Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

BCR Romania - topic dedicat

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
3717 replies to this topic

#2737
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,620
  • Înscris: 13.03.2005
El a vandut euro, nu a cumpărat.

#2738
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,383
  • Înscris: 01.12.2001

View Postwertyck, on 14 martie 2023 - 19:06, said:

40 euro parca, si cumulat sa nu depaseasca 150 euro, ca apoi va cere  o data si pentru o plata de 2 euro, daca s-a atins totalul\.
150 euro zilnic?
Deci pot face 5 plati de cate 30 euro zilnic contactless fara PIN?

#2739
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,956
  • Înscris: 24.04.2013
Din ce stiu limite pentru tranzactii fara PIN sunt una per tranzactie si una la sold cumulat la tranzactii consecutive fara PIN. Nu zilnic sau altcumva, pur si simplu daca acumulezi tranzactii fara PIN de … LEI/EUR iti cere PIN-ul (ceea ce reseteaza si cumulul).

#2740
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,059
  • Înscris: 20.06.2009
Ori mi-s eu bătut în cap și n-am văzut, ori nu scrie nicăieri: există (și dacă există, cît este) comision pentru închidere depozit la termen prin transfer către contul curent? La lichidarea depozitului prin retragere de numerar am văzut că se aplică comisioanele standard, dar nu am găsit nimic despre transfer...

#2741
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,620
  • Înscris: 13.03.2005
Păi dacă e transfer intrabancar nu e comision, și dacă faci transfer interbancar ai comsionul standard pentru acel transfer.

#2742
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,383
  • Înscris: 01.12.2001
Nu exista comision de lichidare depozit la termen și transfer în contul curent daca ai cont George.

#2743
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,059
  • Înscris: 20.06.2009

View Postwertyck, on 15 martie 2023 - 00:36, said:

Păi dacă e transfer intrabancar nu e comision, și dacă faci transfer interbancar ai comsionul standard pentru acel transfer.
Păi așa îmi spune și mie logica, dar nu am găsit nicăieri scris asta! Și nefiind scris, de unde să știu că nu bagă băieții un „comision de lichidare depozit”, doar așa, for fun...?:)

P.S. Mai ales că, fiind făcut online (prin George), nu știu dacă se primește și ceva contract pe mail, măcar acolo ar fi ceva de citit...

View Postdorin_2k, on 15 martie 2023 - 07:08, said:

Nu exista comision de lichidare depozit la termen și transfer în contul curent daca ai cont George.
Mersi pentru răspuns!

#2744
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,620
  • Înscris: 13.03.2005
La bănci, atunci când nu e specificat un comision anume, se aplică comisioanele standard ale pachetului tău bancar.

#2745
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,956
  • Înscris: 24.04.2013
La constituirea de depozite stiu ca era, si probabil mai este, o bifa ca accepti niste ‘Termeni si conditii’ cu link catre acestea. Acela e contractul de depozit si trebuie considerat completat cu TCGA, cam sumar dar este. Intr-adevar nu primesti nimic pe mail si nici nu e salvat undeva sa il poti obtine ulterior. Singura metoda pe care o stiu ca sa obtii acel document este sa incepi constituirea unui depozit pana ajungi la bifa si sa accesezi lik-ul, dupa care poti abandona constituirea depozitului daca nu il vrei. Insa asa obtii versiunea valabila in acel moment, nu cea valabila cand ai constituit tu, in trecut, un anume depozit.

Lichidarea depozitelor stiu si eu ca dintotdeauna a fost gratuita si sigur-sigur asa este si in prezent daca o faci prin internet banking, indiferent daca ai sau nu vreun pachet. Acu’ ma intreb ce se intampla daca o faci in unitate, ca de niste vreme au introdus comision de 20LEI/tranzactie si pentru transferuri intre conturile proprii de la BCR daca sunt facute in unitate, si nu cumva sa il aplice pe acela. Recunosc ca nu am scotocit prin hartoage cat sa lamuresc acest lucru.

#2746
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,059
  • Înscris: 20.06.2009
Păi e clar că, dacă mă hotărăsc la un depozit, îl voi face cu lichidare la termen și transfer în contul curent (automat, din aplicație). Iar de acolo voi hotărî la momentul respectiv ce și cum. Dar na, voiam cumva să fiu mai sigur decît o presupunere...

P.S. O să caut și TCG-u', să văd ce scrie și pe acolo. Mersi tuturor pentru răspunsuri!

Edited by crislacor, 15 March 2023 - 08:54.


#2747
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am pachetul George standard. Insa in aplicatie mi-a aparut un pop up "Obtine noul cont George - actualizeaza oferta contului tau si beneficiaza de noul cont George". Sa inteleg ca nu mai exista "George standard"? Ce aduce diferit noul pachet?

Edited by MembruAnonim, 04 April 2023 - 01:18.


#2748
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010

View PostMembruAnonim, on 04 aprilie 2023 - 01:18, said:

Am pachetul George standard. Insa in aplicatie mi-a aparut un pop up "Obtine noul cont George - actualizeaza oferta contului tau si beneficiaza de noul cont George". Sa inteleg ca nu mai exista "George standard"? Ce aduce diferit noul pachet?

S-a schimbat limita de incasare minima lunara la 1500 ca sa ai 0 comision.Pana acum era 700 lei.

Edited by andupustiu, 04 April 2023 - 01:36.


#2749
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postandupustiu, on 04 aprilie 2023 - 01:35, said:

S-a schimbat limita de incasare minima lunara la 1500 ca sa ai 0 comision.Pana acum era 700 lei.

Era 1000 lei incasare. Si inca este cel putin pt mine deoarece nu am trecut la noul pachet. Dar aduce ceva diferente? Adica recomandati sa trec la noul pachet?

Edited by MembruAnonim, 04 April 2023 - 01:45.


#2750
soldatel56

soldatel56

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.06.2006
Am primit mesaj in aplicatie ca Multibanking va fi actualizat si vor adauga mai multe banci.

Edited by soldatel56, 04 April 2023 - 07:18.


#2751
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010

View Postsoldatel56, on 04 aprilie 2023 - 07:18, said:

Am primit mesaj in aplicatie ca Multibanking va fi actualizat si vor adauga mai multe banci.

Da e frumos multibanking , apare soldul si detalii pe prima pagina de la celelalte banci. Momentan doar ING , Banca Transilvania si UniCredit, Revolut nu funcționează.

#2752
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,665
  • Înscris: 29.08.2013

View PostMembruAnonim, on 04 aprilie 2023 - 01:44, said:

Era 1000 lei incasare. Si inca este cel putin pt mine deoarece nu am trecut la noul pachet. Dar aduce ceva diferente? Adica recomandati sa trec la noul pachet?

Noul pachet e gratuit la incasari de 1000 lei, pachetul anterior parca era gratuit la incasari de 600 lei.
Ma rog, nu mai sunt chiar noi :)) ... au mai mult de un an de cand s-au lansat

Fata de vechiul cont george, acum poti avea si cont euro fara comision de administrare, daca indeplinesti conditia de rulaj.

#2753
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,956
  • Înscris: 24.04.2013

View Postandupustiu, on 04 aprilie 2023 - 01:35, said:

S-a schimbat limita de incasare minima lunara la 1500 ca sa ai 0 comision.Pana acum era 700 lei.
Eu pe site la contractarea online a pachetului <https://george.bcr.r...se-card-package> vad ca incasarile lunare minime pentru a avea gratuitate nu s-au modificat fata ce stiam, sunt tot 1.000/5.000/10.000LEI la George Standard/Gold/Platinum. Da, initial cand a fost introdus pachetul George incasarea minima era mai mica, nu stiu precis daca 600 sau 700 LEI, dar acel pachet ‘v1.0’ nu mai e disponibil de multa vreme.

Deci: de unde ‘ai scos’ conditia cu 1.500LEI?

#2754
Jdjdiiejdnnd

Jdjdiiejdnnd

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.04.2023
Salut!Am întâmpinat astăzi o problema la un autonomat BCR!Am alimentat contul și mi a dat eroare și nu s a înregistrat suma in cont …
Am discutat cu ei si mi au spus sa aștept maxim 30 zile,vi s a mai întâmplat?Care sunt șansele returnării banilor?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate