Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Poti avea acelasi numar la doua telefoane Telekom ?

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#55
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,853
  • Înscris: 27.04.2010
Nu mai comparați mentinerea pe 2 cartele, in cazul portarilor, cu ceea ce se doreste in acest caz.
Sunt 2 lucruri total diferite.

#56
mike77

mike77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 04.09.2008

View PostMareleGingisKhan, on 29 aprilie 2018 - 19:50, said:

Am o intrebare pentru cei care stiu . As putea avea doua simuri la abonamentul actual Tlkm ? In sensul in care sa fie acelasi numar dar sa pot folosi doua telefoane cu el ?
Doar daca stie cineva sigur ca pe my acount nu gasesc nimic . Al doilea telefon e nepotrivit ca rezistenta mecanica si am o panarama de Nokia clasic pe care sa-l folosesc doar la munca . Astea rezista si la o explozie nucleara, dar smartul ...
Se poate face un artificiu dacă portezi la Digi la un abonament de care îți convine.. apoi și îți mai faci un abonament de 2 euro, sim pe care îl introduci în smartphone.

Vei avea 2 simuri cu 2 numere, dar vei putea suna de pe ambele telefoane cu un singur număr principal.

Cum faci:

Pasul 1.
Sim 1 (nr. principal) în telefonul de muncă.
Sim pe care ii vei seta 2 redirectionari (dacă nu răspunzi și dacă e închis sau nu are semnal) către sim 2 din smartphone;

Pasul 2.
-Se creează un cont DigiOriunde pe numărul principal (sim 1),
-Se instalează aplicația DigiOriunde pe Smartphone și se autentifică pe acel număr principal, mai sus creat.
Dacă vrei ca atunci când suni de pe smartphone să apari cu numărul principal (sim 1) vei folosi aplicația DigiOriunde  (apel prin internet ce va consuma minute din sim 1).. Dacă suni direct vei apărea cu numărul sim 2 și ți se va scădea din minutele lui.

Sper sa vă fie util.

#57
MareleGingisKhan

MareleGingisKhan

    Banned la cerere

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 21.04.2018
Multam fain . Pana la urma am comandat o husa din gel ( zic ei ) de la M. D. Vine maine .La Telekom nu am fost ca am lucrat dar inteleg ca nu va fi posibil .
Multumesc tuturor . Daca mai am vreun feed back o sa revin .

#58
mike77

mike77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 04.09.2008
Cu placere!
Apropo! sim 2 poate fi din Telekom, trebuie doar să îți ofere net pentru a funcționa aplicația..

#59
MareleGingisKhan

MareleGingisKhan

    Banned la cerere

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 21.04.2018
Feed back . Spart deja  folia de sticla in doua . O aplecare nefericita  cu magaoaia la buzunarul  de la piept . Husă  am găsit pe Mobile Direct .
Sunt deja la a doua folie .Cu șanse mari pentru  altele . Uit mereu de el  că există și el pe lumea asta .

#60
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,853
  • Înscris: 27.04.2010
Poate ti-ar trebui un toc de curea ...

#61
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Cred ca da .

#62
N3lla

N3lla

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.10.2018

View PostYOUR_GOD, on 29 aprilie 2018 - 20:47, said:

Nu se face.
Tu cum crezi ca merge, incarci una si ai doua? Vrei, probabil, doua conturi pe acelasi numar, numar care este in identificator.
Dpdv tehnic, se poate, dar este irelevant.

Asta în România, eu locuiesc in Grecia și am două cartele cu același număr(de la magazin). Pentru a putea folosi una din ele trebuie ca unul din telefoane să fie închis sau pe modul avion.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate