Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Kit distributie Logan 1.5 dci 2006

- - - - -
  • Please log in to reply
168 replies to this topic

#163
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,588
  • Înscris: 08.03.2017
urmareste :
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SbX_7FXo9Aw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#164
RoD1

RoD1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 11.05.2008
Prin comentarii zice ca nu conteaza daca ai ABS sau nu, probabil o alta chestier de marketing, deci cred ca o sa pun clasicele Fermit Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Bine, inca nu e cazul sa le schimb dar asa ca sa stiu in viitorul apropriat ce sa iau.

Edited by kommodore_ss, 25 January 2019 - 14:26.


#165
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,588
  • Înscris: 08.03.2017
ABS-ul citeste la roata si transmite la frana - senzorii sunt altundeva montati .
Retine adresa lui Cristi Streulea si cand ai ceva de reparat cauta acolo, rapid si eficient , multe care le crezi scumpe devin ieftine doar privind maxim 10 minute , inclusiv inventarul de scule ti-l da.

Edited by ldpe, 25 January 2019 - 14:29.


#166
curentalternativ

curentalternativ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,163
  • Înscris: 09.02.2008

 ldpe, on 25 ianuarie 2019 - 13:47, said:

Senzorul se monteaza separat, vin in kit daca vei cumpara 'placute frana abs logan" , daca vei opta pentru cele simple vin fara .
vezi ca nici la Logan abs nu ai fizic cablurile la masina pana la placute de frana

#167
RoD1

RoD1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 11.05.2008
Revin si eu cu o mica problema dar enervanta rau la noul meu Logan. Vibreaza foarte tare teava de esapament. In special de la mijloc pana la evacuare. Am schimbat tampoanele de cauciuc (2 buc) si face fix la fel, poate mai rau. Aveti idee ce ar trebui sa mai verific?

Vibreaza si scartaie doar la relanti (cred, la viteza mica/mare nu se mai sesizeaza). Si nu mereu, parca doar cand e motoru cald.

#168
Vladuut

Vladuut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 16.03.2013
poate s-au desprins cateva bucati mici ce trebuiesc sudate iar de teava principala. totusi, daca te duci in dezmembrari, probabil ca iti iei tot ansamblul cu sub 100 de lei si in stare buna.

Edited by Vladuut, 10 April 2019 - 21:35.


#169
RoD1

RoD1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 11.05.2008
M-am uitat pe dedesupt, arata impecabil, nici un pic de rugina. Dar totusi n-ar fi exclus sa fie ceva pe dinauntrul tevii, cam asa se aude. O sa ma duc in service dar ma gandeam poate o fi ceva mai simplu.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate