice (avand in vedere ca intrebarea e imbecila)!
Asa considera "cea mai inteligenta specie" ca "e bine".... :D

View Postsags, on 07 mai 2023 - 19:33, said:

trebuie vazut cum functioneaza la cineva care nu are decat eToken, poate acolo e altfel.

Eu am (si am avut mereu) doar eToken.
Pana acum cateva zile faceam login scanand codul QR; acu'mi cere "utilizator sau alias George" si, in pasul 2, "cod autentificare generat de eToken".

"Specialii" in securitate de la BCR se plictisesc crunt si atunci isi ocupa timpul cu........ prosteala...... :D

#2782
gallaxya

gallaxya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 16.07.2006
S-a lansat AliasPay. În cazul în care era activat la alta bancă, activarea din George va înlocui banca anterioară.

#2783
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,997
  • Înscris: 24.04.2013
@gallaxya: Esti sigur de inlocuire? Din ce am citit prin ‘Termeni si Conditii AliasPay’ (documentul de la BCR, ca evident difera de la o banca la alta), la BCR alias-ul nu poate fi decat numarul de telefon declarat in relatia cu banca (folosit si pentru toate cele). Dar daca la alta banca pentru AliasPay folosesti ALT numar de telefon?

#2784
gallaxya

gallaxya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 16.07.2006
Ai zis perfect! Numerele de telefon diferite mențin serviciul la băncile diferite. Ma refeream strict la folosirea aceluiași număr.

#2785
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,439
  • Înscris: 01.12.2001

View Postgallaxya, on 17 mai 2023 - 14:27, said:

S-a lansat AliasPay. În cazul în care era activat la alta bancă, activarea din George va înlocui banca anterioară.
Cum îl pot folosi? Nu găsesc în George aceasta facilitate

#2786
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,997
  • Înscris: 24.04.2013
Zice ca este in magaziul George, de acolo ar trebui sa il activezi. Poate ca de activat merge doar in versiunea web, nu stiu ca inca nu am cautat. Vezi ca exista un manual de utilizare si acolo zicea si de AliasPay ca am gasit ieri.

LE: M-am uitat acum in app. Din prima pagina selectezi ‘Magazin’ de jos si apoi scroll pana la sfarsit. Acolo gasesti sa activezi AliasPay ca sa poti primi bani cu numarul de telefon. Cum platesti tu, nu stiu [inca]. Ar trebui sa mearga, catre cei ce il au activat (la orice banca din cele participante), indiferent daca ai activat sau nu AliasPay pentru tine.

Edited by sags, 18 May 2023 - 07:53.


#2787
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,606
  • Înscris: 10.01.2008
Il folosesti intrand la transfer nou, transfer manual, beneficiar nou, numar de telefon.

Edited by blackskorpion, 18 May 2023 - 08:05.


#2788
Timoplusica

Timoplusica

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.10.2022
Cum e cu radierea ipotecii dupa achitarea creditului prima casa?  Banca mi a spus sa mi aleg notarul si dupa sa o anunt!

#2789
ionut_gabriel

ionut_gabriel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 27.03.2013
Mie mi-a apărut pe pagina principală în Tips. La prima incercare mi-a dat eroare, la a doua mi s-a activat.

#2790
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,439
  • Înscris: 01.12.2001

View Postblackskorpion, on 18 mai 2023 - 08:04, said:

Il folosesti intrand la transfer nou, transfer manual, beneficiar nou, numar de telefon.
Trebuie și aia să aibă activat Alias Pay.
Că nu pot transfera. Afișează că nu găsește
Attached File  IMG_20230518_152147.jpg   57.41K   24 downloads

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate