Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

Card de cumparaturi Raiffeisen - reclama mincinoasa pe siteul oficial al bancii

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
vlad_iancu

vlad_iancu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 01.12.2017

 easy90rider, on 04 decembrie 2017 - 22:23, said:

Ai alt card de credit?

Da,la Piraeus Bank,am si card de credit si card de debit (salariu).

#38
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Atunci chiar nu trebuia sa te refuze, asta daca nu ai datorii, în sensul că nu ai plătit rata la zi.

#39
vlad_iancu

vlad_iancu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 01.12.2017
Daca aveam datorii cei de la Credit Europe Bank nu-mi eliberau cardul de cumparaturi.

#40
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 easy90rider, on 04 decembrie 2017 - 22:23, said:



Uite cum gandesc eu: de ce sa astept un an sa-mi cumpar ce-mi doresc, cand pot avea acel produs azi si intr-un an tot atat voi plati...
Io nu astept nici o sec , daca-mi place si-mi trebuie , l-am luat cu banii jos pe loc . Peste un an poate nu mai am nevoie , sau daca ma plictisesc , nu mai platesc rate ca fraieru ci il vand pe olepix si recuperez cat pot , instant , nu astept sa treaca anu sa gat ratele ...

#41
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,047
  • Înscris: 09.08.2005

 vlad_iancu, on 05 decembrie 2017 - 08:43, said:

Da,la Piraeus Bank,am si card de credit si card de debit (salariu).

 easy90rider, on 05 decembrie 2017 - 08:46, said:

Atunci chiar nu trebuia sa te refuze, asta daca nu ai datorii, în sensul că nu ai plătit rata la zi.
Sau poate exact de asta au refuzat. Limita de credit de la Piraeus e considerată integral ca un credit care îți grevează veniturile. Cu alte cuvinte capacitatea ta de a achita eventualul credit luat de la Raiffeisen e micșorată cu suma pe care ți-a pus-o la dispoziție Piraeus. Dacă socotești așa te mai înscrii în limitele lor? Ia în calcul și faptul că dobînda la genul ăsta de credite e între 20 și 25%...

#42
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016
Eu am doua carduri de credit,la doua banci diferite ( UniCredit si Alpha Bank )...primul card pentru care am aplicat a fost cel de la UniCredit si am fost creditat cu o suma substantiala...cam la 6 sau 7 luni distanta am solicitat cel de-al doilea card cel de la Alpha Bank care mi-a fost eliberat fara nici o problema,la fel cu o suma maricica.
Din punctul meu de vedere,cardul de credit pe care initiatorul topicului il are la Piraeus Bank n-ar trebui sa-i greveze veniturile in nici un fel.
Trebuie sa fie altceva la mijloc.

Edited by anarchy78_ro, 05 December 2017 - 16:59.


#43
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

 radunic, on 05 decembrie 2017 - 14:24, said:

Sau poate exact de asta au refuzat. Limita de credit de la Piraeus e considerată integral ca un credit care îți grevează veniturile. Cu alte cuvinte capacitatea ta de a achita eventualul credit luat de la Raiffeisen e micșorată cu suma pe care ți-a pus-o la dispoziție Piraeus. Dacă socotești așa te mai înscrii în limitele lor? Ia în calcul și faptul că dobînda la genul ăsta de credite e între 20 și 25%...
Cardul de credit nu e vazut asa, eu am avut doua cu limita de 4x salariul lunar si tot am primit altul de la BRD...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate