Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 

Car kit/holder similar Brodit dar care sa accepte telefonul cu tot cu husa

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#37
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Am reusit sa o rezolv! Si sa nu trebuiasca sa scot telefonul din husa si sa nu mai trebuiasca sa schimb suportul de masina/bicicleta cind schimb telefonul (de fapt acum merge cu un S9+ care nici macar nu fusese lansat cind am deschis threadul).

Pentru masina: Brodit 511479 - e "universal" in sensul ca i se modifica "latimea" (o data pentru dimensiunea telefonului tau si dupa aia l-ai strins si bagi si scoti telefonul fara sa modifici nimic dupa aia). Atita vreme cit n-ai butoane in partea de jos a telefonului (si daca se incadreaza in range-ul de latime, care e destul de mare si chiar daca treci peste cred ca-i banal sa-l pacalesti un pic sa fie mai lat sau mai subtire, e un mecanism banal, doua plastice prinse intre alte doua plastice cu suruburi) o sa mearga cu orice telefon. Totul e accesibil, inclusiv senzorul de amprenta de pe spate.

Pentru bicicleta cel mai bine cautati dupa ASIN - puneti B071XZHK27 in Google. Are colturile alea care se trag cu un mecanism si prind telefonul. Nu exista vreun arc care sa le traga spre telefon ca la alte modele si sa stringa telefonul vrei-nu-vrei, pur si simplu invirti de rotita din spate (care merge intr-un singur sens, are o siguranta de care tragi atunci cind vrei sa fie pe liber si sa scoti telefonul). Nu trebuie sa stringi telefonul deloc, colturile alea care vin peste telefon fac sistemul sa-l prinda intr-un range destul de mare. Sint multe chinezisme similare, probabil luate cu 50 centi de la acelasi producator, dar aveti grija sa fie acelasi lucru - alea care au niste benzi elastice sau alte sisteme de prindere cu arc nu mi-au placut niciodata. Chiar si Otterbox avea un fel de holder care tinea case-ul lor (veneau de fapt impreuna) dar era atit de strins (holderul tinea case-ul "din parti") ca nu mai puteai apasa bine butoanele prin el. Revenind la asta nu mai poti atinge senzorul de amprenta. Power-ul e inca accesibil sigur, la casti nu m-am uitat dar nu cred ca foloseste cineva casti cu fir pe bicicleta la telefonul montat pe ghidon. Daca e chiar un feature atit de important cred ca o gaura in plasticul ala la locul potrivit rezolva problema fara mari consecinte.

Edited by f300, 28 May 2018 - 10:05.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate