Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Titan 4 Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
191 replies to this topic

#163
throw

throw

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 30.07.2020

View PostPIonut24, on 14 martie 2022 - 01:16, said:


Locuiesc acolo. Intradevar, izolatia fonica e ok pana intr-un anumit punct, ex. cand un vecin isi testeaza bass-ul. Legat de incalzirea in pardoseala, e un plus nediscutabil. Sa ai mereu podea incalzita, si camera incalzita uniform, e ceva ce toata lumea ar trebui sa aibe.

Ce inseamna izolare fonica la tine? Romco nu are nici un fel de izolare fonica, doar tencuiala poate mai groasa si grosimea caramidei respectata.

#164
PIonut24

PIonut24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 02.01.2011

View Postthrow, on 14 martie 2022 - 16:07, said:

Ce inseamna izolare fonica la tine? Romco nu are nici un fel de izolare fonica, doar tencuiala poate mai groasa si grosimea caramidei respectata.
Te astepti ca la vreo locuinta noua sa ai si altceva in plus ? Ofera-mi un exemplu comparativ ca pret cu ce se gaseste in zona asta.

#165
throw

throw

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 30.07.2020
Pai aia zic, nu face aproape nimeni...deci nici Romco nu ar trebui sa aiba ceva. La Romco mi se pare mega liniste cumparativ cu ceva mai "premium" unde sunt eu, dar tine de vecini.

#166
gvcristi

gvcristi

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 16.07.2021

View Postthrow, on 14 martie 2022 - 19:34, said:

Pai aia zic, nu face aproape nimeni...deci nici Romco nu ar trebui sa aiba ceva. La Romco mi se pare mega liniste cumparativ cu ceva mai "premium" unde sunt eu, dar tine de vecini.
Din ce am vazut pe site la ei, si preturile sunt mai mari deci teoretic ar trebui sa aiba mai multa calitate.

#167
petretudor

petretudor

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 14.09.2020

View PostPIonut24, on 14 martie 2022 - 16:18, said:


Te astepti ca la vreo locuinta noua sa ai si altceva in plus ? Ofera-mi un exemplu comparativ ca pret cu ce se gaseste in zona asta.
Astorium my home.... top pe zona

#168
AlleXyS1

AlleXyS1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 05.05.2010

View Postgvcristi, on 14 martie 2022 - 20:07, said:

Din ce am vazut pe site la ei, si preturile sunt mai mari deci teoretic ar trebui sa aiba mai multa calitate.

mai mari pentru ca-s cu 200 metri mai aproape de metrou :confuzzled:  in rest, constructia si compartimentarile parca sunt aproape la fel. Doar ca ai vreo 2 etaje in plus la romco

View Postpetretudor, on 14 martie 2022 - 22:47, said:

Astorium my home.... top pe zona
de la postarea lui cristi, chiar ma intrebam cat timp iti va lua pana sa-ti faci aparitia :))) deh, fiecare isi promoveaza afacerea cum poate Posted Image

#169
PIonut24

PIonut24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 02.01.2011

View Postgvcristi, on 14 martie 2022 - 20:07, said:

Din ce am vazut pe site la ei, si preturile sunt mai mari deci teoretic ar trebui sa aiba mai multa calitate.
Nu umbla cainii cu covrigi in coada aici, dar calitatea e ok la Romco. Preturile au crescut doar urmand trendul scumpirilor. Singura schimbare pe care am observat-o eu, e ca iti pune aer conditionat la toate incaperile (dormitor mare, dormitor mic, living), nu doar in living precum in faza 1 si iti adauga incalzirea in pardoseala si in balcon (in faza 1 era optional).

View Postpetretudor, on 14 martie 2022 - 22:47, said:

Astorium my home.... top pe zona
Astorium are numai blocuri turn de 10/11 etaje, iar asta se traduce pentru mine intr-un numar mare de suflete. Adesea, lucrurile devin greoaie in blocurile cu foarte multi oameni.

View PostAlleXyS1, on 15 martie 2022 - 10:47, said:

mai mari pentru ca-s cu 200 metri mai aproape de metrou Posted Image  in rest, constructia si compartimentarile parca sunt aproape la fel. Doar ca ai vreo 2 etaje in plus la romco

de la postarea lui cristi, chiar ma intrebam cat timp iti va lua pana sa-ti faci aparitia Posted Image)) deh, fiecare isi promoveaza afacerea cum poate Posted Image
Nu sunt 2 etaje in plus, ci acelasi numar ca in prima faza finalizata (adica 5 etaje + 6 retras). Difera doar faptul ca faza 2 are si un subsol-parcare.

Edited by PIonut24, 15 March 2022 - 11:38.


#170
petretudor

petretudor

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 14.09.2020
E suficient sa treceti prin zona si sa vedeti care din blocuri iese in evidență prin design si calitate si care sunt anoste,  comuniste, gen romco, titan si altele. Astorium e cu cateva clase peste

#171
PIonut24

PIonut24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 02.01.2011

View Postpetretudor, on 16 martie 2022 - 00:46, said:

E suficient sa treceti prin zona si sa vedeti care din blocuri iese in evidență prin design si calitate si care sunt anoste,  comuniste, gen romco, titan si altele. Astorium e cu cateva clase peste
Intradevar, arata ok la exterior, dar cum ziceam mai sus, pentru mine reprezinta un mare minus faptul ca e vorba de un complex cu blocuri de 9+ etaje. Prea multe suflete.
Pe langa asta, infrastructura e cam inexistenta.

#172
throw

throw

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 30.07.2020
Astorium e bloc turn.. Romco arata a camin de nefamilisti..hmmm...decizii decizii...

Mai e unu la intersectia Calitei cu Crivatului de 3 etaje, alb-maro dar parca e din alt film pentru zona asta.

#173
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
O fi Astorium de calitate, dar, totusi, dai 1500 euro pe m2 in camp, umbli prin noroi, fara trotuare, dai noroc cu conductorul trenului.

Romco s-au chinuit 4 ani sa termine blocurile mici.

https://web.archive....tial.ro/etapa-1

#174
PIonut24

PIonut24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 02.01.2011

View PostAfroditu, on 16 martie 2022 - 10:40, said:

O fi Astorium de calitate, dar, totusi, dai 1500 euro pe m2 in camp, umbli prin noroi, fara trotuare, dai noroc cu conductorul trenului.

Romco s-au chinuit 4 ani sa termine blocurile mici.

https://web.archive....tial.ro/etapa-1
3 ani, desi nu scuza cu ceva Posted Image urmatoarele 4 sunt done in 1 an

Edited by PIonut24, 16 March 2022 - 11:34.


#175
AlleXyS1

AlleXyS1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 05.05.2010
tineti cont ca petre e aici sa-si promoveze pentru inchiriere cele 4 locuri de parcare si X apartamente cumparate in Astorium. Pe langa aspectul dragut (de la distanta), Astorium nu-i cu nimic mai moț decat restul zonei. Infrastructura de aici cu stradute care abia au o banda decenta pe sens nu-i facuta pentru blocuri p + 11. Noroc ca nu-s multi dezvoltatori turcaleti in zona care au contribuit cu $$ unde trebuia pentru a li se permite blocuri turn.

stim toti povestea cu "e zona care sa suporte blocuri turn", asta pentru ca altfel necoita n-avea cum sa ridice palladiumurile Posted Image

Altfel, Titan 4 n-o fi cel mai "premium" complex din zona, insa aspectul e departe de a fi unul de bloc comunist (sunt destule in zona)

#176
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Mi-a plăcut compartimentarea apartamentelor de 3 camere de la primul complex Titan 4. Dacă nu luam la finul dezvoltatorului Titan 4, sigur luam acolo.
La Titan 4.2 nu prea m-a dat pe spate. În plus, se învecinează și cu colibele secundare construite de fina su :))

#177
man87

man87

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.12.2020

View PostAfroditu, on 16 martie 2022 - 12:17, said:

Mi-a plăcut compartimentarea apartamentelor de 3 camere de la primul complex Titan 4. Dacă nu luam la finul dezvoltatorului Titan 4, sigur luam acolo.
La Titan 4.2 nu prea m-a dat pe spate. În plus, se învecinează și cu colibele secundare construite de fina su :))

pana la urma in ce complex ai luat? ca nu inteleg 😁..la titan4 pe calitei?

#178
AlleXyS1

AlleXyS1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 05.05.2010
daca-i finu, e Codrea Posted Image macar au pastrat regimul de inaltime redus (sunt cateva vile pe langa) si nu s-au dus ca altii pan' la cer

#179
PIonut24

PIonut24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 02.01.2011

View Postman87, on 16 martie 2022 - 22:31, said:

pana la urma in ce complex ai luat? ca nu inteleg ��..la titan4 pe calitei?
Codrea pe Putnei. L-a atras zona verde din complex Posted Image

#180
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006

View PostAlleXyS1, on 17 martie 2022 - 00:16, said:

daca-i finu, e Codrea  macar au pastrat regimul de inaltime redus (sunt cateva vile pe langa) si nu s-au dus ca altii pan' la cer

Pai cred ca nu e in stare sa faca mai inalte. Sau nu mai are bani. Stai tu linistit ca facea de multe etaje daca era in stare :)))



View PostPIonut24, on 17 martie 2022 - 01:22, said:

Codrea pe Putnei. L-a atras zona verde din complex Posted Image

Ne-am facut noi zona verde :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate