Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 

Vechituri de la parinti

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#37
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,503
  • Înscris: 22.12.2015

View Postzzhunt, on 14 aprilie 2018 - 19:30, said:

Tu ai da 200 lei pe fierul ăla?

La fier vechi se da 200 lei pe tona
Bronzul e scump iar aici intra si pretul manoperei, munca depusa pentru a crea acel mojar.

#38
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postdoxan, on 14 aprilie 2018 - 19:57, said:

Bronzul e scump iar aici intra si pretul manoperei, munca depusa pentru a crea acel mojar.
e mare si urat, nu-l cumpara nici dracu:))





initiator, pune si tu marcile la ceasuri, sa vedem ce ai, poate primesti vreo oferta:)

Edited by jimi91, 14 April 2018 - 19:59.


#39
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
In locul initiatorului, as cauta un depanor radio, daca or mai exista (vezi murphy pe forum de se baga) curatat aparatul, schimbat ce este uzat in el, pus in stare de functionare ca nou si pastrar si folosit in casa. Asa ca amintire de la parinti.
La fel si cu mojarul si ce altceva are vreun folos. Restul, de nu vrei sa le pastrezi ca valoare sentimentala, vinde"le pe orice suma de bani. Totusi, eu nu's bisericos, da nu as vinde icoanele. Le'as lasa la o biserica se gaseste careva sa le ia.

#40
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011
On topic, camera aia cred ca e un zenit 35mm, cred ca ai putea sa iei vreo 50$ pe ebay.

#41
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015

View Postun_dac, on 14 aprilie 2018 - 19:58, said:

On topic, camera aia cred ca e un zenit 35mm, cred ca ai putea sa iei vreo 50$ pe ebay.

Poate mai putin. Sunt multi ucrainieni ce isi lichideaza "averile". Apoi. Multe se vand dupa ce au fost reparate, garantie etc. Nu stii cum e obturatorul. Pariu ca initiatorul nici nu stie ce e ala.

Dupa ce platesti comisoanele la ebay si pierzi cateva ore cu anuntul, posta etc, astepti 3 saptamani sa'ti intre 14.35 in cont

Poveste: tot asa cineva vindea bunurile parintilor. Un pic mai pricopsiti. Cel ce se ocupa avea retata, cand era intrebat cat e aia, cat e ailalta, poc se uita pe ebay si venea cu pretul.
Acum, nu confundati cat se cere, cu cat se vinde. Ca asta toata lumea confunda
In fine, cerea niste preturi aberante.
Ocheste telaul (pauza de gugal sa vedeti ce e aia) cateva chestii, merge in masina, pune anunturi pe ebay la misto si foloste poze similare si apoi, in casa ii arata el respectivei persoane: uite, pe ebay vine cam 10 euro. Eu iti dau 8. Merge? Se uita pe ecran, da merge. Si tot asa.



#42
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postargentum, on 14 aprilie 2018 - 20:06, said:

Poate mai putin. Sunt multi ucrainieni ce isi lichideaza "averile". Apoi. Multe se vand dupa ce au fost reparate, garantie etc. Nu stii cum e obturatorul. Pariu ca initiatorul nici nu stie ce e ala.

Dupa ce platesti comisoanele la ebay si pierzi cateva ore cu anuntul, posta etc, astepti 3 saptamani sa'ti intre 14.35 in cont

Poveste: tot asa cineva vindea bunurile parintilor. Un pic mai pricopsiti. Cel ce se ocupa avea retata, cand era intrebat cat e aia, cat e ailalta, poc se uita pe ebay si venea cu pretul.
Acum, nu confundati cat se cere, cu cat se vinde. Ca asta toata lumea confunda
In fine, cerea niste preturi aberante.
Ocheste telaul (pauza de gugal sa vedeti ce e aia) cateva chestii, merge in masina, pune anunturi pe ebay la misto si foloste poze similare si apoi, in casa ii arata el respectivei persoane: uite, pe ebay vine cam 10 euro. Eu iti dau 8. Merge? Se uita pe ecran, da merge. Si tot asa.

google nu stie ce e ala telaul:|..HELP

#43
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
Telal, telalul. Mi'a fost foame, am papat un L

#44
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015

View Postjimi91, on 14 aprilie 2018 - 19:58, said:

initiator, pune si tu marcile la ceasuri, sa vedem ce ai, poate primesti vreo oferta:)

Regulamentul nu permite vanzarea-cumpararea prin intermediul forumului si nu doresc sa-l incalc. Posted Image

Marcile o sa incerc sa le pun, dar doar in scop informativ. De asta am deschis topicul, sa aflu daca valoreaza sau nu ceva lucrurile respective.

View Postargentum, on 14 aprilie 2018 - 19:58, said:

Le'as lasa la o biserica se gaseste careva sa le ia.

Am lasat in Vinerea Mare o cutie. Posted Image O sa mai las, eventual.

View Postargentum, on 14 aprilie 2018 - 19:58, said:

In locul initiatorului, as cauta un depanor radio, daca or mai exista (vezi murphy pe forum de se baga)

Care din ei?

Your search for the term murphy returned 26 results

Edited by Steetch, 14 April 2018 - 22:43.


#45
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,854
  • Înscris: 11.10.2006
Mojarul are peste suta de ani - are vreo stanta pe el, marca ceva?

#46
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,646
  • Înscris: 13.06.2004

View Postrumegus, on 14 aprilie 2018 - 18:49, said:

Bricheta chinezeasca trasa in vinilin o poti cumpara noua, sub 10$, cu free shiping, riglele ale se numesc rigle de calcul, si se foloseau inainte de aparitia calculatoarelor de buzunar, nu sunt nici utile, nici antice, ceasul ala de buzunar pare cronometru, radiourile si pickupul iar inutile, precis nefunctionale, nimeni nu ar risca sa puna pe ele un vinil, altul decat ai tu in colectie, cu Dolanescu si Irina Loghin. Cand te uiti la poze, ai impresia ca ai jefuit o babuta de 80 de ani, din Caracal sau Teleorman.
Un anticar la noi, de regula cumpara si vinde carti, nu cred sa gasesti unul care sa se priceapa si la icoane, si la ceasuri, si la timbre...

Radioul ăla poate fi folosit pe post de amplificator mono. Din păcatre banda F.M. Est   Posted Image
Ambele pick-upuri sunt tractoare de arat discuri. Poate ăla mai vechi să fie interesant... posibil să aibă şi 78 r.p.m.
Sunt şi vânzători de antichităţi.

Edited by djl, 15 April 2018 - 00:52.


#47
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,889
  • Înscris: 14.10.2008
Rasnita aia merge si acum la mine, maica-mea fiind singura care mai bea cafea dupa decesul tatalui care a gustat si pe patul de moarte. In anii '90 aveam una rosie, ma mai punea sa-i rasnesc cafeaua, acum e una alba.

#48
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015

View PostSteetch, on 14 aprilie 2018 - 22:46, said:

Regulamentul nu permite vanzarea-cumpararea prin intermediul forumului si nu doresc sa-l incalc. Posted Image

Marcile o sa incerc sa le pun, dar doar in scop informativ. De asta am deschis topicul, sa aflu daca valoreaza sau nu ceva lucrurile respective.



Am lasat in Vinerea Mare o cutie. Posted Image O sa mai las, eventual.



Care din ei?

Your search for the term murphy returned 26 results
R murphy

#49
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015
In scop informativ, ceasuri, unele nu au inscriptie lizibila. Ce am putut descifra.

AL Boom ALong
RAM Quartz
Giani Giorgio Japan Quartz
CI & KA USA CK-0201G
Wastok 2609 + inca 2 buc. Wastok
Grand Prix Antimagnetic 9561 Swiss Made
Raketa Made in USSR
Slava (?)
Zaria Made in USSR
Q&Q

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate