Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

De ce exista drumuri bune in Teleorman?

* * - - - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
132 replies to this topic

#1
Geth

Geth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,903
  • Înscris: 17.11.2017
"Toata lumea stie" (cu exceptia catorva neinformati, ca mine), ca TelDrum doar a furat pentru Dragnea si nu a facut nimic. Bine, asta e un pretins adevar generalizat, firmele romanesti inhaitate cu politicieni doar jefuiesc tara si nu fac nimic, fata de, ar zice unii, altii de afara, care chiar daca fura, mai fac ceva.

Si totusi:

drum judetean de aiurea pe la tara, 2012 (cred ca pe atunci mai erau ceva sectiuni marisoare de drum "european" plin de gropi, mai prin nordul tarii)

alt drum judetean pe la tara (de fapt cam toate sunt asa - din cand in cand se mai vede cate o pata, dar e balegar sau altceva - rar gropi)

strada din Rosiorii de Vede

strada din Buzescu (la rromii cu palate)

undeva prin Alexandria

undeva printre blocuri Alexandria

prin zona centrala(cred) Alexandria (in unele locuri puteti selecta imagini mai vechi, de ex. din 2009, cand inca era Dragnea presedinte CJ Teleorman)

Asadar, care-i smenul? Au asfaltat extraterestrii?

#2
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,220
  • Înscris: 29.07.2013
Au asfaltat doar cel ce-a " castigat" licitatiile !

#3
Geth

Geth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,903
  • Înscris: 17.11.2017

View Postargonaut, on 11 decembrie 2017 - 23:57, said:

Au asfaltat doar cel ce-a " castigat" licitatiile !
Pai si nu-i normal asa? Daca e vorba de TelDrum(mai ales cu Dragnea la CJ), eu am auzit de la tinerii frumosi si liberi si protestatari, ca aia doar fura.

#4
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,657
  • Înscris: 26.11.2001
1. Cine imparte, parte isi face.
2. Am o presimtire ca acele drumuri au costat cat o autostrada Bucuresti - Iasi!

#5
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Nu sunt atat de bune precum par.
In Teleorman datorita faptului ca nu exista locuri de munca in 3 schimburi cand vine noaptea judetul este pustiu.
Asfaltul ala este bun, dar nu rezistent la tonaje. Tel DRUm a asfaltat si in Arges o portiune de drum pe care circula o gramada de tiruri de la DACIA Logistics si de la transport masini iar drumul ala dupa un an s-a facut praf, pentru ca boul de la TEL DRUM a crezut ca asfalteaza un DN de la el din judet pe care circula cateva autoturisme amarate..

#6
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,220
  • Înscris: 29.07.2013

View PostCourage, on 12 decembrie 2017 - 00:03, said:

1. Cine imparte, parte isi face.
2. Am o presimtire ca acele drumuri au costat cat o autostrada Bucuresti - Iasi!

E suficient sa vezi evolutia si cuantumul profitului, ca sa tragi concluzii, doar daca vrei. Daca nu, nu ! :D

#7
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Au vrut sa castige urmatoarele alegeri, probabil le-a si iesit.

Macar acum avem drumuri.

#8
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016

View PostOriginalCopy, on 12 decembrie 2017 - 00:05, said:

Macar acum avem drumuri.
NU, NU aveti.
Daca se muta traficul din Sibiu, Brasov si Arges in Teleorman, intr-o luna zici ca s-a trecut cu tancul...

#9
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Teldrum asta nu era firma aia de avea drumul ciuruit pana in poarta ei?

Luat din linkul de mai sus:
[ https://i.imgur.com/kicpfhz.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://i.imgur.com/8qwhPT3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Imi explica si mie cineva de ce mama dracu are drumul ala niste pzde in mijlocul lui, la fiecare 2 metri?
Si nu, nu e photoshop sau alte mizerii, m-am uitat cu mare atentie, asa este tot drumul. E chiar prima data cand vad asa ceva, ma rog, in afara de aia cu stalpul lasat in mijlocul drumului.
Sunt lasate pt. Dorel pt atunci cand se plictiseste si ii vine sa-si bage p..la?

Apropo, observ ca pozele din streetview sunt de acum 5 ani, aveti idee, s-or mai fi largit de atunci?

Edit 100+1: Holly fuck, asa e asfaltata toata comuna!

Edited by gumball3000, 12 December 2017 - 00:18.


#10
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,450
  • Înscris: 02.09.2006

View PostCourage, on 12 decembrie 2017 - 00:03, said:

1. Cine imparte, parte isi face.
2. Am o presimtire ca acele drumuri au costat cat o autostrada Bucuresti - Iasi!
Am o presimtire ca au costat mult mai putin ca alte drumuri care au mai fost reasfaltate de citeva ori! Probail ca firma respectiva chiar facea treaba si dadea un exemplu prost in restul tarii, cum ca se poate turna asfalt care sa tina mai mult de 3 zile ca peste tot!

#11
cristalqw

cristalqw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,384
  • Înscris: 19.02.2009
În aprilie 2014, Liviu Dragnea, vicepremier în guvernul Ponta, a trimis o scrisoare către Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF) Teleorman în care a solicitat încetarea executării silite împotriva Consiliului Județean Teleorman (CJ). ANAF ceruse anterior CJ-ului să achite peste 2,8 milioane de euro, echivalentul pagubei constatate în contractul pentru reabilitarea drumului județean 506 (DJ506) din Teleorman, județul de baștină al lui Dragnea.
Pe scurt, DJ 506, întins între localitățile teleormănene Cervenia, Vitănești și Băbăița, a fost asfaltat de Tel Drum SA cu bani de la UE, în baza unui contract acordat firmei în 2010 de Consiliul Județean Teleorman, condus atunci de Liviu Dragnea.
Oficiul European de Luptă Anti-fraudă (OLAF) și DNA consideră că procedura de acordare a acestui contract și implicit a fondurilor europene  aferente a fost viciată de către Liviu Dragnea și grupul său infracțional organizat.
Procurorii anticorupție spun că politicianul PSD a și dat și a și luat, fiind nu doar președintele CJ ci și beneficiarul din umbră al Tel Drum SA – firma în ale cărei conturi au intrat banii europeni.
În final, România a trebuit să înapoieze Uniunii Europene o parte din banii încasați de Tel Drum SA, însă nu din conturile corporației și nici măcar din conturile CJ Teleorman, ci de la bugetul statului. Scrisoarea către ANAF, pe care o puteți consulta mai jos, indică pașii făcuți de Dragnea pentru a acoperi gaura dată de Tel Drum din banii noștri.
Aceeași schemă a fost descoperită de DNA și, respectiv, OLAF în cazul asfaltării unui alt drum județean din Teleorman, DJ 701, lucrarea primită tot de Tel Drum și tot de la CJ-ul lui Dragnea.
În total, peste 7,3 milioane de euro au fost plătiți de la buget în contul afacerii Dragnea-Tel Drum. La nivel local Dragnea a făcut cărțile în cazul contractelor câștigate de firma sa de casă, în timp ce la București ambele contracte au fost aprobate, în 2009, de Elena Udrea, pe atunci ministrul Dezvoltării Regionale și Turismului.
De pe siteul RISE.

#12
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postnotrust, on 12 decembrie 2017 - 00:06, said:

NU, NU aveti.
Daca se muta traficul din Sibiu, Brasov si Arges in Teleorman, intr-o luna zici ca s-a trecut cu tancul...
Daca si cu parca.

Daca faceau pista de avion pe acolo, te smiorcaiai ca de ce au facut, daca nu sunt avioane.

#13
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,450
  • Înscris: 02.09.2006

View Postnotrust, on 12 decembrie 2017 - 00:05, said:

Nu sunt atat de bune precum par.
In Teleorman datorita faptului ca nu exista locuri de munca in 3 schimburi cand vine noaptea judetul este pustiu.
Asfaltul ala este bun, dar nu rezistent la tonaje. Tel DRUm a asfaltat si in Arges o portiune de drum pe care circula o gramada de tiruri de la DACIA Logistics si de la transport masini iar drumul ala dupa un an s-a facut praf, pentru ca boul de la TEL DRUM a crezut ca asfalteaza un DN de la el din judet pe care circula cateva autoturisme amarate..
sau poate ca a lucrat cf. proiectului si caietului de sarcini!
se pare ca este dosarul telepatia 2. nu este nici o dovada, dar ''se stie'' ca este firma lui Dragnea! e ordin sa fie, chiar daca nu este, ce conteaza!

Edited by tytysor, 12 December 2017 - 00:13.


#14
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

View Postargonaut, on 11 decembrie 2017 - 23:57, said:

Au asfaltat doar cel ce-a " castigat" licitatiile !

View Postargonaut, on 11 decembrie 2017 - 23:57, said:

Au asfaltat doar cel ce-a " castigat" licitatiile !
Ești nițel imparțial
Americanii au cîștigat și licitațiile, dar și procesele tãntãlãilor fãrã 1km de autostradã.
Cum e mai bine? Cu ele fãcute și banii luați sau doar banii luați fãrã ele fãcute? Sunt doar curios...

#15
onzaueb

onzaueb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 18.06.2007

View PostGeth, on 11 decembrie 2017 - 23:53, said:

"Toata lumea stie" (cu exceptia catorva neinformati, ca mine), ca TelDrum doar a furat pentru Dragnea si nu a facut nimic. Bine, asta e un pretins adevar generalizat, firmele romanesti inhaitate cu politicieni doar jefuiesc tara si nu fac nimic, fata de, ar zice unii, altii de afara, care chiar daca fura, mai fac ceva.

Si totusi:

drum judetean de aiurea pe la tara, 2012 (cred ca pe atunci mai erau ceva sectiuni marisoare de drum "european" plin de gropi, mai prin nordul tarii)

alt drum judetean pe la tara (de fapt cam toate sunt asa - din cand in cand se mai vede cate o pata, dar e balegar sau altceva - rar gropi)

strada din Rosiorii de Vede

strada din Buzescu (la rromii cu palate)

undeva prin Alexandria

undeva printre blocuri Alexandria

prin zona centrala(cred) Alexandria (in unele locuri puteti selecta imagini mai vechi, de ex. din 2009, cand inca era Dragnea presedinte CJ Teleorman)

Asadar, care-i smenul? Au asfaltat extraterestrii?
Si totusi:
Strada Alex Ciocănaru

https://goo.gl/maps/Koci7FfaVLm

49 Strada 1 Decembrie

https://goo.gl/maps/xCjFAUdVbCJ2

Strada 1933

https://goo.gl/maps/nvZj2mszFgQ2

Verzi-ti sunt extraterestrii?

#16
cristalqw

cristalqw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,384
  • Înscris: 19.02.2009
Daca nu fura Dragnea parca era mai bine in libertate. Asa, drumurile padurii nebune duc la puscarie. Fiindca nu poti in acelasi meci si arbitru penal si jucator hot

#17
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016

View PostOriginalCopy, on 12 decembrie 2017 - 00:09, said:

Daca si cu parca.
Eu am drum la voi o data pe luna. Iar daca plec seara este pustiu, nimeni nu circula nicaieri, pentru ca nu aveti unde munci, judet pustiu dupa lasarea noptii.
Zici ca traversezi desertul, asta inseamna ca sunteti 0 la industrie, si am scris mai sus, ca TEL DRUM a facut un tronson de drum EUROPEAN in ARGES la fel ca alea de la Teleorman, si a tinut cateva luni pe traficul si industria de acolo.
Asa ca stiu eu ce asfalt are DRAGNEA si al sau judet pustiu...

Edited by notrust, 12 December 2017 - 00:13.


#18
cristalqw

cristalqw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,384
  • Înscris: 19.02.2009

View Postsarac.lipit, on 12 decembrie 2017 - 00:11, said:

Ești nițel imparțial
Americanii au cîștigat și licitațiile, dar și procesele tãntãlãilor fãrã 1km de autostradã.
Cum e mai bine? Cu ele fãcute și banii luați sau doar banii luați fãrã ele fãcute? Sunt doar curios...
E mai bine cu ele facute bine si corect. Dar daca nu le iese nimic penalilor nu vor sa faca.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate