Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Titan 4 Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
191 replies to this topic

#127
giorge

giorge

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.03.2021
Salut,
Cum merge procesul semnarii actelor de Vanzare-Cumparare in blocul 1? a intampinat cineva probleme?
Mersi!

#128
alexsama

alexsama

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 12.01.2011

 polizei, on 22 februarie 2021 - 13:02, said:

Samsarii cum vand masinile ? Arata impecabil  ! Si dupa ce mergi 50 km pica toate alea .....apoi afli ca au km dati inapoi , sunt furate sau nu poti face actele .
In Palladium1 macar sunt actele in regula , apartamentele/blocurile nu au probleme notabile iar cei de la JG se ocupa cat de cat. Singurele chestii nasoale sunt aglomeratia si parcarea , dar majoritatea inconvenientelor au fost rezolvate in Palladium 2 si Hils.
E trist ca romanii inca sunt naivi la cumpararea de autoturisme si imobile si pun cel mai mare pret pe imagine in detimenetrul unor aspecte mai importante !
Ce sa zic ? Sa fie cu noroc ....ca doar de asta aveti nevoie cand cumparati un imobil de la oameni cu un astfel de istoric !
Nici eu nu inteleg de ce exista atata hate pe Palladium/celelalte proiecte si Negoita mai precis, fiecare dezvoltator e bandit in felul lui, nu exista nimeni curat, ideea e sa alegi "raul" mai mic.
La momentul de fata cred ca Palladium in zona asta arata cel mai ok fata, de restul unde ai nevoie de 2 perechi de bocanci sa ajungi acasa. Tot din cauza la Palladium 2 care se afla un pic mai incolo s-a facut si trotuar pe o buna parte din Calitei, altfel nici naiba nu investea in asa ceva.

Am ramas in schimb surprins aici de anumite recomandarii foarte proaste in trecut (sa zic asa), gen Metropolitan peste drum unde ai nevoie de o barca sa iesi cu masina la o ploaie mai tare + alte nereguli care le gasesti si online.

#129
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Dacă ceilalți dezvoltatori aveau și ei rude, sigur arătau blocurile lor altfel. Dacă vă duceți la Palladium 2 in parcare, veți vedea stâlpi de lumină și bănci identice cu ce e în parcul teilor.
Și uite așa îți permiți să vinzi apartamentele de 3 camere la 55 m2 :)))

Edited by Afroditu, 09 May 2021 - 09:04.


#130
AlleXyS1

AlleXyS1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 05.05.2010

 Afroditu, on 09 mai 2021 - 09:03, said:

Dacă ceilalți dezvoltatori aveau și ei rude, sigur arătau blocurile lor altfel. Dacă vă duceți la Palladium 2 in parcare, veți vedea stâlpi de lumină și bănci identice cu ce e în parcul teilor.
Și uite așa îți permiți să vinzi apartamentele de 3 camere la 55 m2 Posted Image))

chiar ma miram sa fiu singurul care a observat asta Posted Image stiu pe cineva implicat in construirea palladium 2 si cand i-am spus ca stalpii si luminile sunt identice cu cele din parcul teilor, o dadea de gard, ca se intampla, sunt mai multi furnizori in Bucuresti:))) Adica Palladium a cumparat lumini la pret X de la firma Y (neamul negoita), iar primaria a cumparat aceleasi lumini la pret X ^ 5 de la aceeasi firma :)) asa se fac afacerile in primarie/familie

#131
gvcristi

gvcristi

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 16.07.2021
Salutare, e cineva care s-a mutat in blocul 1? Ceva impresii?

View Postman87, on 07 decembrie 2020 - 20:10, said:

am facut si eu o rezervare in blocul 3 care va fi gata la anul, sper ca izolatia fonica sa fie buna si constructia ok, blocul este inceput iarna pe frig..am avut ceva dileme inainte sa aleg, mai sunt vecini pe aici? multumesc anticipat
La ce etaj? Se pare ca vom fi vecini Posted Image

Edited by Dany_Darke, 16 July 2021 - 18:25.


#132
gvcristi

gvcristi

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 16.07.2021

 AlleXyS1, on 06 iulie 2020 - 21:41, said:

Salut, da. Initial si eu vorbisem pentru blocul 2, am fost cu un agent acolo, nu stia prea multe despre compartimentari, am aflat abia dupa ce am rezervat in blocul 1 ca apartamentele in cel de-al doilea sunt asezate invers, adica cele de 3 camere sunt pe Vest, spre blocul 1. Pe scurt, blocurile sunt facute in oglinda, iar eu cand am fost cu agentul, imi explica in partea cealalta a cladirii cum o sa arate apartamentul Posted Image)

Despre strada .. .da, am vazut si eu ca au largit-o, din cate mi-a spus dezvoltatorul nu o sa fie chiar dintr-un capat in altul de 2 benzi pentru ca proprietarii trebuie sa cedeze teren, si multi nu vor sa o faca (cei care incearca sa vanda terenurile pentru dezvoltari imobiliare tin la pret). Cum spui si tu, da, macar o banda pe sens + trotuar pentru pietoni cred ca e suficient pentru zona aia, daca n-o sa devina cumva tranzitata de cei care vin dinspre Basarabia, Titan, 1 Decembrie spre Ikea/Auchan/Kaufland/A2. Daca nu strica Negoita zona aia, cred ca va fi ceva frumos acolo Posted Image) Doar el obtine "aprobari" pentru 11 etaje in jurul caselor de maxim 2.

Salut Alex,
Te-ai mutat? Care sunt primele impresii?

#133
mikelis

mikelis

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.10.2021
Salutare,

Sunt interesat de achizitionarea unui apartament in blocul 4 – Titan 4 Residence II si am observat ca celelelate blocuri nu au balconul inchis. Din cate stiu, exista un regulament intern restrictiv  de inchidere a balcoanelor.

A reusit cineva sa inchida balconul la Blocul 1 sau exista discutii cu dezvoltatorul in vederea inchiderii acestora ?
Grupul vehiculat pe forum este vizibil pe FB? Nu am reusit sa il gasesc.

#134
throw

throw

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 30.07.2020
Explica mi si mie te rog obsesia cu inchisu balconului. Conceptul de aer liber la români e inexistent observ. Cat mai multe cutii inchise daca se poate. Nici nu va mutati bine in bloc si gata, sa stricati fatada, sa inchideti balconul. Sa stii ca exista destule blocuri vechi cu balcon inchis pe sistemu anilor comunisti, go for it, nu strica fatada blocului sa ai unde depozita anvelopele masinii. E urat man!

#135
mr-bek

mr-bek

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 03.10.2008

View Postmikelis, on 03 octombrie 2021 - 11:29, said:

Salutare,

Sunt interesat de achizitionarea unui apartament in blocul 4 – Titan 4 Residence II si am observat ca celelelate blocuri nu au balconul inchis. Din cate stiu, exista un regulament intern restrictiv  de inchidere a balcoanelor.

A reusit cineva sa inchida balconul la Blocul 1 sau exista discutii cu dezvoltatorul in vederea inchiderii acestora ?
Grupul vehiculat pe forum este vizibil pe FB? Nu am reusit sa il gasesc.

Salut,

Cred ca e posibil cu închidere integrala cu sticla. Dacă te uiți la primul proiect al dezvoltatorului, pe strada Gura Putnei (paralel cu Gura Caliței), balcoanele au design similar cu noile blocuri, iar închiderile au fost realizate cu sticla, integral. Pentru grup, cauta "Vecini din Gura Calitei" :)

#136
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006

View Postthrow, on 03 octombrie 2021 - 14:45, said:

Explica mi si mie te rog obsesia cu inchisu balconului. Conceptul de aer liber la români e inexistent observ. Cat mai multe cutii inchise daca se poate. Nici nu va mutati bine in bloc si gata, sa stricati fatada, sa inchideti balconul. Sa stii ca exista destule blocuri vechi cu balcon inchis pe sistemu anilor comunisti, go for it, nu strica fatada blocului sa ai unde depozita anvelopele masinii. E urat man!

Daa, hai sa lasam balconul deschis ca sa respiram tot praful si toate chimicalele de la fabricile din zona. Altfel iesim si bem cafeluta pe balcon si il salutam pe vecinul de la blocul de langa.
Nu v-ati invatat ca obsesia asta cu terasa deschisa nu ni se potriveste noua deoarece:

1. Autorizatiile de cosntructie ce permit constructia la cativa metri de terasa ta
2. Praful si alte mirosuri
3. Clima (vant puternic sau canicula

La Titan4 nu se permite inchiderea cu termopan, doar cu geam din acela scump (am vazut la cei de pe Putnei)

#137
gvcristi

gvcristi

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 16.07.2021
Si eu am intrebat daca pot inchide balconul si mi-au zis ca o pot face doar cu sticla. Am cerut cateva preturi si am primit intre 3600E si 4200E oferte. Momentan mi-a trecut de inchiderea balconului.
Nu stiam ca astea sunt preturile, eu speram pana in 1500E.

#138
comicel

comicel

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 08.09.2020
Salut,
Ofertele primite sunt pentru un apartament cu 2 camere bănuiesc, nu?
Mersi!

#139
AlleXyS1

AlleXyS1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 05.05.2010

View Postgvcristi, on 25 august 2021 - 09:03, said:


Salut Alex,
Te-ai mutat? Care sunt primele impresii?


yep, majoritatea s-au mutat in blocul 1 pana acum. Probleme, au fost destule Posted Image se putea si mai bine, se putea si mai rau :))) una din frustrari este locul de parcare, o sa faci 3 4 manevre pentru a parca, in unele locuri singura posibilitate fiind doar cu spatele (strangeti bani pentru ambreiaje). Finisajele ... sa zicem ca usile par mai calitative, in rest, de la foarte slab in jos. Singurul lucru bun este ca in cazul vreunei probleme iscate pe parcurs, dezvoltatorul raspunde destul de repede si trimite pe cineva pentru remediere.

Pentru inchiderea balconului, are cineva din bloc un proiect cu 3k euro parca (la 2 camere), suprafata nu era prea mare din ce tin minte. Doar sticla.

Compartimentarea interioara (cu mici scapari) si vilele din imprejur (momentan) sunt printre putinele puncte forte care fac diferenta vs alt complex Posted Image

#140
gvcristi

gvcristi

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 16.07.2021

View Postcomicel, on 05 octombrie 2021 - 14:47, said:

Salut,
Ofertele primite sunt pentru un apartament cu 2 camere bănuiesc, nu?
Mersi!
Da, pentru 2 camere.

#141
gvcristi

gvcristi

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 16.07.2021

View PostAlleXyS1, on 05 octombrie 2021 - 15:31, said:



yep, majoritatea s-au mutat in blocul 1 pana acum. Probleme, au fost destule Posted Image se putea si mai bine, se putea si mai rau Posted Image)) una din frustrari este locul de parcare, o sa faci 3 4 manevre pentru a parca, in unele locuri singura posibilitate fiind doar cu spatele (strangeti bani pentru ambreiaje). Finisajele ... sa zicem ca usile par mai calitative, in rest, de la foarte slab in jos. Singurul lucru bun este ca in cazul vreunei probleme iscate pe parcurs, dezvoltatorul raspunde destul de repede si trimite pe cineva pentru remediere.

Pentru inchiderea balconului, are cineva din bloc un proiect cu 3k euro parca (la 2 camere), suprafata nu era prea mare din ce tin minte. Doar sticla.

Compartimentarea interioara (cu mici scapari) si vilele din imprejur (momentan) sunt printre putinele puncte forte care fac diferenta vs alt complex Posted Image
Am vazut ca s-au mutat si in blocul 2. Astept si eu martie pentru blocul 3 :D

#142
gvcristi

gvcristi

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 16.07.2021
Cei care s-au mutat in blocul 1 si 2, daca aveti recomandari pentru o firma de mobila, ar fi binevenite. Poate si niste poze cu mobila.

#143
gvcristi

gvcristi

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 16.07.2021

View Postmr-bek, on 03 octombrie 2021 - 15:17, said:

Salut,

Cred ca e posibil cu închidere integrala cu sticla. Dacă te uiți la primul proiect al dezvoltatorului, pe strada Gura Putnei (paralel cu Gura Caliței), balcoanele au design similar cu noile blocuri, iar închiderile au fost realizate cu sticla, integral. Pentru grup, cauta "Vecini din Gura Calitei" Posted Image
Nu pare a exista grupul "Vecini din Gura Calitei" , ori este privat si nu apare in cautari.

#144
perlutza

perlutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 02.07.2009
Salut !
Dezamăgirea mea cea mai mare este izolarea fonica  ,liftul de proastă calitate ,parcarea și aroganța dezvoltatorului  ( asta după ce am decartat )
Atentie la senzorii de gaz, la aerul coditionat, la prize!
Verificati!

Edited by perlutza, 07 March 2022 - 22:15.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate