Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Petru Rares 1259

- - - - -
  • Please log in to reply
148 replies to this topic

#55
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postdoxan, on 16 ianuarie 2019 - 21:12, said:

Domnule shase : Eu sunt de parere ca dumneata nu va permiteti nici macar Confort Urban Rahova, evident ca va ofticati atunci cand auziti ca exista in tara asta oameni cu bani seriosi la tescherea, care-si permit sa cumpere in buricul centrului, in cladiri premium cu finisaje de lux.

Da-mi o adresa de email sa-ti trimit un extras de CF sa vezi unde locuiesc si ce-mi permit.

Nu m-as muta in rromia aia nici sa ma bati desi e la 2 statii de metrou/tramvai de mine

Edited by MembruAnonim, 16 January 2019 - 21:42.


#56
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015

View Postmarinescu_ion, on 16 ianuarie 2019 - 21:24, said:

doxan - Este bine acolo ca zonă dar este DEPARTE de ultracentral. Stau pe Magheru de 30 de ani. Terenul ăla nu va costa milioane și cota parte de teren pe care o are un apartament din ăla trebuie să fie cam 9 mp.

Ca zonă și preț este bine față de alte zone dar nu este ultracentral că era vreo 180.000-200.000 euro un apartament din ăla.
In afara de terenul acela urias situat pe Calea Victoriei (aflat in litigiu) => unde s-a demolat vechiul sediu al Ministerul Industriilor , nu mai exista in centrul capitalei o zona precum Titulescu-Buzesti-Cuza unde sa gasesti terenuri libere de dimensiunea aia...iar Buzesti intre timp a devenit saturat deci este absolut firesc ca urmatoarele cladiri de birouri sa se construiasca aici.
Chiar langa sediul ANEVAR exista un teren imens care e utilizat drept parcare privata, valoarea probabil ca sare de 30 de milioane de euro. Nu stiu de ce proprietarul nu a miscat nimic pana acum, e posibil ca pe acolo sa treaca o magistrala de incalzire cu agent termic.
Pe acea strada Petru Rares la fel...sunt o groaza de terenuri libere, nici nu realizeaza lumea ce potential de dezvoltare e acolo.

Edited by doxan, 16 January 2019 - 21:46.


#57
vitas

vitas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 06.11.2015
E o zona super, ultra, megacentrala , a fost chiar imortalizata intr-un roman http://www.elefant.r...oste-86049.html . Cobori din bloc , vine trenul , tot timpul o sa intalnesti oameni noi , taximetre cate vrei , plus un boschetar , doi , trei :P

#58
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015

View PostBobitoi, on 16 ianuarie 2019 - 21:39, said:

Doxan tătucule , dacă și basarab a ajuns zona centrală cu terenuri de milioane , ce dracu ������ păcat ca nu am bani sa mi iau ceva acolo
Ai vazut ce s-a inaltat in ultimul an pe acolo si la Orhideea ? Dupa Pipera-Aurel Vlaicu e regiunea din Bucuresti unde s-a construit cel mai mult in ultimi ani.

#59
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018

View PostMembruAnonim, on 16 ianuarie 2019 - 21:40, said:



Da-mi o adresa de email sa-ti trimit un extras de CF sa vezi unde locuiesc si ce-mi permit.

Nu m-as muta in rromia aia nici sa ma bati desi e la 2 statii de metrou/tramvai de mine
Nu ți bate capul cu el.. basarab e centrul pulii

View Postdoxan, on 16 ianuarie 2019 - 21:43, said:


Ai vazut ce s-a inaltat in ultimul an pe acolo si la Orhideea ? Dupa Pipera-Aurel Vlaicu e regiunea din Bucuresti unde s-a construit cel mai mult in ultimi ani.
Da .. s a construit fb... dar nu e CENTRU
O fi zona cu potențial pt birouri.. dar nu sa ți crești copiii acolo.. ce dracu!! Boschetareala maxima
.. noaptea e și mai urat!!!
Boschetari și curve la tot pasul.. zgomot de la masini ..
zona o sa fie buna pe viitor pt închiriat la corporatiști.. dar sa stai tu cu familia ta acolo.. nici mort..

Edited by Bobitoi, 16 January 2019 - 21:51.


#60
marinescu_ion

marinescu_ion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 09.01.2019
doxan - Te asigur că știu cum este și cu terenurile și cu casele din centru că am făcut și revendicări ultracentrale prin tribunale acum vreo 15-18 ani. Zona e bună dar este DEPARTE de ultracentral.

Uită-te la asta. De revendicarea ei s-a ocupat unul MARE, eu mă ocupam de altele mai mici.

https://www.google.r...mbfov=100?hl=ro

Edited by marinescuMembruAnonim, 16 January 2019 - 21:54.


#61
alexandrupope

alexandrupope

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,053
  • Înscris: 21.08.2018

View Postdoxan, on 16 ianuarie 2019 - 20:32, said:


Nu este deloc adevarat, in zona aceea sunt numai privati care locuiesc in vile interbelice cochete similare cu cele de pe strazile Paris & Washington. Daca si Soseaua N.Titulescu & imprejuriri care e la doi pasi de guvern e paraf, atunci campurile alea din afara Bucurestiului cum sunt ?


Hai, hai, că îți miroase gura, mai bine fugi la un detartraj.

#62
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
Eu cred ca voi nu ati facut niciodata un tur cu masina pe stradutele alea care se intersecteaza cu Titulescu. E un cartier similar cu Dorbanti, numai vile in stil cubist & brancovenesc, aproape toate renovate de proprietari. Aveti falsa impresie ca acea zona se reduce la blocurile construite de Ceasescu in anii 80, cat se poate de fals.

Edited by doxan, 16 January 2019 - 22:00.


#63
alexandrupope

alexandrupope

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,053
  • Înscris: 21.08.2018

View Postdoxan, on 16 ianuarie 2019 - 21:12, said:

Domnule shase : Eu sunt de parere ca dumneata nu va permiteti nici macar Confort Urban Rahova, evident ca va ofticati atunci cand auziti ca exista in tara asta oameni cu bani seriosi la tescherea, care-si permit sa cumpere in buricul centrului, in cladiri premium cu finisaje de lux.

Vai, ești și cariat.

View Postdoxan, on 16 ianuarie 2019 - 21:41, said:


In afara de terenul acela urias situat pe Calea Victoriei (aflat in litigiu) => unde s-a demolat vechiul sediu al Ministerul Industriilor , nu mai exista in centrul capitalei o zona precum Titulescu-Buzesti-Cuza unde sa gasesti terenuri libere de dimensiunea aia...iar Buzesti intre timp a devenit saturat deci este absolut firesc ca urmatoarele cladiri de birouri sa se construiasca aici.
Chiar langa sediul ANEVAR exista un teren imens care e utilizat drept parcare privata, valoarea probabil ca sare de 30 de milioane de euro. Nu stiu de ce proprietarul nu a miscat nimic pana acum, e posibil ca pe acolo sa treaca o magistrala de incalzire cu agent termic.
Pe acea strada Petru Rares la fel...sunt o groaza de terenuri libere, nici nu realizeaza lumea ce potential de dezvoltare e acolo.

Mai merg vânzările?

#64
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
Ce e alexule, nu ai dormit bine ? Eu nu am nicio treaba hombre cu Voinea, nu locuiesc in acest complex, am un apartament pe Alexandru I. Cuza si intamplator trec pe acolo zilnic cu masina, am remarcat doar ca ansamblul arata grozav si ca zona e excelenta. Deci nu incerc sa fac reclama nimanui, in caz ca vrei sa insinuezi ceva.

Edited by doxan, 16 January 2019 - 22:07.


#65
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postdoxan, on 16 ianuarie 2019 - 21:57, said:

.... Titulescu. E un cartier similar cu Dorbanti, numai vile in stil cubist & brancovenesc,....
Basarab-Gara de Nord similar cu Dorobanti mie nu-mi pare. In Dorobanti chiar n-am vazut tziggani.

#66
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015

View PostMembruAnonim, on 16 ianuarie 2019 - 22:07, said:

Basarab-Gara de Nord similar cu Dorobanti mie nu-mi pare. In Dorobanti chiar n-am vazut tziggani.
Eu am vazut tziggani chiar si pe strada Paris. Sunt peste tot in centru, au fost bagati de nenorocitii de comunisti in casele boierilor cand s-a facut nationalizarea in 1948. In ultima vreme, uni dintre mostenitori si-au mai recuperat din imobile iar multe dintre aceste familii de rromii au fost evacuate.

Edited by doxan, 16 January 2019 - 22:13.


#67
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cand o sa ai serviciu, nevasta si copii o sa privesti altfel lucrurile si zonele din Bucuresti. Momentan, tzzigania aia ti se pare ok pentru nevoiele tale.

Edited by MembruAnonim, 16 January 2019 - 22:36.


#68
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
Vulpea cand nu ajunge la struguri spune ca sunt acri. rromie fiindca cel mai probabil nu-ti permiti zona, dupa cum spuneam.

Edited by doxan, 16 January 2019 - 23:22.


#69
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Dar de ce miroase a urina in toata zona basarab-gara de nord?

#70
ptap

ptap

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,787
  • Înscris: 09.12.2005
Daca si Petru Rares e proiect de lux. In primul rand se aude/simte trenul, asta e cel mai mare dezavantaj. Cine nu crede, sa-si gaseasca drum la cineva care sta in blocurile din capul strazii(spre Calea Grivitei) sau sa intre in vorba cu locatarii. In al doilea rand, strada aia e foarte ingusta si la cate apartamente au de gand sa faca numai lux nu e. Vecinii de pe strada nu-s bronzati cum insinua cineva, pentru ca blocurile astea ocupa cam toata strada, mai sunt vreo 2 case in capatul spre Cuza, la una din ele tocmai am vazut ca  isi mai construiau vreo 2 etaje. Haos urbanistic.  Bronzatii sunt mai mult pe Cuza.
E imposibil sa ajungi in 5' in Victoriei, poate doar daca alergi si esti atlet profesionist. Cu tramvaiul 1 minut? Care tramvai? 1 de pe Podul Basarab? 5 minute faci pana in statie si dupa aia poti sa stai si 20 in statie. Tramvaiul nici macar nu ajunge in Victoriei, ci ori la dr Felix , ori la Gr. Alexandrescu.  E mult mai rapid cu metroul, 2 statii. Desi nu stiu care ar fi scopul sa ajunga cineva in Victoriei in mod special. Starbucks? Antipa? Guvern?
Daca viitoarele finisaje sunt criteriul, atunci, da, o fi de lux. Altfel, e OK pentru cineva care are copii, sunt multe scoli bune in zona si nu mai chinui copiii sa-i tii cate 2 ore pe zi numai pe drumuri.

#71
coolmike

coolmike

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 22.11.2007

View Postptap, on 20 ianuarie 2019 - 10:26, said:

Daca si Petru Rares e proiect de lux. In primul rand se aude/simte trenul, asta e cel mai mare dezavantaj. Cine nu crede, sa-si gaseasca drum la cineva care sta in blocurile din capul strazii(spre Calea Grivitei) sau sa intre in vorba cu locatarii. In al doilea rand, strada aia e foarte ingusta si la cate apartamente au de gand sa faca numai lux nu e. Vecinii de pe strada nu-s bronzati cum insinua cineva, pentru ca blocurile astea ocupa cam toata strada, mai sunt vreo 2 case in capatul spre Cuza, la una din ele tocmai am vazut ca  isi mai construiau vreo 2 etaje. Haos urbanistic.  Bronzatii sunt mai mult pe Cuza.
E imposibil sa ajungi in 5' in Victoriei, poate doar daca alergi si esti atlet profesionist. Cu tramvaiul 1 minut? Care tramvai? 1 de pe Podul Basarab? 5 minute faci pana in statie si dupa aia poti sa stai si 20 in statie. Tramvaiul nici macar nu ajunge in Victoriei, ci ori la dr Felix , ori la Gr. Alexandrescu.  E mult mai rapid cu metroul, 2 statii. Desi nu stiu care ar fi scopul sa ajunga cineva in Victoriei in mod special. Starbucks? Antipa? Guvern?
Daca viitoarele finisaje sunt criteriul, atunci, da, o fi de lux. Altfel, e OK pentru cineva care are copii, sunt multe scoli bune in zona si nu mai chinui copiii sa-i tii cate 2 ore pe zi numai pe drumuri.
Salut,
Ai dreptate in mare, dar partea cu trenul vreau sa o contrazic putin din perspectiva blocurilor care se construiesc (pentru ca nu am pe nimeni care sta pe Grivita sa il vizitez sa vad cum si ce se aude/simte). Showroomul de vanzari este langa santier in fostul Opel Erebus. Am fost de multe ori la ei in mai multe intervale de timp (dimineata, seara, ziua) si nu am auzit nimic dinspre gara. Nu fluieraturi, nu zgomot de mers pe sine, nimic. Am vorbit si cu vecini din zona si au zis ca datorita blocurilor de la Grivita, pe strada Petru Rares este liniste ca tot zgomotul se opreste acolo si ii cred.
In rest, tot ce ai zis confirm. Si coloratii de pe Cuza si distanta pana la Victoriei (eu am facut 12 minute pe jos in pas alert). Avantajul enorm il vad ca esti aproape de metrou Basarab si zona proxima de birouri (Orhideea si Titulescu/Victoriei). Plus ca nu am mai gasit alte proiecte noi intr-o zona centrala care sa merite o achizitie.

#72
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Acum serios, cineva care da 2 k pe mp2 chiar se bucură că e metroul aproape?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate