Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Poti avea acelasi numar la doua telefoane Telekom ?

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#1
MareleGingisKhan

MareleGingisKhan

    Banned la cerere

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 21.04.2018
Am o intrebare pentru cei care stiu . As putea avea doua simuri la abonamentul actual Tlkm ? In sensul in care sa fie acelasi numar dar sa pot folosi doua telefoane cu el ?
Doar daca stie cineva sigur ca pe my acount nu gasesc nimic . Al doilea telefon e nepotrivit ca rezistenta mecanica si am o panarama de Nokia clasic pe care sa-l folosesc doar la munca . Astea rezista si la o explozie nucleara, dar smartul ...

#2
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Poti face redirectionare apel de pe telefonul din secolul asta pe scutul anti-racheta de la munca chiar daca ai numere diferite pe ele  ;).

#3
MareleGingisKhan

MareleGingisKhan

    Banned la cerere

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 21.04.2018
Si ce zic eu,  nu ? Nu pot astia sa dea Hanului doua simuri cu acelasi numar ? Asta vreau sa stiu pana deschid cucoanele miercuri la mustaria fizica . Pe net nu gasesc nimic cu tot my acountul lu peste .
Cand incep astea serviciul dupa vacanta intreb acolo .Dar pana atunci ask softpedia bro .

#4
sSorsy

sSorsy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 24.03.2017
Da.

#5
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,486
  • Înscris: 04.10.2007
Se poate, dar tu nu ai cum sa posezi asa ceva. Sau poate ca ai putea, daca ai instrumentele si  skill-urile necesare.

Nici nu e legal sa clonezi SIM-uri, din cate stiu.

#6
MareleGingisKhan

MareleGingisKhan

    Banned la cerere

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 21.04.2018
Sa iti dea Domnul sanatate colegule . Miercuri is calare pe fete . Nu plec pana nu accepta .

#7
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

 MareleGingisKhan, on 29 aprilie 2018 - 19:50, said:

Am o intrebare pentru cei care stiu . As putea avea doua simuri la abonamentul actual Tlkm ? In sensul in care sa fie acelasi numar dar sa pot folosi doua telefoane cu el ?
Doar daca stie cineva sigur ca pe my acount nu gasesc nimic . Al doilea telefon e nepotrivit ca rezistenta mecanica si am o panarama de Nokia clasic pe care sa-l folosesc doar la munca . Astea rezista si la o explozie nucleara, dar smartul ...
Pe scurt, tu intrebi daca poti avea doua SIM-uri cu acelasi numar de telefon ?
Raspunsul meu este NU; nu pot exista doua cartele SIM cu acelasi numar.
S-au plans unii useri pe aici ca li s-au furat numarul de telefon PrePay in perioada de gratie fiind alocat unui client la abonament.

Dar "solutia" la problema ta e ca apelul pe numarul tau sa fie redirectionat pe o alta cartela SIM.

#8
MareleGingisKhan

MareleGingisKhan

    Banned la cerere

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 21.04.2018

 radu2014, on 29 aprilie 2018 - 20:00, said:

Se poate, dar tu nu ai cum sa posezi asa ceva. Sau poate ca ai putea, daca ai instrumentele si  skill-urile necesare.

Nici nu e legal sa clonezi SIM-uri, din cate stiu.
De ce nu am cum sa posed ? Cine cloneaza,  eu ? Eu ma duc legal raducule tata .Ma duc in persoana si cer .Daca se poate imi da, daca nu, nu .
La card bancar se poate,  doua carduri pe cont . Unul eu, unul e la fata la facultate .Si zici ca la Telekom nu ?

#9
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017
Adică sună cineva si sună 2 telefonuri deodată? parca ar fi legate in serie sau in paralel.
Asta ar insemna ca poti vorbi de pe unul pe altul fara apel sau ceva de genul cum e la fix.

Mai bine pune-ti nr principal pe ala solid si smartul lasa-l secundar pt internet sau pe post de tableta, oricum la partea de vorba e lafel ca ala solid

Nu vor vrea cel mai probabil sa faca ce doresti.

Edited by babarzotea, 29 April 2018 - 20:10.


#10
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,294
  • Înscris: 12.08.2006
Niciun operator de la noi nu ofera asa ceva.

Din ce am auzit tehnic ar fi posibil.

#11
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,684
  • Înscris: 23.10.2006
Se poate face asa ceva, dar nu este legal, Nu o sa poti avea legal 2 simuri cu acelasi numar de telefon. Analogia cu cardurile nu isi are rostul...  Ai 2 carduri pe un cont, dar fiecare card are alt numar si alt pin...

#12
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,675
  • Înscris: 29.03.2006
Si eu vreau o solutie prin care pe acelasi nr. sa vorbesc de la un telefon mic si sa am internet pe smartphone.

#13
sSorsy

sSorsy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 24.03.2017

 radu2014, on 29 aprilie 2018 - 20:00, said:

Nici nu e legal sa clonezi SIM-uri, din cate stiu.
Nu e legal sa clonezi sim-ul la altu'

#14
MareleGingisKhan

MareleGingisKhan

    Banned la cerere

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 21.04.2018
Iubitilor stiti voi sa fi facut Marele si Ingrozitorul Han ceva ilegal ? Nepretuitilor colegi, maria sa intreaba daca SE POATE  .Pe Softpedia, spaima google Intreaba domle,  doar daca e posibil .
Nu imi convine sa port in anumite situatii chinezaraia cu pretentii, ca se indoaie si pocneste ca dracul cand il am in buzunar .Pe de alta parte TREBUIE sa il am in buzunar mereu si la orice ora din zi sau noapte, Paste, Craciun,  sau revelioane, ori ce fras de evenimente se petrec .Si nici cu doua telefoane n-as merge .Cu doua muieri da, dar nu cu doua telefoane .Posted Image

 baribalu, on 29 aprilie 2018 - 20:14, said:

Se poate face asa ceva, dar nu este legal, Nu o sa poti avea legal 2 simuri cu acelasi numar de telefon. Analogia cu cardurile nu isi are rostul...  Ai 2 carduri pe un cont, dar fiecare card are alt numar si alt pin...
Eu vreau doar sa nu mai tot SCOT si iar sa Bag panarama aia de microsim ca mi se ia de acum sa fac operatiunea asta de doua ori pe zi . P-ala il las acasa si iau la munca atomicul Nokia .
Cu asta sparg nuci si alune si n-are nimic. Alalaltu, chinezaraia, mormaie si piuie si cand ma leg la sireturi .Cred ca ori se rupe ori crapa intr-o zi de tot .

Edited by MareleGingisKhan, 29 April 2018 - 20:25.


#15
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Nu merge Mare Han, trebuie să înțeleagă Măria ta. Singura soluție e să redirecționezi apelurile. Sau iei 2 femei din haremul Înălțimii Tale și le pui să îți țină telefoanele dacă te deranjează la buzunare scârțâielile și pocniturile.

#16
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 27.10.2007
nici un operator nu te lasa cu 2 simuri pt acelasi numar. pana si cuplajul pe vremuri era cu numere diferite.
solutie este redirectarea. vezi ca si redirectarea e cu problema, cartelele cred ca nu se pot redirecta.

#17
MareleGingisKhan

MareleGingisKhan

    Banned la cerere

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 21.04.2018
Bine dar atunci inseamna ( nee, peste poate) ca trebuie maritul sa isi mai ia inca un numar ? Sa aiba doo? Nu ma caznesc indeajuns acum  cu un abonament ? Ar insemna sa am doua abonamente la  trebusoara  asta . Sau adica inca un numar cu simul lui .Doua .
Ca asta chinezescul e dual sim dar finlandezul nu . Si eu pe chinez il voi protejat ca asta e mai anemic .

Edited by MareleGingisKhan, 29 April 2018 - 20:40.


#18
Adrianradu

Adrianradu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 02.10.2016

 MareleGingisKhan, on 29 aprilie 2018 - 19:50, said:

Am o intrebare pentru cei care stiu . As putea avea doua simuri la abonamentul actual Tlkm ? In sensul in care sa fie acelasi numar dar sa pot folosi doua telefoane cu el ?
Doar daca stie cineva sigur ca pe my acount nu gasesc nimic . Al doilea telefon e nepotrivit ca rezistenta mecanica si am o panarama de Nokia clasic pe care sa-l folosesc doar la munca . Astea rezista si la o explozie nucleara, dar smartul ...
Nu...In HLR este definit o singura SN
Nu iti pierde timpul...nu o sa primesti niciodata de la TKRM

Edited by Adrianradu, 29 April 2018 - 20:45.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate