Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Black Friday 2017

* * * * - 44 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4576 replies to this topic

#4537
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
dar pt cunoscatori, daca se comanda cu livrare la posta, comanda sub 200 lei, se plateste extra? parca sub 100 se platea extra, nu?

#4538
scf

scf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 11.02.2007
Comenzile sub 50 lei au taxa de transport 5 lei.

#4539
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Din comanda de la Fashion Days.

Subtotal comanda: 138,00 RON
Transport comanda: 0,00 RON
Discount comanda: -41,40 RON
Total comanda: 96,60 RON

De aceea am si ales livrarea la posta.

#4540
onzaueb

onzaueb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 18.06.2007
Sms de la posta, desi am adresa de bucuresti ... cum fac sa beneficiez (oficial) de chestia asta? De multe ori nici avizul nu-l primesc, sms e deja sf.

#4541
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Acest sms il primesc de la Posta Romana doar cand comand de pe Emag. Nu te gandi ca imi trimit mesaje cand am recomandate. Sa nu exageram. :lol:

#4542
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
apropo, la al catelea sms mergi sa ridici coletul?

azi cand am fost m-a intrebat ziua in care am primit primul sms. dupa mine a mai fost cineva care tot intreba de colet si nu gasea avizul. a intrebat cate sms-uri a primit si a zis ca doar 1. apoi de la ghiseu i-a zis ca abia dupa al 2-lea sa revina sa ridice coletul.

eu primul sms l-am primit ca a ajuns in posta respectiva, iar al 2-lea a fost ca pot ridica coletul.

#4543
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,871
  • Înscris: 25.01.2007

View PostDany_Darke, on 04 decembrie 2017 - 19:53, said:

apropo, la al catelea sms mergi sa ridici coletul?

azi cand am fost m-a intrebat ziua in care am primit primul sms. dupa mine a mai fost cineva care tot intreba de colet si nu gasea avizul. a intrebat cate sms-uri a primit si a zis ca doar 1. apoi de la ghiseu i-a zis ca abia dupa al 2-lea sa revina sa ridice coletul.

eu primul sms l-am primit ca a ajuns in posta respectiva, iar al 2-lea a fost ca pot ridica coletul.
Dupa primul. Au scapat rapid de ala, sa nu munceasca la cautat. Io mai urmaresc awb pe site la posta. Un colet sta 10 zile la posta.

#4544
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,763
  • Înscris: 09.05.2005

View PostDau, on 04 decembrie 2017 - 18:57, said:

Acest sms il primesc de la Posta Romana doar cand comand de pe Emag. Nu te gandi ca imi trimit mesaje cand am recomandate. Sa nu exageram. Posted Image

Se trimite SMS si la comenzile plasate pe FashionDays cu ridicare de la posta.

#4545
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
dj_cristi si doktoru, si-a exprimat fiecare punctul de vedere, ok, sa trecem peste acest pas.

Amu, eu: m-a mancat sa comand de la Fashiondays, si sa platesc online. Maare greseala, am asteptat sa ajunga comanda 2 saptamani, dupa care am deschis tichet. O parte din raspuns e halucinanta (in afara de aia in care de fapt nu au produsul pe stoc, desis statusul comenzii era "in livrare") :lol: "Singura varianta este sa urmariti produsul si in momentul in care este pe stoc , sa refacem comanda cu acelasi pret."

Prin urmare si in consecinta, le-am tras un mare post pe feisbuc, asa ca azi m-a sunat un tip de la Emag, si mi s-au oferit urmatoarele variante: fie returnarea banilor, fie livrarea produsului la acelasi pret redus (hehehe, ce face Social Media). Am ales produsul, sa vad cand si cum ajunge, ca deja am pregatit mailul pentru ANPC.

#4546
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014

View PostRealThing, on 05 decembrie 2017 - 14:33, said:

m-a mancat sa comand de la Fashiondays ...
le-am tras un mare post pe feisbuc, asa ca azi m-a sunat un tip de la Emag, si mi s-au oferit urmatoarele variante: fie returnarea banilor, fie livrarea produsului la acelasi pret redus (hehehe, ce face Social Media)...
Cred ca ai vrut sa zici tot fashiondays?!

#4547
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Nop, inclusiv email-ul a venit de la Emag.

#4548
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007

View PostDany_Darke, on 04 decembrie 2017 - 19:53, said:

apropo, la al catelea sms mergi sa ridici coletul?

azi cand am fost m-a intrebat ziua in care am primit primul sms. dupa mine a mai fost cineva care tot intreba de colet si nu gasea avizul. a intrebat cate sms-uri a primit si a zis ca doar 1. apoi de la ghiseu i-a zis ca abia dupa al 2-lea sa revina sa ridice coletul.

eu primul sms l-am primit ca a ajuns in posta respectiva, iar al 2-lea a fost ca pot ridica coletul.
O singura data: ,,Coletul eMAG cu AWB XXXXXXXX a ajuns la OP X. Il puteti ridica astazi dupa ora XX:XX. Ramburs Y lei”.
S-a intamplat sa primesc si un al doilea sms dupa o perioada de timp mai mare in care nu l-am ridicat si ma anuntau ca il mai tin la ei in ghiesu 2 zile sau ceva de genul asta.

#4549
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014

View PostRealThing, on 05 decembrie 2017 - 16:09, said:

Nop, inclusiv email-ul a venit de la Emag.
Eu asta n-o inteleg: ai comandat de la Fashiondays, dar emag s-a oferit sa iti retuneze banii? Vreo legatura intre cele doua?!

#4550
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Da, au fost achizitionati de Emag. Intre timp m-au sunat si cei de la fashiondays, sa ma intrebe daca m-au rezolvat cei de la Emag :lol: Gizas!

#4551
st_ri06

st_ri06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 734
  • Înscris: 29.03.2006
Emag si fashion days fac parte din Naspers Group deci au o legatura destul de stransa.


In alta ordine cei care ati cumparat rx580-ul de la emag cum ati facut rost de codul pentru Quake Champions? pe site-ul XfX zicea ca nus sunt promotii si la Amd nu am un anumit cod de activare sa primesc key-ul  iar emag nimic ca sa astept dupa departamentul de sesizari pana ajung ei la mine se duce promotia oricum e doar ceva in game dar totusi.

#4552
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Baieti, frana! Daca doriti mutati discutia despre chargeback pe un topic separat (daca va ajuta, va mut si posturile acolo). Aici subiectul este altul. Multumesc.

Discutiile despre chargeback au fost mutate aici. Spor.

Edited by RealThing, 10 December 2017 - 13:42.


#4553
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006
comanda ratacita de emag, vazand dupa atata timp ca nu se intampla nimic am sunat azi si au zis ca nu a fost ridicata de cei de la posta din depozit si vor urgenta livrarea, sper sa mai existe produsul in depozit :))

Attached Files



#4554
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006
well, dupa 2 incercari la call center la care mi se tot spunea ca e prin depozit si nu e ridicat, azi mi s-a spus ca nu mai este pe stoc, rusine emag, a trecut o luna...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate