Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?
 Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 

Oferta prin care Orange incearca sa te tina la ei

- - - - -
  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#1
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
haideti sa discutam aici despre cazuri concrete .. cine a fost pus in situatia de a renunta la un abonament Orange si dupa noua propunere de a ramane in retea a fost convinga sa-si modifice planurile de a renunta la serviciile Orange !?!
=====

eu unul sunt curios ce mi se poate oferi in cazul in care renunt dupa 4 ani de contract .... sau ce mi se ofera in cazul in care sunt membru orange silver/gold/platinium si vreau sa inchid un abonament ....

=====

#2
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,374
  • Înscris: 03.04.2004

 EPoX, on Feb 21 2006, 23:06, said:

haideti sa discutam aici despre cazuri concrete .. cine a fost pus in situatia de a renunta la un abonament Orange si dupa noua propunere de a ramane in retea a fost convinga sa-si modifice planurile de a renunta la serviciile Orange !?!
=====

eu unul sunt curios ce mi se poate oferi in cazul in care renunt dupa 4 ani de contract .... sau ce mi se ofera in cazul in care sunt membru orange silver/gold/platinium si vreau sa inchid un abonament ....

=====
Pai da telefon la 411!  :w00t:
Probabil te vor "ajuta" doar daca insumezi minim o anumita valoare la facturile tale!
Orange a fost mai cu durere in f..d fata de clienti cand era vorba de renuntare (ma refer la cei cu 4 USD) asa ca puteai pleca lejer, acum insa de cand s-a inrosit treaba la Connex, nu prea cred ca le mai convine sa fie asa de "eliberatori", caci de cat sa tina 10 cartelari mai degraba tine unul cu 4 USD lunar care plateste sigur, decat 10 cartele care pot expira oricand, nemaifiind reincarcate, nu?

#3
manea_razvanro

manea_razvanro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,264
  • Înscris: 26.03.2005
Eu nu am auzit la nimeni de la Orange sa i se faca o oferta speciala in aceste sens. La Connex stiu ca se mai practica asa ceva..dar la Orange..daca nu-ti convine , iti fac cu mana si asta e. Banuiesc ca mizeaza ei pe ceva anume ca nici grei de cap nu sunt ca sa nu tina la numarul de abonati :P

#4
asul

asul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,503
  • Înscris: 24.12.2005
Eu am avut un ab la Orange, in vecha oferta "studenteasca" : ab de 7 $ in loc de 9 (180 min wkd + 15 nationale) + extraoptiune sms si cd am reziliat , nu a fost vorba de nici o oferta. M-au intrebat motivele si atat; f politicosi mi l-au reziliat fara nici un alt comentariu sau intrebare (doar ca ma asteapta sa folosesc si pe viitor serviciile lor) .

#5
crisstian

crisstian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 21.06.2004
Chiar as fi curios sa vad macar o persoana care a renuntat la Orange si s-a abonat la alt operator.
Bine nu vorbim de nemultumiti care,e normal sa plece, daca ceva nu i-a multumit la operatorul respectiv.
Exclus cei cu facturi de zeci de milioane care sunt tratati special.Eu ma gandesc doar la cei cu abonamente mici.
Cunosc un caz-mai  vechi- in care cineva a renuntat la un abonament de 9$ (orange) si nu i s-a facut nici o oferta. De ce a renuntat? Ca sa treaca pe cartela ORANGE.
Eu sunt pe orange si nu m-as gandi sa renunt pentru ca nu am alte oprinuni. Iar daca ar sa ma abonez tot orange as alege.
Sa nu ma inteleaga gresit initiatorul acestui topic si cel pentru connex insa ar trebui sa fim multumit, totusi cei care folosim connex si orange, dupa un timp... mai primesti niste puncte, minute, bonusuri si multe altele. Ei noi am vrea cat mai multe gratis daca se poate.
Oricum e bine sa vedem cat da operatorul pe cei cu abonamente mici.
Cand am citit titlul topiculul m-am amuzat putin...stiam ca exista si un topic asemanator pentru connex....si ma gandeam ca poate cine stie mane pomaine o sa apara un topic asemanator pentru ROMTELECOM :)
Cand ma gandesc ca ai mei au renuntat la ROMTELECOM pentru ASTRAl (tel.net,cab) iar aia de la romtelecom nu au venit cu nici o contra oferta..........

Scuze daca  e putin off topic dar nu m-am putut abtine.

Oricum sunt de acord ca fiecare client e valoros si el trebuie tinut ca si client odata ce l-ai castigat.
Sa nu credeti voi ca ei nu fac statistici cati au venit cati au plecat s.a.m.d.

Edited by crisstian, 22 February 2006 - 07:44.


#6
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
Ceea ce voi scapati din vedere e faptul ca, in momentul de fata, orange e pe primul loc si connex pe doi. Si diferenta e destul de mare. In concluzie, nu renteaza pentru orange sa ofere cate ceva pentru cei cu abonamente mici, atata timp cat ei conduc detasat. Cand / daca situatia se va schimba, se va schimba si atitudinea orange. Asa a facut si connex... poate mai stiti de cata aroganta dadeau dovada cand erau pe primul loc, si cati clienti au pierdut din aceasta pricina.

#7
macsfx

macsfx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 30.11.2005

 crisstian, on Feb 22 2006, 07:43, said:

Chiar as fi curios sa vad macar o persoana care a renuntat la Orange si s-a abonat la alt operator.
Bine nu vorbim de nemultumiti care,e normal sa plece, daca ceva nu i-a multumit la operatorul respectiv.
Exclus cei cu facturi de zeci de milioane care sunt tratati special.Eu ma gandesc doar la cei cu abonamente mici.
Cunosc un caz-mai  vechi- in care cineva a renuntat la un abonament de 9$ (orange) si nu i s-a facut nici o oferta.

In decembrie 2005 am reziliat un abonament de 9 $ (4 + vechea optiunea de 5) si cei de la rezilieri mi-au personalizat oferta de atunci: 4 luni abonamentul de baza gratuit + 100 sms/mms + telefon la reducere. La vechea optiune de 5 $ (actuala optiune de 7) nu mi s-a facut reducere pentru ca nu facea parte din optiunile disponibile actuale ale planului Personal. Desigur oferta era pentru contracte incheiate pe 2 ani. Nu stiu daca oferta mi s-a facut neaparat pentru ca am 4 abonamente la ei sau sunt membru Silver, esenta e ca si la ei se aplica ofertele de fidelizare pentru cei care vor sa plece din retea :)

Edited by macsfx, 22 February 2006 - 09:09.


#8
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 27.12.2004
Nu cred ca exista o oferta propriu-zisa. Se dau doar minute nat (la ab de 4 se ofera numarul maxim de minute) si se mai ofera posibilitatea de a achizitiona un terminal la pret de conectare. Eu atat stiu!

#9
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
eu din cate stiu .... cand vrei sa renunti la abonament ti se ofera oferta curenta .. adica daca eu am 2 ani in orange si vreau sa renunt ei vin si-mi propun o oferta oferta consta in oferta curenta la abonamentul pe care-l detin ... adica 20 min nationale + 4 luni gratuit + ce mai dau ei in momentul d efata 100 sms-uri bla bla ..... mai mult de atat nu am auzit sa se ofere.

Edited by EPoX, 22 February 2006 - 09:46.


#10
alemat

alemat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 05.09.2004
Acum vreo 2 ani: abonament 4$ cu 10 min nat => dupa retention: 20 nat
Anul trecut: abonament cu vechime de 2 ani si ceva + mai avusesem abonament cu minute incluse pe nr respectiv => dupa retention: 50% reducere la orice abonament cu minute incluse pe 2 ani + telefon la oferta+ mesaje
Decembrie 2005: abonament 4$ => 15 minute nat/luna timp de 12 luni (in plus fata de cele 20), cu posibilitatea activarii optiunii de 2$ (15 minute) :)

Sunt membru gold. ;)

#11
vodafone_ro

vodafone_ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,944
  • Înscris: 22.08.2005
o prietena a reziliat si a scris la motivele rezilierii am trecut pe connex =))
a facut cerere la orange shop

#12
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 27.12.2004

 vodafone_ro, on Feb 22 2006, 09:13, said:

o prietena a reziliat si a scris la motivele rezilierii am trecut pe connex =))
a facut cerere la orange shop

Si dupa asta s-a sinicis...

#13
geojoking

geojoking

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 04.11.2005
ai fi mirat daca ar trai si azi ? :) sau ce, connex e moartea ?

#14
ZapperBH

ZapperBH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,449
  • Înscris: 20.10.2004
mie mi-au oferit o reducere lunara (nu mai tin minte exact cat) sau gratuitatea abonamentului si a optiunilor pe 2 luni + 100 sms

#15
crisstian

crisstian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 21.06.2004
Acum ca a aparut oferta de la cosmote,  a incercat cineva care are abonament la orange cu vechime sa ,,negocieze" .......facand trimitere la ....cosmote.
Eu am orange free si ma ,,enerveaza" tariful unic (indiferent de retea-in orele de varf) de 0.27$/min.
Am mai incercat acum 3-4 luni, dar atunci n-am obtiunut nimic.

In cazul in care nu reusesc nimic ma gandeam sa-mi fac un abonament la cosmote cu 30min NATIONALE la 5euro, sau cu 60 min la 9 euro.
Cred ca asa voi ,,ataca" la ,,negocieri".
Ce parere aveti?

#16
craiuVerde

craiuVerde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 07.08.2003

 crisstian, on Mar 6 2006, 10:11, said:

Acum ca a aparut oferta de la cosmote,  a incercat cineva care are abonament la orange cu vechime sa ,,negocieze" .......facand trimitere la ....cosmote.
Eu am orange free si ma ,,enerveaza" tariful unic (indiferent de retea-in orele de varf) de 0.27$/min.
Am mai incercat acum 3-4 luni, dar atunci n-am obtiunut nimic.

In cazul in care nu reusesc nimic ma gandeam sa-mi fac un abonament la cosmote cu 30min NATIONALE la 5euro, sau cu 60 min la 9 euro.
Cred ca asa voi ,,ataca" la ,,negocieri".
Ce parere aveti?

o cunostinta care are 3 abonamente tocmai a cerut rezilierea unuia dintre ele si nu i s-a oferit nimic pentru a nu rezilia

#17
crisstian

crisstian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 21.06.2004

 craiuVerde, on Mar 6 2006, 10:19, said:

o cunostinta care are 3 abonamente tocmai a cerut rezilierea unuia dintre ele si nu i s-a oferit nimic pentru a nu rezilia
Inseamna ca nu o duc rau.
Altcineva a incercat?

#18
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 27.12.2004

 crisstian, on Mar 6 2006, 08:11, said:

Acum ca a aparut oferta de la cosmote,  a incercat cineva care are abonament la orange cu vechime sa ,,negocieze" .......facand trimitere la ....cosmote.
Eu am orange free si ma ,,enerveaza" tariful unic (indiferent de retea-in orele de varf) de 0.27$/min.
Am mai incercat acum 3-4 luni, dar atunci n-am obtiunut nimic.

In cazul in care nu reusesc nimic ma gandeam sa-mi fac un abonament la cosmote cu 30min NATIONALE la 5euro, sau cu 60 min la 9 euro.
Cred ca asa voi ,,ataca" la ,,negocieri".
Ce parere aveti?

Poti sa ataci tu linistit la negocieri. N-ai sa obtii mare lucru. Doar numarul maxim de minute disponibile pt tipul tau de abonament (dar deja cred ca ai numarul maxim sau esti pe cale sa mai primesti 10 min in retea) sau telefon la fidelizare cu pret de conectare ceea ce iarasi e f putin avand in vedere ca poti obtine acest lucru oricum cu o prelungire a contractului pe 2 ani. Eu cred ca abonamentul tau e destul de avantajos si nu se cade sa te pretezi la tertipuri si insistente. Ai destul deja. Si eu am renuntat la ab asta petru tarifele alea mari dar din punctul lor de vedere 240 sau 250 de minute depinde cate ai acum pentru doar 7 usd e mult. Bafta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate