Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The worst of evil

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 

Parola la WI-FI RDS ?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,941
  • Înscris: 21.04.2009
Salut

Am rds si as dori sa schimb parola la wi-fi, am mai schimbat-o de vreo 2 ori, dar a fost acuma ceva timp si nu mai stiu parola, eu din cate stiu parolele sa zic asa sunt la fel este una basic care te poti conecta doar tu la rooterul tau, stiu sigur ca la user era :user dar la parola nu mai stiu exact, era ceva admin, sau user, nu merg e niciuna, am incercat si digi cum am am mai vazut prin topic-uri, dar nu-mi aduc aminte sa fii scris asa ceva, aveti idee ce parola default au astia de la RDS?

Attached Files


Edited by Calypsso, 19 January 2018 - 00:44.


#2
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 15.07.2008

View PostCalypsso, on 19 ianuarie 2018 - 00:40, said:

Salut
Am rds si as dori sa schimb parola la wi-fi, am mai schimbat-o de vreo 2 ori, dar a fost acuma ceva timp si nu mai stiu parola, eu din cate stiu parolele sa zic asa sunt la fel este una basic care te poti conecta doar tu la rooterul tau, stiu sigur ca la user era :user dar la parola nu mai stiu exact, era ceva admin, sau user, nu merg e niciuna, am incercat si digi cum am am mai vazut prin topic-uri, dar nu-mi aduc aminte sa fii scris asa ceva, aveti idee ce parola default au astia de la RDS?
Ar trebui sa fie ca la Telekom root si admin (tot de Huawei e fabricat)
.Vezi pagina de AICI (tot acelasi lucru spune)
Iar pentru Wi-fi intri in router si vezi ce scrie acolo la parola. (la WPA PreSharedKey debifezi Hide)

Edited by stlk, 19 January 2018 - 01:10.


#3
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,941
  • Înscris: 21.04.2009
in niciun caz nu este la user root, stiu foarte sigur ca este user, si nu stiu de ce am impresia ca tot user era si la parola dar nu merge pur si simplu, de exemplu am si UPC si ca sa ma conectez la upc scriu  admin si parola admin, aici era diferit, intreb si eu poate are cineva ca mine si stie parola..

#4
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Numele este user, iar parola implicită este digi.

#5
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 15.07.2008

View PostCalypsso, on 19 ianuarie 2018 - 00:52, said:

in niciun caz nu este la user root, stiu foarte sigur ca este user, si nu stiu de ce am impresia ca tot user era si la parola dar nu merge pur si simplu, de exemplu am si UPC si ca sa ma conectez la upc scriu  admin si parola admin, aici era diferit, intreb si eu poate are cineva ca mine si stie parola..
Ai incercat macar? alea sunt datele de logare predefinite de Huawei!
S-a apucat RDS de fabricat Gpon-uri/routere ?

View Postmhanor, on 19 ianuarie 2018 - 00:55, said:

Numele este user, iar parola implicită este digi.
Serios! astia si-au facut si date de logare predefinite? la Telekom sunt folosite cele puse de cei de la Huawei.

Edited by stlk, 19 January 2018 - 00:59.


#6
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,491
  • Înscris: 10.08.2005

View Poststlk, on 19 ianuarie 2018 - 00:56, said:

S-a apucat RDS de fabricat Gpon-uri/routere ?
nu, dar au restrictionat accesul pentru user

Edited by MarianG, 19 January 2018 - 00:58.


#7
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,941
  • Înscris: 21.04.2009
In fine, le-am trimsi un ticket la rds, poate imi vor raspunde sa-mi zica, am mai incercat diverse combinatii la parola, gen password, admin, user root, dar nimic Posted Image
Mi-e ciudat ca am intrat acuma ceva luni bune pe rooter si am schimbat parola, dar am uitat'o.. fir-ar...

Edited by Calypsso, 19 January 2018 - 01:00.


#8
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,491
  • Înscris: 10.08.2005
inainte sa incerci ai resetat ONT-ul ?

#9
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,941
  • Înscris: 21.04.2009
WOW, ce rapizi au fost oamenii :)), am trimis acel ticket de pe digi-care, cred ca 1,2 min a trecut si m-au si sunat, am resetat rooter-ul de tot si s-a bagat parola default, user este: user si parola tot user , nu stiu de ce a facut figuri, tipu zicea ca eu cica mi-am schimbat'o, dar nu  am facut asa ceva.
In fine am rezolvat!
Nu ma asteptam sa raspunda astia asa repede.

#10
pascali_daniel

pascali_daniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 09.12.2017

View PostCalypsso, on 19 ianuarie 2018 - 01:05, said:

WOW, ce rapizi au fost oamenii Posted Image), am trimis acel ticket de pe digi-care, cred ca 1,2 min a trecut si m-au si sunat, am resetat rooter-ul de tot si s-a bagat parola default, user este: user si parola tot user , nu stiu de ce a facut figuri, tipu zicea ca eu cica mi-am schimbat'o, dar nu  am facut asa ceva.
In fine am rezolvat!
Ce troleala de rahat, setarile standard la dispozitivele alea este user si parola digi. Am setat vreo 20 de dispozitive dinastea ca-si uitau vecinii de prin zona ce parola au pus la wireless (nu o lasa pe cea standard de pe stickerul dispozitivului) si la ABSOLUT TOATE setarile de meniu (utilizator) era user cu parola digi INCLUSIV la reset. Parola de administrator o stiu numai cei de la tehnic si din cate am inteles in meniu de administrator se intra doar din setarile server-ului lor
Uite ca sa te si convingi http://clientrds.blo...cpe-si-ont.html

View Poststlk, on 19 ianuarie 2018 - 00:49, said:

Ar trebui sa fie ca la Telekom root si admin (tot de Huawei e fabricat)
.Vezi pagina de AICI (tot acelasi lucru spune)
Alea sunt setarile cu firmware-ul original, cei de la RDS folosesc un firmware "personalizat"

Edited by pascali_daniel, 19 January 2018 - 07:07.


#11
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,941
  • Înscris: 21.04.2009
E ca și cum ma faci prost, probabil la altele e digi, la mine a mers cu user user.
Nu mi contează, S-a rezolvat

#12
pascali_daniel

pascali_daniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 09.12.2017

View PostCalypsso, on 19 ianuarie 2018 - 07:38, said:

E ca și cum ma faci prost, probabil la altele e digi, la mine a mers cu user user.
Nu mi contează, S-a rezolvat
STii bancu cu nebunu pe contrasens de la radio erevan? exact ala esti tu. nu te-am facut prost, poate tu pe toti de pe aici, digi la toata lumea distribuie acelasi tip de echipamente NUMAI tu esti mai "special"

Dateleectare pentru ONT-urile si Routerele cu functie de Wireless pe care le ofera RDS clientilo sunt:
ONT-uri cu Wi-Fi:
HG8245H - IP conectare 192.168.100.1 - user: user / pass: digi
HG8247H - IP conectare 192.168.100.1 : user: user / pass: digi

ZTE-F660 - IP conectare 192.168.1.1 : user: user / pass: digi
ZTE-F668 - IP conectare 192.168.1.1 : user: user / pass: digi
Routere/CPE:
ZTE218 - IP conectare 192.168.1.1 : user: user / pass: user
ZTE298 - IP conectare 192.168.1.1 : user: user / pass: user

Edited by pascali_daniel, 19 January 2018 - 07:47.


#13
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 05.03.2005
inca merge cu user: user si parola digi Posted Image . Thanks pentru info !

Edited by mccrya, 17 December 2022 - 00:06.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate