Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Black Friday 2017

* * * * - 44 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4576 replies to this topic

#4519
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View PostRealThing, on 27 noiembrie 2017 - 20:39, said:

De exemplu telefonul l-am achitat online cu cardul de credit la pisigaraj, a doua zi era la mine (telefonul, nu cardul)

A plecat pisicu cu cardu ?  Posted Image

Mi-a venit si mie in sfarsit comanda de la marketonline.
Fara confirmare, fara mail, fara mesaj , awb ...m-am trezit cu coletul la usa.

#4520
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010

View Postzile_san, on 28 noiembrie 2017 - 19:08, said:

azi mi-au ajuns 2 scaune comandate la emag de BF. mai am 3 de primit, o oala sub presiune si cam atat cred:)) de la ei. nu ma stresez ca ajung mai tarziu, important e sa ajunga
Poti pune link cu oala sub presiune, te rog? Ca caut o oala pentru sarmale si Google nu ma ajuta deloc, nici Softpedia. N-ar strica sa iti spui parerea peste un timp, dupa ce o folosesti.

#4521
bluke424

bluke424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 30.06.2011

View Postmarga32, on 28 noiembrie 2017 - 20:36, said:

Poti pune link cu oala sub presiune, te rog? Ca caut o oala pentru sarmale si Google nu ma ajuta deloc, nici Softpedia. N-ar strica sa iti spui parerea peste un timp, dupa ce o folosesti.
probabil aceasta, de BF era 230 lei.

#4522
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,680
  • Înscris: 10.10.2011
^ aceasta e oala sub presiune. dar pentru sarmale iti recomand o oala de lut.gasesti la orice magazin artizanal.eventual poti incerca la marii retaileri vas roman. si in ala ies sarmalele bine.

Edited by zile_san, 28 November 2017 - 23:15.


#4523
ali_geo

ali_geo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 19.02.2015
Ăștia de Sameday24 sunt fantastici:
1. Mă sună , nu eram acasă, în fine, convenim să vină în altă zi și la sfârșitul convorbirii mă lasă mască " Da nu pot să îl las la un vecin?... că văd că nu ai de plată".... Bravo oaie... lasa-l sub preșul de la ușă că am fost eu fraier și l-am platit online.
2. Ca sa mă bucur mai repede de (o parte din) produsele comandate, eMag îmi trimite 3 curieri, fiecare cu 1/3 din aceeași comanda. Vine bajeatu' de la Sameday cu doua colete sub braț " V-am adus comanda de la emag, astea două, să-mi spuneți și mie seria și numărul actului de identitate". Îi dictez, scrie pe pda și "Sănătate!". Zic : "pai nu semnez nimic?" Zice: " nuuu, am notat aici, v-am dat coletele, nu aveți nimic de plată, asta e tot".

Adică sunt eu un pic paranoia? Dacă ăla trebuia să îmi aducă 3 din 6 produse, mi-a dat doar 2 din 6 și și-a notat pe pda că mi le-a dat pe toate? Adică ce dovadă am eu? Unde văd și eu pe un borderou (și semnez) că de la tine iau coletele cu awb-urile 123455 și 123456 și restul produselor vin cu alt curier?

#4524
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,961
  • Înscris: 29.04.2006
ete fix pe situatia asta am facut eu azi reclamatie la sameday, acum aproape o luna mi-au livrat un produs, desi trebuia 2, eu n-am stiu initial ca trebuiau sa fie 2, pentru ca am facut o singura comanda.
iar in awb ce sa vezi, apare ca si livrat si acum le-am cerut sa imi arate unde am semnat eu ca am primit 2 colete, sa ii vad de unde scot dovada

#4525
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,724
  • Înscris: 31.12.2013
Nu vă mai învățați odată să nu mai plătiți online ? Dacă trebuie să le dai bani, știi cum vin, ca vântul  !

#4526
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,773
  • Înscris: 07.02.2003

View PostEagle Raider, on 29 noiembrie 2017 - 00:21, said:

ete fix pe situatia asta am facut eu azi reclamatie la sameday, acum aproape o luna mi-au livrat un produs, desi trebuia 2, eu n-am stiu initial ca trebuiau sa fie 2, pentru ca am facut o singura comanda.
iar in awb ce sa vezi, apare ca si livrat si acum le-am cerut sa imi arate unde am semnat eu ca am primit 2 colete, sa ii vad de unde scot dovada
Deci nu e sameweek, e sameyear ? :)

#4527
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006
probabil au incercat pe mai multe site-uri , unde nu aveau sistemul s-a efectuat tranzactia (si poate fi contestata) iar unde aveau ai primit cod (si acolo nu s-a incheiat tranzactia), deci ramane in picioare ce am afirmat.

#4528
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,770
  • Înscris: 09.05.2005
O parte din promotiile ce au fost de BF (nu produsele vedeta) probabil o sa le vedeti si maine, de ziua eMAG-ului.

#4529
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,834
  • Înscris: 07.06.2014
azi mi-am ridicat si eu coletul primit de la emag prin posta. cu mare suprindere si bucurie, coletul a ajuns intreg, usoare urme de julituri ale foliei la colturi, insa cutia produsului era intacta, abia se vedea niste urme de presiune, doar cat sa lase o urma, dar nu strapuns. la ghiseu a durat maxim 3 minute toata operatiunea. asa ca ma declar multumita de prima experienta cu emag+posta. in posta am calcat azi pt prima data in ultimii 10 ani.

#4530
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Eu am folosit foarte des in ultima perioada acest serviciu care implica ghiseele Postei Romane prin prisma faptului ca tot timpul imi bateam capul cu diversi curier. Ca vezi domnule ajung in 5 minute si venea dupa o ora, ca de fapt nu poate decat pana in ora 16:00 sa ajunga si tot felul de chestii de genul asta.
Asa stiu o treaba, in momentul in care ajunge coletul la ghiseu imi este expediat un mesaj text si in decurs de 2-3 zile ajung sa-l ridic fara nicio bataie de cap.

#4531
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

View PostDany_Darke, on 04 decembrie 2017 - 16:20, said:

azi mi-am ridicat si eu coletul primit de la emag prin posta. cu mare suprindere si bucurie, coletul a ajuns intreg, usoare urme de julituri ale foliei la colturi, insa cutia produsului era intacta, abia se vedea niste urme de presiune, doar cat sa lase o urma, dar nu strapuns. la ghiseu a durat maxim 3 minute toata operatiunea. asa ca ma declar multumita de prima experienta cu emag+posta. in posta am calcat azi pt prima data in ultimii 10 ani.
Asta mi se pare culmea comertului online; sa ajungi sa ridici de la Posta Romana ce comanzi. Spune totul despre starea comertului online :(

#4532
onzaueb

onzaueb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 18.06.2007

View PostDau, on 04 decembrie 2017 - 16:36, said:


Asa stiu o treaba, in momentul in care ajunge coletul la ghiseu imi este expediat un mesaj text ...

Cine iti da sms? Posta sau emag?

View Postccdsah, on 04 decembrie 2017 - 16:38, said:


Asta mi se pare culmea comertului online; sa ajungi sa ridici de la Posta Romana ce comanzi. Spune totul despre starea comertului online :(

Experiente particulare diferite, atata tot. Prefer curier rapid oricand, in detrimentul postei. Mai ales pt colete din afara tarii.

#4533
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Posta Romana. In momentul in care ajunge coletul la oficiul postal sunt notificat.

#4534
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,770
  • Înscris: 09.05.2005
Posta da SMS.

Mie mi se pare ok ca ai si posibilitatea de a ridica de la posta, cateodata chiar nu am chef sa pierd ziua asteptand curierul.

#4535
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007

View Postccdsah, on 04 decembrie 2017 - 16:38, said:

Asta mi se pare culmea comertului online; sa ajungi sa ridici de la Posta Romana ce comanzi. Spune totul despre starea comertului online Posted Image
Suna ciudat dar de fapt asa cum am descris mai sus chiar te scapa de eventuale batai de cap. In primul rand pentru ca este un ghiseu separat si nu trebuie stai la aceeasi coada cu ala care vrea sa trimita un plic la Cucuietii din Deal sau care vrea sa plateasca factura la gaze. Niciodata n-am stat mai mult de 5 minute sa ridic un colet iar anul acesta am ridicat 7 colete de la 2-3 oficii postale diferite.
Ba mai mult, cel putin in Bucuresti, sunt cam peste tot aceste ghisee Emag. Nu stiu cat de raspandite sunt in alte orase.

Edited by Dau, 04 December 2017 - 16:54.


#4536
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Depinde si ora la care te duci. Poti sa nimeresti 2 persoane in fata ta sau 5, iar una din alea 2 sa trimita cateva colete la adrese diferite.

La posta de care apartin, ghiseul de care zici tu este singurul cu plata ramburs (valabil pentru emag si restul coletelor). Ceea ce mi se pare aiurea, tinand cont ca mai sunt alte doua ghisee. D'aia zic ca depinde si de ora la care te duci.

Vineri am comandat de la Fashion Days cu livrare la posta. Ma gandeam ca daca platesc online, nu mai stau la ghiseul acela. Dar am zis ca tot stau la coada, ce mai conteaza 30 de secunde in plus daca platesc ramburs? Vreau, nu vreau, o sa stau la ghiseul acela.

Edited by marga32, 04 December 2017 - 17:20.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate