Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Egalitate rasiala?

* * * * - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
338 replies to this topic

#55
Trexman

Trexman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 11.11.2017

View PostNSR, on 09 noiembrie 2017 - 09:24, said:

Cand ignori istoria multe ar fi si s-ar povesti. Ca la tine. Amuzant e ca romanii au fost mai apreciati si respectati decat italienii.

Bună glumă.

View Postvrajitoruldinoz, on 09 noiembrie 2017 - 08:49, said:

Culmea este ca pe vremea lui Hitler romanii ar fi fost combustibil de cuptor. Da acum sint mari iubitori de rasa alba.

Cineva zicea că nu e bine să urăști pe nimeni străin (chestia cu xenofobia). Totuși, să fii xenofil (sau germanofil în cazul ăsta)... doamne ferește...

Edited by Trexman, 11 November 2017 - 17:51.


#56
NSR

NSR

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,628
  • Înscris: 26.06.2016

View PostTrexman, on 11 noiembrie 2017 - 17:49, said:

Bună glumă.
Eh, nestiinta provoaca adesea surprize. Mai jos, din discursul lui Hitler. Care avea o foarte buna relatie cu Codreanu. La origine jumate german.
Italienii nici macar nu sint mentionati. Dar nu pe asta mi-am bazat afirmatia, ci pe pozitiile unor istorici auzite/citite de-a lungul timpului.
Attached File  Adolf Hitler Explains Why They Attacked Stalingrad.jpg   234.59K   31 downloads

Edited by NSR, 12 November 2017 - 06:53.


#57
Trexman

Trexman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 11.11.2017

View PostNSR, on 12 noiembrie 2017 - 06:51, said:

Eh, nestiinta provoaca adesea surprize. Mai jos, din discursul lui Hitler. Care avea o foarte buna relatie cu Codreanu. La origine jumate german.
Italienii nici macar nu sint mentionati. Dar nu pe asta mi-am bazat afirmatia, ci pe pozitiile unor istorici auzite/citite de-a lungul timpului.
Attachment Adolf Hitler Explains Why They Attacked Stalingrad.jpg

A, ești germanofil sau „naționalist/patriot” pentru alții. Bine.

Greșești cu poza aia din video-ul ăla de propagandă. Eu am citit „Convorbiri în jurul mesei” (en. Hitler's Table Talks) și jurnalul generalului Halder (în engleză). Nu e cum spui tu, dimpotrivă.

#58
NSR

NSR

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,628
  • Înscris: 26.06.2016

View PostTrexman, on 12 noiembrie 2017 - 11:44, said:

A, ești germanofil sau „naționalist/patriot” pentru alții. Bine.

Greșești cu poza aia din video-ul ăla de propagandă.

Eu am citit „Convorbiri în jurul mesei” (en. Hitler's Table Talks) și jurnalul generalului Halder (în engleză). Nu e cum spui tu, dimpotrivă.

Nope. Sint romanofil / eurofil, daca preferi termenii astia. :)

Nu, nu gresesc. E un printscreen cu traducerea discursului rostit a lui Hitler. Chiar daca sint declaratii circumstantiale adevarul nu lipseste din ele.

Stiu despre ce vorbesti. Hitler vedea Romania ca pe orice stat latin, sudist, gen Italia si Spania. Util, dar fara a fi echivalent celor nordice.

#59
Trexman

Trexman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 11.11.2017

View PostNSR, on 12 noiembrie 2017 - 12:01, said:

Nope. Sint romanofil / eurofil, daca preferi termenii astia. Posted Image


Nu, ești orice altceva mai puțin român. Ești germanofil/xenofil.


View PostNSR, on 12 noiembrie 2017 - 12:01, said:

Nu, nu gresesc. E un printscreen cu traducerea discursului rostit a lui Hitler. Chiar daca sint declaratii circumstantiale adevarul nu lipseste din ele.

Iar discursurile sunt propagandă.

View PostNSR, on 12 noiembrie 2017 - 12:01, said:

Stiu despre ce vorbesti. Hitler vedea Romania ca pe orice stat latin, sudist, gen Italia si Spania. Util, dar fara a fi echivalent celor nordice.

Ești sigur că am citit aceeași carte?

#60
NSR

NSR

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,628
  • Înscris: 26.06.2016

View PostTrexman, on 12 noiembrie 2017 - 12:39, said:

Nu, ești orice altceva mai puțin român. Ești germanofil/xenofil.

Iar discursurile sunt propagandă.

Ești sigur că am citit aceeași carte?
Cu mentiunea ca asta e parerea ta. Daca fiind inflatia de parerologi... Posted Image

Faci confuzii. In acel discurs Hitler nu propaga nimic. Avea deja o politica enuntata si cunoscuta in sensul ala. Cauta discursul si asculta-l atent.

Sint sigur ca stii foarte putin despre mine si despre Hitler. Posted Image

Edited by NSR, 12 November 2017 - 12:58.


#61
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016
http://www.breitbart...s-dying-winter/
Un cacat demonizat de jurnalist propagandist posedat englez scrie ca iarna asta frigul va omora multi votanti pro-Brexit care-s albi, batrani si grasi, si nepotii le vor scuipa pe morminte.
Io ii doresc sa se cace cat mai multi pe al lui.
Ca toti stangistii fanatici, e alb, gras si batran el insusi.
Sau si mai bine, sa ii deschida coparseul si sa deserte rahat de porc peste hoitul lui.
How is that?
(nu ca m-ar entuziasma brexitul ca tot globalisti is si pro-brexiterii dar asa, ca idee/principiu...)
Hartia igienica la care scrie (cu degetul umplut din veceu) e o fitzuica in care se incurajeaza inclusiv violenta la adresa anti-europenilor.
Sorbi-i-ar Lucifer lumina ochilor.

#62
Mi_Rebelle

Mi_Rebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 11.02.2017

View Postgrrrrr, on 14 noiembrie 2017 - 11:10, said:

incurajeaza inclusiv violenta la adresa anti-europenilor.
Exprimarea asta lasa de inteles ca fituica e anti-imigranti tiermondisti.
De fapt incurajeaza violenta impotriva celor anti-UE.

[ https://i.redd.it/ivkyfq8190wz.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#63
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

View PostMi_Rebelle, on 14 noiembrie 2017 - 11:54, said:

Exprimarea asta lasa de inteles ca fituica e anti-imigranti tiermondisti.
De fapt incurajeaza violenta impotriva celor anti-UE.
Nu, era in contextul pro si contra brexit deci despre UE.

#64
Mi_Rebelle

Mi_Rebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 11.02.2017
Mor de curiozitate să ştiu ce le trecea prin gând chinezilor când i-au arestat pe ăştia... :D

https://www.reuters....p-idUSKBN1DF2VH
UCLA players apologize for shoplifting in China, thank Trump
Three UCLA basketball players who had been detained in China on suspicion of shoplifting admitted on Wednesday that they stole items from three stores, and they thanked U.S. President Donald Trump for his help in winning their release.
All three apologized and thanked Trump for helping secure their release by raising the issue with Chinese President Xi Jinping during his visit, in their first public comments since being detained.
The teams had traveled to Hangzhou earlier in the week. The three students, all freshmen, were taken in for questioning by police about alleged shoplifting from a Louis Vuitton store, sources previously told Reuters.

[ https://media.nbclosangeles.com/images/652*369/UCLA.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Zei de culoare cleptomani, probabil rasismul chinezilor i-a împins la fapte... Posted Image

#65
Geth

Geth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,903
  • Înscris: 17.11.2017

View PostG-0Man, on 15 octombrie 2017 - 18:06, said:

Poate ca Hitler a avut dreptate cand a spus ca exista rase inferioare si superioare, spunand un adevar care exista de  sute de ani.
N-a avut dreptate. Nu exista foarte multe "adevaruri" vechi de sute de ani, ci foarte multa prostie de care unii inca nu se pot lepada. Nu exista "rase" umane.

View PostG-0Man, on 15 octombrie 2017 - 18:06, said:

ca cetatean roman/polonez/congolez/irakian/indian/brazilian/mexican din oricare tara care a fost candva colonie si este in curs de dezvoltare ori este subdezvoltata, plecati intr-o tara straina.  Sunteti tratati cu dispret, chiar cu ura si indiferenta, aveti parte de cele mai proaste servicii si aveti acces restrans doar la joburile cele mai injositoare si prost platite.
Asta e o aberatie severa. Ai access si la cele mai bine platite joburi, totul e sa ai pregatirea necesara si sa stii limba. De la noi cei mai multi plecati nu au cine stie ce pregatire, caci aia cu pregatire se mai descurca si in tara.

#66
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

View PostGeth, on 21 noiembrie 2017 - 03:55, said:

N-a avut dreptate. Nu exista foarte multe "adevaruri" vechi de sute de ani, ci foarte multa prostie de care unii inca nu se pot lepada. Nu exista "rase" umane.
Ba exista.

#67
NSR

NSR

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,628
  • Înscris: 26.06.2016

View PostGeth, on 21 noiembrie 2017 - 03:55, said:

N-a avut dreptate.
Nu exista foarte multe "adevaruri" vechi de sute de ani, ci foarte multa prostie de care unii inca nu se pot lepada.
Nu exista "rase" umane.
Bineinteles ca a avut. De fapt, e un truism.
Cum ar fi prostia ca natura creaza echivalente.
Si inca ce. Mai pune si tu mana pe o carte de antropologie fizica daca ochiul nu ajuta.  :console:

#68
Geth

Geth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,903
  • Înscris: 17.11.2017

View PostNSR, on 24 noiembrie 2017 - 13:55, said:

Bineinteles ca a avut. De fapt, e un truism.
Cum ar fi prostia ca natura creaza echivalente.
Si inca ce. Mai pune si tu mana pe o carte de antropologie fizica daca ochiul nu ajuta.  Posted Image
Eu nu pun mana pe cacaturi pseudostiintifice. De fapt notiunea de rasa in general, nu e un concept stiintific, nu face parte din taxonomia stiintifica.

#69
NSR

NSR

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,628
  • Înscris: 26.06.2016
Citand basmologie pecista a la Frankfurt School, nu e o idee buna daca vrei sa fii luat in serios. Posted Image

Edited by NSR, 24 November 2017 - 21:00.


#70
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View PostXORIAN_L, on 15 octombrie 2017 - 19:52, said:

Nu. Doar ca nu ma simt bine intre oameni de o anumita etnie. Nu mi se pare corect sa fiu obligat sa traiesc  unde nu-mi place.
si nu numai atit, mie nu mi se pare corect ca in "perimetrul" meu sa vina altii de care nu-mi place

View PostMi_Rebelle, on 15 octombrie 2017 - 20:51, said:

Desigur, plus că Hitler a construit autostrăzi, nene, și a dat de muncă la tot neamțul. Păi nu era mai bine pe vremea lui? Nu exista nici trafic de droguri și tineretul era călit cu arma-n mână. Posted Image
da, din pacate suntem tristi ca a pierdut razboiul....si n-o zic cu sarcasm Posted Image

View PostG-0Man, on 15 octombrie 2017 - 21:23, said:

Erau inegalitati interetnice si inainte (vezi romanii din Transilvania sub controlul Ungariei cum erau tratati, ca o populatie de mana a treia).
aici e mai complicata treaba, daca acceptai cultura maghiara si ca vlah puteai urca mult pe scara sociala.

View PostCristi_E, on 16 octombrie 2017 - 14:16, said:

Insa n-avea dreptate cand voia sa extermine rasele inferioare.
pune-mi un citat din mein kampf in care hitler spune ca rasele inferioare trebuie exetrminate. oi fi sarit peste el?

View PostXORIAN_L, on 16 octombrie 2017 - 19:13, said:

Daca nu vrei sa treci printr-un cartier de negrii inseamna ca urasti negrii?
nu, dar e posibil sa-ti fie frica de ei.........cum i-a fost la pretenul meu tudorel, care a scapat vaporul pe care lucra, in africa de sud, si a ramas in port peste noapte........."cred ca daca ma vedeau, azi nu mai povesteam cu tine"

View Postgrrrrr, on 10 noiembrie 2017 - 10:13, said:

Defineste ''umanitatea''.
Defineste ''toleranta''.
Defineste ''egalitatea''.
Defineste ''buna-intelegere''.
vreau sa-ti fie bine cum imi e si mie.
daca i-o tragi la nevasta-mea nu  ma supar sau nu-ti dau in cap pentru asta.
daca tu i-ai tras-o la nevata-mea io trag si io la nevata-ta
poi daca se indeplinesc chestiile de mai sus e buna intelegere.

Edited by cirus6, 25 November 2017 - 00:56.


#71
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

View PostGeth, on 24 noiembrie 2017 - 19:09, said:

Eu nu pun mana pe cacaturi pseudostiintifice. De fapt notiunea de rasa in general, nu e un concept stiintific, nu face parte din taxonomia stiintifica.
Singurul cacat care scuipa in fata stiinta e egalitarismul.

#72
pro-civilizatie

pro-civilizatie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,012
  • Înscris: 19.02.2011
nici natiunile,nici rasele nu sunt egale.unii sunt mai inalti,altii mai pitici,unii mai destepti,alti mai putin destepti

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate