Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Poti avea acelasi numar la doua telefoane Telekom ?

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#19
MareleGingisKhan

MareleGingisKhan

    Banned la cerere

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 21.04.2018
Colega, daca ma iubesti cu adevarat :
HLR = ?
SN= ?
Indura-te si nu ma baga de tot in crepuscular .Posted Image

#20
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Nu se face.
Tu cum crezi ca merge, incarci una si ai doua? Vrei, probabil, doua conturi pe acelasi numar, numar care este in identificator.
Dpdv tehnic, se poate, dar este irelevant.

#21
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
In urma cu trei ani cand mi-am portat numarul dintr-o retea in alta, timp de 30 min daca cineva ma suna, suna ambele telefoane simultan.
Tehnic s-a putut, fie si limitat, sa fiu sunat pe doua numere o perioada.
Cerceteaza! Posted Image

Edited by Ares14, 29 April 2018 - 20:53.


#22
MareleGingisKhan

MareleGingisKhan

    Banned la cerere

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 21.04.2018
Mosule eu am abonament,  ce sa incarc Dumnezeul Meu ? Nelimitat cu de toate si net si apeluri nelimitate . Incercam si eu sa intreb ceva, sa aflu pana miercuri, sa stiu sa ma duc sau nu .
Nu doua conturi, ca Nokia nu are net e d-ala clasic .

#23
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Hanule, daca vrei sa scapi de dileme, vinde (daca poti, daca le ia cineva) vechiturile si ia-ti un smart cu veleitati militare.
Sunt telefoane smart facute sa reziste la viata cazona si nu numai.
Nu sunt la fel de subtiri si aratoase, dar te scapa de cele mai negre ganduri.

#24
MareleGingisKhan

MareleGingisKhan

    Banned la cerere

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 21.04.2018
Caterpilar ?

#25
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View PostMareleGingisKhan, on 29 aprilie 2018 - 20:00, said:

Sa iti dea Domnul sanatate colegule . Miercuri is calare pe fete . Nu plec pana nu accepta .
să accepte ce? să-ți livreze două SIM-uri cu același număr?
Mă îndoiesc că o să o să se întâmple oricât le-ai călări pe fete alea.

#26
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007

View Postbabarzotea, on 29 aprilie 2018 - 20:10, said:

Adică sună cineva si sună 2 telefonuri deodată? parca ar fi legate in serie sau in paralel.
Asta ar insemna ca poti vorbi de pe unul pe altul fara apel sau ceva de genul cum e la fix.

Mai bine pune-ti nr principal pe ala solid si smartul lasa-l secundar pt internet sau pe post de tableta, oricum la partea de vorba e lafel ca ala solid

Nu vor vrea cel mai probabil sa faca ce doresti.
Daca-s telefonuri, suna obligatoriu. La telefoane e treaba mai cu schepsis.

#27
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View Poststrongsss, on 29 aprilie 2018 - 20:37, said:

nici un operator nu te lasa cu 2 simuri pt acelasi numar. pana si cuplajul pe vremuri era cu numere diferite.
dar puteai avea câte telefoane vroiai împrăștiate prin casă :)

#28
MareleGingisKhan

MareleGingisKhan

    Banned la cerere

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 21.04.2018

View PostDaculScoril0, on 29 aprilie 2018 - 21:09, said:

să accepte ce? să-ți livreze două SIM-uri cu același număr?
Mă îndoiesc că o să o să se întâmple oricât le-ai călări pe fete alea.
Nu, sa imi mai livreze unul, ca unul il am .Daca e legal si posibil tehnic . Daca nu e....Totusi o data mi s-a paradit un sim si mi-or dat altul in loc .Cica era magnetizat,  desi stim cu totii ca un dispozitiv SIM nu e magnetic si nu se poate magnetiza, dar daca asta le-au spus la "training " au luat-o si ele de buna .E electronic nu magnetic .

#29
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006

View Postshymano, on 29 aprilie 2018 - 20:55, said:

Hanule, daca vrei sa scapi de dileme, vinde (daca poti, daca le ia cineva) vechiturile si ia-ti un smart cu veleitati militare.
Sunt telefoane smart facute sa reziste la viata cazona si nu numai.
Nu sunt la fel de subtiri si aratoase, dar te scapa de cele mai negre ganduri.

Nu toti oamenii sunt masochisti sa stea cu el toata ziua in mana !!!
Nu toti au mereu buzunare suficient de mari.
Nu toti accepta sa stea cu pleasca aiurea in pantaloni !
Nu toti accepta sa scoata smartphoneul din buzunar ca sa poata sa se aseze pe scaun ( si la buzunare din fata nu te poti aseza cu el bagat )
Nu toti sunt masochisti sa poarte sacou tot anul, inclusiv vara la 40 C, cu buzunar interior facut la comanda cu fermoar ca sa nu sara smartphoneul care se face praf.

A aparut sonim XP 8 - arata super-naspa, e ridicol de mare ( si pt ecranul de 5" cat si in sine) si costa 700 Euro...

Atata timp cat un telefon are inaltime mai mare de 114-115mm ( teoretic se poate pune un ecran de 4,6" cu rama de 3mm sus si 6 mm jos, dar pana acum nu a facut nimeni asa ceva !), peste 25% din pamanteni o sa considere o cretinitate si un masochism prostesc caratul lor.

Teoretic ar fi posibil sa folosesti pe post de server/router telefonul mic, insa nu stiu cat de bine poti sa faci asta cu modelele existente, Nokia 3310 new cu 4G...

Edited by loock, 29 April 2018 - 21:31.


#30
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010

View PostMareleGingisKhan, on 29 aprilie 2018 - 21:02, said:

Caterpilar ?
sau iHunt, Doogee, Blackview, HomTom etc ...
https://www.telefoan...stente&device=c
Si nu numai ...

Edited by shymano, 29 April 2018 - 21:30.


#31
MareleGingisKhan

MareleGingisKhan

    Banned la cerere

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 21.04.2018
Domle exact ce spune loock spun si eu . O panarama cu ele, tre sa-l las de fiecare data naibii undeva cand am treaba .Nici la wc nu poti mere linistit daca esti in salopeta fii-ar ma-sa al naibii .
Am grija cu el ca de oul de egreta ca e un plastic ca ceolofanul de subtire si pocneste la orice miscare .Majoritate baietilor  le au sparte si crapate ecranele chiar daca e pace .
Panarame chinezesti,  mari si cu figuri . La Nokia tine 3 saptamani bateria, astea intr-o ora se duc pe copca .

#32
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Sau ... o smecherie d-asta frumoasa si dragastoasa, careia ii pui o folie de genul celor de la Clear Coat.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rVMg9eonb6I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Eu vreau sa fac pe dracu-n patru sa-mi pun pe Mate 10 Pro.
Naspa e ca magazine au pe la Belgrad sau Istanbul, cel mai aproape.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3GiATG8tLfs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by shymano, 29 April 2018 - 21:37.


#33
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Daca nu ai bani/chef de telefon nou poti sa iei o husa ultrarezistenta. Eu aveam un Griffin Survivor, tranteam iphone 4-le de toti peretii si avea si spatele de sticla telefonul ala. In final dupa multe tranteli am stricat un element metalic/plastic micut al husei.
Problema la telefoanele rugged cu mult cauciuc in schimb e ca devin cam inutilizabile in mod obisnuit, adica iti trebuie buzunare maaari, e ca si cum ai tine o camera digitala compacta mai serioasa in buzunar.
[ https://static.webshopapp.com/shops/038765/files/018991205/griffin-survivor-extreme-case-iphone-5-and-5s-blac.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
In asa ceva nu poti distruge un telefon aruncandul. Cand era nou stiu ca era un clip cu un american ba il aruncase vreo 20 de metri pe iarba, ba sparsese un perete din ala de-al lor mai de carton cu el.
Intre timp tehnologia a evoluat mult, ai huse super rezistente fara sa fie asa butucanoase.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fBqqbbnJwak?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Eu personal am considerat solutia cea mai optima un bumper de calitate, original Apple la vremea aia. Asta intr-o vreme acum vreo 7-8 cand accesoriile de telefoane de calitate nu prea se gaseau, multe chnezarii, etc.
Acum am scapat allview-ul de serviciu de la 3 metri pe beton, fara nici o husa si n-a avut nici pe drequ. Ala nu cred ca avea nici Gorilla Glass nici nimic, telefon touch din asta de 5-6 inch.

Edited by SpeedDemon, 29 April 2018 - 21:53.


#34
MareleGingisKhan

MareleGingisKhan

    Banned la cerere

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 21.04.2018
Waw

#35
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Am un iPhone 7 cu husa Thule Atmos X3, l-am trantit pe beton fara greata, lovit in fel si chip si nu are nimic, fara folie pe ecran.

Poti cumpara acelasi telefon, doar cu husa Atmos X4 care este si mai robusta decat X3, fara sa ingreuneze device-ul. iPhone ofera avantajul ca este usor de folosit si rezistent la apa.

#36
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Sau bumper ...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UaLIjujSoQA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate