Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Petru Rares 1259

- - - - -
  • Please log in to reply
148 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postzzhunt, on 12 mai 2018 - 18:48, said:

....
Da tu sanatos 230000euro pe un apartament, si sa auzi basinile vecinului
Sa fim corecti: la casa auzi latratul cainilor, gaini si mirosul fumului de la arsul frunzelor.

#20
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Sunt curios cum ai ajuns tu la la complexul respectiv. Am dat un search pe storia cu limita maxima de 150 000 euro, 4 camere, suprafata minima construita 120 mp  si mi-a dat o multime de cautari.
Serios, 230 000 este foarte mult. Cu 150 000 iti iei un apartament in bloc "vechi" si il si renovezi - mobilezi.

#21
alexandrinabob

alexandrinabob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 06.02.2015

View PostMembruAnonim, on 13 mai 2018 - 15:28, said:

Sa fim corecti: la casa auzi latratul cainilor, gaini si mirosul fumului de la arsul frunzelor.
doar la tara mai sunt asemenea probleme. N-am intalnit din cele de mai sus, sunt insa altele care ar putea sa deranjeze o persoana mai comoda.

Nici la case/terenuri nu au stat pe loc preturile, in zona mea cel putin. Preturile aproape s-au dublat la case noi si la terenuri au sarit cu cel putin 50% si asta in interval de 1-2 ani.

#22
coolmike

coolmike

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 22.11.2007

View Postepm, on 12 mai 2018 - 21:59, said:


Repet, si eu consider ca este scump. Insa alt apartament in bloc nou, care sa aiba o suprafata decenta si sa fie cat de cat bine pozitionat nu am gasit.
Am deschis acest topic in speranta ca exista persoane ce cunosc sau au auzit despre dezvoltator sau constructor si care imi pot spune ceea ce stiu. Sau eventual persoane care stiu alte ansambluri mai corecte dpdv pret in comparatie cu acesta.

Multumesc.

Salut,

Am cumparat eu apartament la Petru Rares 1259. Constructorul este Voinea Construct, o firma din Buzau cu foarte mare experienta in Romania si Germania (chiar au facut si ultimul terminal al aeroportului din Munchen). Am vorbit cu niste cunostinte care au habar in domeniu si cand le-am zis de Dl. Voinea, mi-au zis sa stau fara griji. Omul lucreaza impecabil si este considerat unul din cei mai buni constructori din tara.
Dezvoltatorii sunt niste oameni faini, i-am cunoscut cand am semnat. Oameni snt orientati spre client, au experienta si se vede. Au compartimentari bune, apartamentele sunt usor de mobilat, spatioase.
M-am hotarat sa cumpar aici dupa ce am vazut Luxuria (imi place dar are metrou la distanta mai mare decat este la Petru Rares si au termen de finalizare a primelor blocuri la inceputul anului 2020), dupa ce am vazut Arcadia care mi s-a parut inghesuit si ca zona si ca suprafetele ale apartamentelor. Pe mine ma interesa o zona buna si sincer zona Titulescu - Banu Manta mi se pare superba. Metroul este f aproape, am facut un test si am mers pe jos pana la Piata Victoriei si am facut 12 minute, parcul Kiseleff este accesibil. Eu am luat un ap de 2 camere la 117.000 Euro + TVA (era 120.000, dar am negociat 3k). Are 60mp utili + balcon, este foarte bine compartimentat cu bucatarie de 9mp intre living si dormitor, dormitor de 16mp care mi se pare superb. Calitatea constructiei am verificat-o cu un inginer constructor de la BOG'ART (prieten). Mi-a zis ca oamenii folosesc ultimele materiale din domeniu si ca sunt seriosi.
Personal, dupa cateva luni de cautari, proiectul Petru Rares 1259 mi s-a parut cel mai potrivit pentru nevoile mele.
Daca mai sunt intrebari si stiu sa raspund, raspund cu drag :)

#23
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,547
  • Înscris: 09.09.2017
O oda mai lingusitoare ca asta nu cred ca exista.
Am simtit extazul citind omagiul exaltat.

#24
coolmike

coolmike

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 22.11.2007

View Postleusteanul, on 15 ianuarie 2019 - 12:21, said:

O oda mai lingusitoare ca asta nu cred ca exista.
Am simtit extazul citind omagiul exaltat.


:)) sunt subiectiv, recunosc!

#25
marinescu_ion

marinescu_ion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 09.01.2019
Șters că a citit cine trebuie.

Edited by marinescuMembruAnonim, 15 January 2019 - 13:03.


#26
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,547
  • Înscris: 09.09.2017
N-am citit, Marine, ca mai si muncesc, cineva trebuie sa mai si munceasca in tarisoara asta.
Fu de bine?

#27
marinescu_ion

marinescu_ion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 09.01.2019
Am scris că a luat în zonă bună și la preț bun. Dacă lua în altă parte la banii ăștia era scump.

Edited by marinescuMembruAnonim, 15 January 2019 - 15:51.


#28
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,547
  • Înscris: 09.09.2017
Pai a luat, zona e incontestabil buna, dar juiseaza prea mult, e aproape orgasmic ca si-a luat apartament :))))

View Postmarinescu_ion, on 15 ianuarie 2019 - 15:50, said:

Am scris că a luat Ăźn zonă bună și la preț bun. Dacă lua Ăźn altă parte la banii ăștia era scump.


#29
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Mie îmi place cum te-ai entuziasmat că ai negociat 3 k euro. Că la 120 k pe 2 camere contează :))

#30
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018
Dacă lucrează Voinea Construct e fff bine..patronul firmei e oricum milionar..nu are foamea in gât sa facă mânării..e o garantie ca se va lucra conform proiectului.. cine cumpara acolo poate sa doarmă linistit

#31
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Eu n-am găsit informația asta pe site, e doar pe surse probabil.:)))
Indiferent cine construiește, prețul e de peste 2000 de eiro/mp cu tva.

Edited by mihaigerard, 15 January 2019 - 22:52.


#32
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cine e Voinea construct ?

#33
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
http://voineaconstruct.ro/exp.html
După modul în care arată site-ul, par niște amatori.:))

#34
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018

View Postmihaigerard, on 15 ianuarie 2019 - 22:54, said:

http://voineaconstruct.ro/exp.html
După modul în care arată site-ul, par niște amatori.:))
Nu are nevoie Voinea de extra site.. își alege dezvoltatorii.. nu lucrează cu toti rahații de dezvoltatori .. e prea scump😂😂

View PostMembruAnonim, on 15 ianuarie 2019 - 22:52, said:

Cine e Voinea construct ?
Voinea alege.. nu e ales
Este căutat pe recomandări.. de asta și site ul e asa sărac.
Oricum are f multe clădiri făcute prin bucuresti , dar ca subantreprenor ..deci meritul îl ia altul.( gen Strabag)
Când se stie ca verificatorii vin de afara .. Strabag și altii iau anumite firme capabile sa reziste la un control amănunțit pe partea de structura.. și sunt putine tare in tara

Edited by Bobitoi, 15 January 2019 - 23:24.


#35
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Da, extraordinar, de ce să-ți faci un site care sa nu arate ca unul din Flintstones, doar nu te cauta clienții pe net.😂

#36
alexandrupope

alexandrupope

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,053
  • Înscris: 21.08.2018
Dacă te duci la șantier o să vezi că sunt afișe pe gard cu Voinea construct.
Voinea construct e o firma serioasă, mai discreta de construcții din Buzău, au realizat tot felul de lucrări mai serioase sau complexe.
Eu cunosc niste case făcute de acest constructor, sunt la milimetru iar pe partea de structura sunt cazemate, brici.
Voinea construct construia bloculete discrete numai in zone foarte bune in București prin anul 2004 spre exemplu.

Edited by alexandrupope, 16 January 2019 - 00:08.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate