Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

Barbatii sunt discriminati

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#1
dorel_acdc

dorel_acdc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 28.12.2017
Deci un barbat merge la plaja si face niste poze si este imediat luat la intrebari si e considerat pedofil.
O femeie poate face cate poze vrea fara sa fie luata la intrebari.
In SUA intr-un avion un barbat a fost mutat cu forta pentru ca avea locul langa niste copii. Va dati seama cat de rusinos a fost cand i s-a spus sa se mute pentru ca nu are voie sa stea langa niste copii pentru ca este barbat.
Barbatii au ajuns sa se fereasca de copii din cauza ca ar putea fi considerati pedofili.
Nici macar sa mergi prin parc nu mai poti pentru ca pentru un barbat este vazut ca si ceva "anormal" si pedofilic.
Acum la tv sa vaneaza un barbat pentru ca a luat in brate niste copii desi cand eram eu mic era normal sa fi luat in brate ca si copil de cunoscuti
Foarte urat am ajuns ca si societate si lucrurile astea vor avea efecte nocive in viitor pentru copii

#2
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,193
  • Înscris: 27.06.2007
tu esti ala de il cauta politia?

#3
Onan_Barbaru

Onan_Barbaru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 21.08.2017

 dorel_acdc, on 07 ianuarie 2018 - 18:11, said:

In SUA intr-un avion un barbat a fost mutat cu forta pentru ca avea locul langa niste copii.
Eu le-as zice saru' mana daca m-ar muta. Ce om normal isi doreste sa stea langa niste jigodii?

#4
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,476
  • Înscris: 10.08.2005

 dorel_acdc, on 07 ianuarie 2018 - 18:11, said:

Deci un barbat merge la plaja si face niste poze si este imediat luat la intrebari si e considerat pedofil.
Cui face poze ?

#5
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Pai asa consideri tu normal sa faci poze la femei si copii?

Eventual la un peisaj sau cladire ceva , nu la trecatori. Si atunci te apropii si faci strict la ce te intereseaza.

#6
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004

 dorel_acdc, on 07 ianuarie 2018 - 18:11, said:

desi cand eram eu mic era normal sa fi luat in brate ca si copil de cunoscuti

Daca era un cunoscut nu cred ca era niicio problema sa-l gaseasca.

#7
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016

 karax, on 07 ianuarie 2018 - 18:24, said:

Pai asa consideri tu normal sa faci poze la femei si copii?

Eventual la un peisaj sau cladire ceva , nu la trecatori. Si atunci te apropii si faci strict la ce te intereseaza.
La o cladire cu femei si copii in fata ei, adica la o scoala :)

#8
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,980
  • Înscris: 20.10.2015

 dorel_acdc, on 07 ianuarie 2018 - 18:11, said:

In SUA intr-un avion un barbat a fost mutat cu forta pentru ca avea locul langa niste copii.

Asta cred ca e minciuna.
Ai sursa?

#9
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016

 MarianG, on 07 ianuarie 2018 - 18:23, said:


Cui face poze ?
Lui insusi, in timp ce pupa si mangaie un copil, sau 2...;)

#10
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,675
  • Înscris: 29.03.2006

 MarianG, on 07 ianuarie 2018 - 18:23, said:

Cui face poze ?

E reala faza si inca de multi ani.

Eram odata prin 2004 la fereastra la etaj cu o camera cu un obiectiv pe care de abea il luasem, si testam autofocusul pe copacii si blocurile de vis-a-vis, nici macar nu ma uitam in jos ce e pe strada, si ma trezesc in mai putin de un minut ca vine unu' cu fetita de mana la mine la usa la etaj sa ma intrebe de ce-i fac poze lu' fisa, si eu nici n-am vazut cand au trecut pe strada...
Macar omu' a inteles rapid si a plecat, si alte experiente de acest fel n-am mai avut, insa tot aud de astfel de aiureli, e lumea plina de tacaniti care abereaza cu asa ceva.

Insa asta de e acum cautat am auzit ca e si el bolnav rau, a pipait copii peste tot, le-a bagat limba in gura, etc.
Nu m-am uitat la TV, si am auzit initial doar franturi de la TV din alta camera, care puteau sugera tot ceva ridicol si inofensiv, insa azi mi-au povestit niste cunostinte care au avut timp sa asculte mai mult ca ala chiar e un pedofil tacanit rau.

Edited by loock, 07 January 2018 - 18:35.


#11
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

 Magicwisewolf, on 07 ianuarie 2018 - 18:28, said:

La o cladire cu femei si copii in fata ei, adica la o scoala Posted Image
Ii rogi sa se dea 10 secunde la o parte cat timp faci poza.... Si daca e multa lume macar nu centrezi poza pe persoanele respective, centrezi mai mult pe cladire

 loock, on 07 ianuarie 2018 - 18:31, said:

E reala faza si inca de multi ani.

Eram odata prin 2004 la fereastra la etaj cu o camera cu un obiectiv pe care de abea il luasem, si testam autofocusul pe copacii si blocurile de vis-a-vis, nici macar nu ma uitam in jos ce e pe strada, si ma trezesc in mai putin de un minut ca vine unu' cu fetita de mana la mine la usa la etaj sa ma intrebe de ce-i fac poze lu' fisa, si eu nici n-am vazut cand au trecut pe strada...
Macar omu' a inteles rapid si a plecat, si alte experiente de acest fel n-am mai avut, insa tot aud de astfel de aiureli, e lumea plina de tacaniti care abereaza cu asa ceva.

Insa asta de e acum cautat am auzit ca e si el bolnav rau, a pipait copii peste tot, le-a bagat limba in gura, etc.
Nu m-am uitat la TV, si am auzit initial doar franturi de la TV din alta camera, care puteau sugera tot ceva ridicol si inofensiv, insa azi mi-au povestit niste cunostinte care au avut timp sa asculte mai mult ca ala chiar e un pedofil tacanit rau.
Ce naiba era sa inteleaga nenea ala cu fetita? Daca te-a apucat si pe tine pozatul de ziceai ca erai paparazii

#12
dorel_acdc

dorel_acdc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 28.12.2017
O femeie face poze pe plaja .
Un barbat face poze pe plaja .
Tu nu stii la cine face poze nici femeia nici barbatul . Dar in cazul barbatui automat presupui ca e pedofil si il iei la intrebari .
La fel , o femeie merge prin parc , un barbat merge prin parc . Pe barbat il supectezi ca e pedofil .
Este o mentalitate nesanatoasa . Ca si barbati daca o acceptati ori va e frica si va inteleg , dar trebuie sa va faceti curaj si sa o infruntati , pentru ca pe voi va afecteaza . Ori sunteti efeminati si atunci nu mai am ce comenta .....

 Tsunnnami, on 07 ianuarie 2018 - 18:30, said:


Asta cred ca e minciuna.
Ai sursa?
Este film pe youtube , cauta

Edited by dorel_acdc, 07 January 2018 - 18:35.


#13
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Vorba aia , o femeie nici un copil (sa fie copilul prea mic poate) sa abuzeze n-are forta. In principiu nu prea am auzit de femei obsedate sexual pe strazi.

#14
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
E clar.

E ala din lift.

#15
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,476
  • Înscris: 10.08.2005

 dorel_acdc, on 07 ianuarie 2018 - 18:35, said:

Este film pe youtube , cauta
sigur, si sa ma aibe YT (google) cu instoric din asta la cautari ...

#16
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016

 karax, on 07 ianuarie 2018 - 18:34, said:


Ii rogi sa se dea 10 secunde la o parte cat timp faci poza.... Si daca e multa lume macar nu centrezi poza pe persoanele respective, centrezi mai mult pe cladire


Ce naiba era sa inteleaga nenea ala cu fetita? Daca te-a apucat si pe tine pozatul de ziceai ca erai paparazii
Eu am inteles, era doar o gluma :)

 karax, on 07 ianuarie 2018 - 18:37, said:

Vorba aia , o femeie nici un copil (sa fie copilul prea mic poate) sa abuzeze n-are forta. In principiu nu prea am auzit de femei obsedate sexual pe strazi.
Eu as vrea sa vad. Dar sa fie bunaciuni si sa aiba vreo 20-25 de ani...

#17
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Lasa ma ca alea isi dau ele singure consimtamantul nu tre sa le inghesui in scara blocului

#18
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,675
  • Înscris: 29.03.2006

 karax, on 07 ianuarie 2018 - 18:34, said:

Ii rogi sa se dea 10 secunde la o parte cat timp faci poza.... Si daca e multa lume macar nu centrezi poza pe persoanele respective, centrezi mai mult pe cladire


Ce naiba era sa inteleaga nenea ala cu fetita? Daca te-a apucat si pe tine pozatul de ziceai ca erai paparazii

Camera era cu film (pelicula foto) si cred ca nici nu am declansat, nu mai retin din 2004, oricum e irelevant, insa cert e ca absolut intamplator atunci obiectivul era indreptat relativ orizontal la 10 m inaltime peste strada.
In alta zi puteam sa ma uit si in jos sa focalizez pe numere de masini, sau garduri, etc., ceva absolut banal si in mod sigur am facut cu alte ocazii asa ceva cu alte obiective foto, insa in ziua in care m-am trezit ca musafiri la usa intamplator nici nu am inclinat camera in jos, tocmai asta e ridicolul situatiei - nici nu am vazut cand au venit pe strada pt. ca ma uitam doar in vizor peste drum, de la 10m inaltime, si incecam sa evaluez ochiometric daca focalizeaza decent camera foto cu respectivul obiectiv. Cred ca ma uitam la crengi, la frunze, etc, aflate la 15 - 20 - 30 - 40 m distanta. Era un 70-210 cu unghi de cuprindere mai ingust si ma uitam concentrat doar prin vizorul SLR, deci chiar nu vedeam cine trece pe strada.
Omul a inteles imediat si a plecat. Probabil fata se si vedea fotomodel sau ceva....
N-am mai avut astfel de experiente ridicole, dar se pare ca inca exista stresul asta pt ca tot citesc din cand in cand si pe dpreview si acum aici ca fotografii sunt stresati cu astfel de aiureli.

Edited by loock, 07 January 2018 - 18:52.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate