Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tantari uriasi

lenovo ideapad 1 15alc7

caut cablu lvds(video-invertor) p...

Adobe premiere pro, problema seta...
 Ochelari distanta intermediara

Cum pot sa montez un SSD Sata in ...

Digi + patronul Prima TV cumpara...

Husa si folie pt. Samsung Galaxy ...
 Plita electrica moderna

problema incalzitor de apa Ferroli

Incarcator PB 3.0

Radu Mazare, eliberat conditionat...
 Permis suspendat din cauze medicale

Presiune apa fluctuanta pompa sub...

Revizie auto la Bucuresti

identificare component defect
 

De ce exista drumuri bune in Teleorman?

* * - - - 7 voturi
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
132 răspunsuri în acest subiect

#73
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 51.076
  • Înscris: 31.07.2007

View PostGeth, on 12 decembrie 2017 - 09:23, said:

SUA se chinuie din rasputeri sa condamne si sa controleze absolut orice nu se supune intereselor lor, adesea prin tot felul de ONG-uri de la mizeriile Freedom House - care au scop exclusiv de a indoctrina securisti criminali in sistemul de justitie(macovei si alti cativa), la tot felul mizerabili de doi bani, agitatori..,

Sa zicem ca tu ai deschis o afacere intr-un sat. Ai investit in ea si muncitorii is tarani din satu' respectiv. Daca primaru' din sat ii cretin si-ti f*te afacerea, tu pierzand bani, nu-i spui la ala "bah, esti prost?"?
Normal ca ambasadoru' ala zice chestii, au un scut antiracheta la noi plus firme americane ce-si desfasoara activitatea pe aici.

Acuma, on-topic: no, v-ati trezit ca sunt drumuri in Teleorman? Mega-autostrazi comunale? Pfuai, sa vina americanu' cu business-u' in Teleorman, ca drumuri sunt, oameni muncitori sunt, conditii de dezvoltare super! But wait...

View Postcrursu, on 12 decembrie 2017 - 09:29, said:

...meciuri de tenis cu sefii SRI.

Dragnea, acest Simona Halep din Teleorman!

#74
romanasu

romanasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.210
  • Înscris: 26.05.2005
Am trecut si eu prin Teleorman si am ramas placut surprins de drumurile de acolo. Drumurile mai vechi au fost peticite cat de cat; dar, in schimb, drumuri de pamant au fost asfaltate. Trecem prin sate si urmam drumul asfaltat ca sa ajung in satul celalt; restul strazilor erau de pamant sau poate pietruite; dupaia cand am ajuns din nou pe acolo, nu mai stiam pe unde sa merg; solutia era sa merg pe drumul cel mai urat (restul erau proapspat asfaltate). Si e vorba de niste sate mici. Mergeam pe un drum judetean vechi; apoi au asfaltat un drum de pamant, au construit cateva podete si acum e mai eficient/scurt sa merg pe drumul nou.

#75
Geth

Geth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.903
  • Înscris: 17.11.2017

View Postedy_wheazel, on 12 decembrie 2017 - 09:37, said:

Sa zicem ca tu ai deschis o afacere intr-un sat. Ai investit in ea si muncitorii is tarani din satu' respectiv. Daca primaru' din sat ii cretin si-ti f*te afacerea, tu pierzand bani, nu-i spui la ala "bah, esti prost?"?
Normal ca ambasadoru' ala zice chestii, au un scut antiracheta la noi plus firme americane ce-si desfasoara activitatea pe aici.
Bai, sincer sa fiu, nu m-as fi gandit ca treaba de la deveselu e o "afacere intr-un sat". Aveam impresia ca-s treburi la cu totul alt nivel, iar restul sunt detalii.

Zice ambasadorul cum nu zice, diversi manipulatori ai mass mediei romanesti ne aproape santajeaza, dar ce sa vezi: exista, nu foarte de noi, niste indivizi care nu doar ca fac pipi pe principiile pretins incalcate de romani, dar merg muuuuuuult mai departe! si raman "parteneri ai americanilor", mai mult decat au fost romanii vreodata! turcii si sauditii! (cel putin, la o prima strigare, prima vedere/auzire)

Editat de Geth, 12 decembrie 2017 - 09:50.


#76
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 51.076
  • Înscris: 31.07.2007

View PostGeth, on 12 decembrie 2017 - 09:48, said:

Bai, sincer sa fiu, nu m-as fi gandit ca treaba de la deveselu e o "afacere intr-un sat". Aveam impresia ca-s treburi la cu totul alt nivel, iar restul sunt detalii.

Domnu', extrapoleaza si tu, ce dracu', ca esti baiat destept.

Quote

Zice ambasadorul cum nu zice, diversi manipulatori ai mass mediei romanesti ne aproape santajeaza, dar ce sa vezi: exista, nu foarte de noi, niste natii care nu doar ca fac pipi pe principiile pretins incalcate de romani, dar merg muuuuuuult mai departe! si raman "parteneri ai americanilor", mai mult decat au fost romanii vreodata! turcii si sauditii! (cel putin, la o prima strigare, prima vedere/auzire)

Pe ce principii fac pipi, pe lupta anticoruptie?

#77
Geth

Geth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.903
  • Înscris: 17.11.2017

View Postedy_wheazel, on 12 decembrie 2017 - 09:52, said:

Domnu', extrapoleaza si tu, ce dracu', ca esti baiat destept.
Mi-au f... un paragraf intreg din care m-ai taiat aiurea.. si nici n-am injurat... doar noua platforma de corectitudine politica in actiune.. :puke:

#78
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.214
  • Înscris: 08.06.2004

View PostGeth, on 12 decembrie 2017 - 05:30, said:

Pai cred ca am zis din primul post ca in anumite locuri sunt. Nu cred ca e niciun baron, caci din cate se pare majoritatea sunt asa. Mai sunt si mai proaste, dar alea-s mai putine, trebuie sa le cauti.
Hai ca iti pun si io niste link-uri si nu am cautat mai mult de 5 minute ca is putine optiuni ca Google vad nu are interes sa scaneze pe aici.
1 https://www.google.r...12!8i6656?dcr=0
2 https://www.google.r...12!8i6656?dcr=0
3 (nu-i din Fallout Posted Image ) https://www.google.r...12!8i6656?dcr=0
4 (aici s-a terminat asfaltu) https://www.google.r...12!8i6656?dcr=0

Plimba-te un pic pe ele sa vezi ce faine is. Iti rupi si calu si caruta in ele. Drumurile astea is toate cu maxim o banda pe sens de mers?

#79
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 51.076
  • Înscris: 31.07.2007

View PostGeth, on 12 decembrie 2017 - 09:55, said:

Mi-au f... un paragraf intreg din care m-ai taiat aiurea.. si nici n-am injurat... doar noua platforma de corectitudine politica in actiune.. Posted Image

Ce tot vorbesti? Ti-am citat tot postu'! Apropos, sa nu mai scri chestii legate de mine si "corectitudine politica" in aceeasi fraza, nu-s fan.

#80
Geth

Geth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.903
  • Înscris: 17.11.2017

View Postgabyxm, on 12 decembrie 2017 - 10:07, said:

Plimba-te un pic pe ele sa vezi ce faine is. Iti rupi si calu si caruta in ele. Drumurile astea is toate cu maxim o banda pe sens de mers?
Ia de aici:
https://www.google.r...!7i13312!8i6656

https://www.google.r...!7i13312!8i6656

https://www.google.r...!7i13312!8i6656

#81
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 51.076
  • Înscris: 31.07.2007
... si in poze de pe Google Street View sa ne batem!

#82
Geth

Geth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.903
  • Înscris: 17.11.2017

View Postedy_wheazel, on 12 decembrie 2017 - 10:18, said:

Ce tot vorbesti? Ti-am citat tot postu'! Apropos, sa nu mai scri chestii legate de mine si "corectitudine politica" in aceeasi fraza, nu-s fan.
Pot sa scriu ce vreau! Cand am citat ceva de la tine, s-a cenzurat de la sistem! Dar esenta am zis-o in postul pe care cred ca l-ai putut citi.

Ideea cenzurata (sau poate pretins ratata de vreo heroare nefericita), e ca sua nu "investeste" in sisteme de rachete si alte balarii, la noi.

Aia o facem noi prin intermediul jegurilor tradatoare de tara, incheind contracte stupide si dezavantajoase, in speranta ca... [completeaza tu ce chestii imaginare ai chef]

Chiar si numai Iskander mucifica tot. Fara sa ajungem la chestii grele.

Editat de Geth, 12 decembrie 2017 - 10:35.


#83
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 51.076
  • Înscris: 31.07.2007

View PostGeth, on 12 decembrie 2017 - 10:31, said:

Pot sa scriu ce vreau! Cand am citat ceva de la tine, s-a cenzurat de la sistem! Dar esenta am zis-o in postul pe care cred ca l-ai putut citi.

Ideea cenzurata (sau poate pretins ratata de vreo heroare nefericita), e ca sua nu "investeste" in sisteme de rachete si alte balarii, la noi.

Aia o facem noi prin intermediul jegurilor tradatoare de tara, incheind contracte stupide si dezavantajoase, in speranta ca... [completeaza tu ce chestii imaginare ai chef

Aham, am inteles, punem placa aia cu "afara cu strainii, multinationalele naspa, ne fura tara!!". Dude, in primu' rand fix PSD-istii tai au facut contractele alea paguboase pentru tara, la faza asta PSD-u' ii fix ca rromcile care-si pun fusta in cap cand le ia politia pentru ca au furat.

#84
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.214
  • Înscris: 08.06.2004

View PostGeth, on 12 decembrie 2017 - 10:24, said:


N-are rost sa pui drumuri din Botosani daca ai deschis un subiect cu drumurile din satele stapanite de dragnea, ca poate apare careva si-ti pune drumuri din Ungaria, dealea spalate cu detergentPosted Image .
Numa Teleorman vrem!

#85
Geth

Geth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.903
  • Înscris: 17.11.2017

View Postedy_wheazel, on 12 decembrie 2017 - 10:36, said:

Aham, am inteles, punem placa aia cu "afara cu strainii, multinationalele naspa, ne fura tara!!".
Asta e un cretinism absurd pe care doar unii din gasca voastra, printr-o "logica" pe care nici mama dracu n-a inteles-o, puteti sa-l scoateti dintr-o imaginatie mizerabila de-a voastra, ca si cum ar fi vreo ralitate

Nu vrea nimeni straini afara, multinationale afara.Poate doar maimutele pro-kovesiste care nu ar mai avea suficient control la "investigatii" :puke:

#86
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 51.076
  • Înscris: 31.07.2007

View PostGeth, on 12 decembrie 2017 - 10:42, said:

Asta e un cretinism absurd pe care doar unii din gasca voastra, printr-o "logica" pe care nici mama dracu n-a inteles-o, puteti sa-l scoateti dintr-o imaginatie mizerabila de-a voastra, ca si cum ar fi vreo ralitate

Aoleo! Pai nu asa zicea PSD-u' in campanie?

#87
vlad1102

vlad1102

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 5.552
  • Înscris: 03.05.2008
Sunt doua aspecte diferite:

- ca TelDrum e a lui Dragnea, ceva ce-ti poate spune oricine din Teleorman
- ca TelDrum a castigat licitatii folosind influenta lui Dragnea/pe sume mai mari (ramane de dovedit in instanta dar cred ca asa e)
- ca TelDrum chiar e cat de cat profi si mai face si lucrari de calitate/la timp

(ma rog, 3 aspecte)

Toate 3 sunt corecte, dar sper ca nu va imaginati ca profitul dintr-o frauda cu fonduri EU a fost impartit in mod egal cu sutele alea de angajati TelDrum si sunt aia niste talhari?
Aia sunt doar niste oameni care lucreaza la o firma si care fac o treaba decenta pe unde o fac.

Editat de vlad1102, 12 decembrie 2017 - 10:53.


#88
Geth

Geth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.903
  • Înscris: 17.11.2017

View Postedy_wheazel, on 12 decembrie 2017 - 10:49, said:

Aoleo! Pai nu asa zicea PSD-u' in campanie?
Habar n-am, eu n-am treaba cu PSD-ul.

View Postvlad1102, on 12 decembrie 2017 - 10:52, said:

- ca TelDrum chiar e cat de cat profi si mai face si lucrari de calitate/la timp
Nah, asta e contrazisa de multi, vazut-o de multe ori pe forum: "firmele romanesti doar fura, alea straine daca fura macar mai fac ceva" - un slogan in care FOARTE MULTI CRED!

La polul opus, Bechtel care a luat doar bani multi mai multi decat teldrum si nu a livrat mai nimic, sunt ignorati(desigur, si basescu, vinovatul principal)

Editat de Geth, 12 decembrie 2017 - 11:05.


#89
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.869
  • Înscris: 15.01.2017
Ca sa răspund la întrebarea inițiatorului, de ce șut. Drumuri bune in Teleorman?
Foarte simplu, pentru ca cetățeni din alte județe au platit pentru ele.

View PostGeth, on 12 decembrie 2017 - 11:00, said:




La polul opus, Bechtel care a luat doar bani multi mai multi decat teldrum si nu a livrat mai nimic, sunt ignorati(desigur, si basescu, vinovatul principal)

Hai, lasă minciunile, ia mergi tu si intreaba-l pe Bombonel de ce ci mai ales câta șpaga au luat pentru contractul acela.

#90
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.274
  • Înscris: 06.01.2009

View PostGeth, on 12 decembrie 2017 - 11:00, said:


Habar n-am, eu n-am treaba cu PSD-ul.

Sigur ca da, si io votez PSD la fiecare alegeri.

Mai spunem bancuri?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate