Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Car kit/holder similar Brodit dar care sa accepte telefonul cu tot cu husa

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Eu de multi (MULTI, de dinainte de a exista iphone-ul chiar si in plan, oricum primele iphone-uri nu aveau GPS...) ani folosesc holderele Brodit. Nu am fost mare fan huse si totul a fost ok dar de un timp producatorii fac telefoane de bat spre mia de euro si le mai si invelesc in sticla asa ca am observat ca husele sint extraordinar de populare. Intrebarea este: ce faceti cu telefonul in masina? Il scoateti din husa si il puneti in suport? Exista suport decent care sa o husa/bumper cit de cit ca lumea (nu ceva subtire ca un prezervativ)? Modelele pe care le-am vazut de prind telefonul fie din doua parti fie din colturi sint niste abominatii dar probabil nu am avut cele mai bune exemple; exista ceva considerabil mai bun?

Am vazut ceva solutii cu magneti dar nu imi plac principial. Dupa foarte mare cautare cu Google am reusit sa gasesc doua sisteme care au niste huse cu un mount propriu astfel incit poti sa iti cuplezi direct husa la anumite holdere de masina, bicicleta, etc. Ce am gasit sint "SP Connect" (astea sint compatibile si cu GoPro si "Quad Lock" (intentionat nu pun linkuri, nu vreau sa se considere reclama). Par solutia ideala dar nu numai ca sint greu de gasit dar sint greu de gasit si impresii despre ele (si astea sint exact produse ce pot sa para beton in poze si sa fie nefolosibile in practica). Are cineva experiente sau alte recomandari?

#2
jmek4you

jmek4you

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 22.05.2011
De ce nu iti plac solutiile pe baza de magneti ? Am o husa la telefon din silicon foarte subtire , numai pe spate si imi e deajuns sa pun magnetul in husa si isi face treaba .

#3
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,875
  • Înscris: 27.04.2010
Folosesc asa ceva si sunt foarte multumit.
Mate 10 pro sta excelent in el. Si am husa de silicon.
Asta din poza e pus in Loganul de la serviciu, in Octavia a am unul asemanator.

Attached Files



#4
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
@magneti - Cum iti merge compasul? Cum iti merge incarcarea wireless? Nu spun ca si restul (wifi/bluetooth/GSM-LTE) sint influentate pentru ca e mai greu de cuantificat.

Cu alea cu arc care-ti prind telefonul nu ma impac. Iar astea pe verticala nu-ti lasa loc pentru conectorul de alimentare, corect? Presupun ca n-au wireless charging integrat.

Edited by f300, 21 February 2018 - 21:55.


#5
jmek4you

jmek4you

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 22.05.2011

View Postf300, on 21 februarie 2018 - 21:56, said:

@magneti - Cum iti merge compasul? Cum iti merge incarcarea wireless? Nu spun ca si restul (wifi/bluetooth/GSM-LTE) sint influentate pentru ca e mai greu de cuantificat.

Cu alea cu arc care-ti prind telefonul nu ma impac. Iar astea pe verticala nu-ti lasa loc pentru conectorul de alimentare, corect? Presupun ca n-au wireless charging integrat.
Am avut cateva drumuri in care am folosit Waze + suportul pe magneti si a fost okay. De incarcare wireless nu am nevoie (cablu), bluetoothul mergea normal , la fel si semnalul gsm. Nu te gandi ca sunt atat de puternice incat sa bruieze semnalele la telefon, au avut grija chinezii sa le testeze inainte.

#6
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Cel mai bun suport de telefon de masina fabricat ever este cel de la Pitaka.
Dincolo de faptul ca este bun pentru orice telefon, are si incarcare, chiar rapida, wireless in el. Super magneti, nimic de reprosat.

https://www.ipitaka....t=4543239815196

#7
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Sa vad, desi cred ca tot nu trec la magneti.
M-am tot uitat dupa poze si (foarte putine disponibile) impresii la "SP Connect", o sa va spun daca imi iau (evident nu e banal de gasit).

#8
rmc69

rmc69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 21.09.2012

View Postserginho74, on 22 februarie 2018 - 08:56, said:

Cel mai bun suport de telefon de masina fabricat ever este cel de la Pitaka.

ai nevoie de husa tot de la ei sau poti folosi orice husa?
intreb ca un noob deoarece nu am folosit niciodata magneti

#9
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Eu am vazut o placuta care se lipeste pe orice husa sau telefon dar cred ca sint si huse speciale. Dar si eu sint n00b la magneti.

#10
rmc69

rmc69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 21.09.2012
ma intrebam daca pot folosi alcantara sau un suport pt un telefon cu alcantara

#11
Patrick76

Patrick76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 16.05.2017
Spigen Thin Fit are loc special ptr. backplate și probabil toate modelele ptr. S8/+ de la Spigen.

#12
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Husa originala de la Pitaka are direct in ea metalul pentru suportul magnetic. Pentru restul ii pui tu. Merge si cu Alcantara.

#13
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Si telefonul in husa Pitaka presupun ca se incarca in alte chargere wireless, ca de exemplu cel original Samsung, nu?

#14
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Fara probleme.
De aia am si zis ca de departe este cel mai bun.
Si telefonul sta si in holdere magnetice, altele decat Pitaka, daca are husa Pitaka.
Iar prinderea este una exceptionala pentru ca de fapt, este dubla fata de orice alt holder magnetic, avand 4 magneti sus si 4 jos, pe cand suportii magnetici rotunzi au doar 4 magneti.

Eu pentru husa alcantara o sa decupez doua foite de tabla exact pe forma holderului Pitaka, bineinteles doar sus si jos.

#15
rmc69

rmc69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 21.09.2012
si cum vor arata in husa alcantara? nu iti e teama ca vei zgiria partea din spate a telefonului?

Edited by rmc69, 22 February 2018 - 13:25.


#16
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Se poate pune o folie subtire peste tablite. Oricum am folie de protectie de la Smart Protection pe spatele telefonului.

#17
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
N-am vazut la Pitaka holder de bicicleta, oare sa fie din cauza ca la magnet e suficient un soc ca sa zboare? Stiu ca-s puternici magnetii astia dar nu-s sigur ce se poate intimpla chiar si la un soc micut daca n-ai amortizoare/arcuri ca la masina.

#18
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Nu are cum sa existe asa ceva.
Holderul de bici este foarte solid. Am doua modele de top, pentru bicicleta si chiar sunt foarte zdravene si sigure.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate