Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta

The worst of evil

Proiect de lege: Romanii vor achi...
 Dopuri / casti amortizare zgomot ...

Ce componente trebuie sa schimb d...

2 job-uri de 8 ore simultan.

VW e-Up second hand sau alternati...
 Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...

La mulți ani @mishu_bz!
 La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...

Tencuiala exterioara casa caramid...
 

iPhone 8/8 Plus - discutii generale

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
2977 replies to this topic

#2899
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Si iPhone e tot flagship.
Daca ai probleme schimbi bateria (vreo 100 lei cu montaj).
Pe 6S al meu uzura e 35% dar n-am probleme 1 zi (drept e ca nu-l folosesc prea des dar e tot timpul "aprins". Mai nimic, insa, in fundal.).

View Postnetty1994, on 18 februarie 2020 - 13:55, said:

Salut,iPhone 8 are volte și vowifi pe Vodafone?
Nu.
La ce-ti trebuie (nici 4G nu functioneaza ca lumea, atunci cum ai vrea sa functioneze VoLte (la nici un operator)?)!

Edited by breitner, 18 March 2020 - 16:05.


#2900
netty1994

netty1994

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 22.01.2014
Pe s9 e ok.volte și vowifi și mai ales HD voice,de aude super pe apel 4g+ cu voce hd

#2901
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
O fi pe S9 (mai ales daca nu te deplasezi prea des din locul unde au semnal) dar pe iPhone 8 nu ofera vodafone!
Si ce mare scofala e VoLTE? La fel ai apelurile si in 2G (sau 3G la Digi (nu prea au 2G))!

Edited by breitner, 18 March 2020 - 17:53.


#2902
netty1994

netty1994

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 22.01.2014
Nu știu cum este la iPhone sau în zona ta,dar la s9le meu se simte diferență mare intre apel 4g și cel 3g,pe 4g este mult mai clar sunetul și se aude mai bine

Oricum astea sunt așa de umplutura,mă interesează bateria sa tina măcar că la asta al meu

#2903
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 21.03.2004
Am facut update la ios 13.4 dar se pare ca am o mica problema enervanta:Dupa ce deblochez telefonul si initiez un apel ecranul se face negru, daca apas butonul home acesta se aprinde(inchiderea ecranului nu afecteaza apelul inititat).Ulterior nu mai apare aceasta problema, in sensul ca initierea apleurilor decurge normal fara inchiderea ecranului...pana la urmatoare blocare/deblocare a telefonului si prima apelare de dupa.
V-ati intalnit cu aceasta problema?Am incercat sa fac downgrade la 13.3.1 dar cand setez telefonul din nou ma obliga sa fac update la 13.4 altfel nu pot trece mai departe.

#2904
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 29.03.2010
iOS 13.3.1 este încă o versiune posibil de instalat. Ce metodă de downgrade ai folosit?

#2905
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 21.03.2004
Prin ITunes, mi-a instalat 13.3.1 dar nu am put sa termin de setat telefonul ca ma obliga sa downloadez și instalez 13.4.Nu aveam niciun buton de skip, later, etc
Dacă fac aceeași pași de mai sus dar folosesc whatsapp sa inițieze un apel vocal nu apare problema, iar ulterior nici la inițierea unui apel în mod clasic(aplicația nativa a telefonului).Problema repare doar la blocarea telefonului și primul apel efectuat după din aplicația nativa de telefonie.

Edited by Havoc, 27 March 2020 - 14:45.


#2906
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 29.03.2010
Interesant, nu am pățit niciodată să fac downgrade și să facă automat update decât atunci când încercăm să fac restore la un backup făcut pe o versiune mai nouă de iOS

Dar și atunci aveam de ales intre a face update + backup sau să setez telefonul de la 0

#2907
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 21.03.2004
Asta am făcut eu: restore la un backup de pe o versiune mai noua.Nu am vrut sa setez telefonul ca nou.

#2908
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 29.03.2010
Daca ai 13.4, nu poti face restore la un backup facut pe o versiune mai veche, de exemplu 13.2, 13.3 sau 13.3.1

Incearca sa setezi telefonul ca nou doar pentru proba. Daca pe 13.3.1 merge, fa la fel, telefon setat ca nou si pe 13.4. Daca nu merge pe 13.4 atunci e clar din cauza asta

Edited by R10, 27 March 2020 - 16:20.


#2909
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 21.03.2004
Am vorbit si la asistenta Apple si mi-au zis sa setez ca telefon nou pe 13.4 sa vad daca mai face sau daca este de la un third party.Partea proasta este ca am o aplicatie de la serviciu de care am mare nevoie si necesita activare externa daca o sterg.O sa vad ce fac.
Multumesc pentru ajutor.

#2910
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,574
  • Înscris: 27.04.2014
A apărut IOS 13.5  Mai mult se referă la identificarea după face id cu masca pe figura (Covid19). Pe 8plus are un continut de 397,9 MB. Voi face actualizarea de soft pentru simplul motiv ca am un Apple Watch5 Nike edition și implicit mai aduce și niște fete noi de ceas

#2911
KelCooper

KelCooper

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 01.08.2011

View PostHavoc, on 27 martie 2020 - 09:10, said:

Am facut update la ios 13.4 dar se pare ca am o mica problema enervanta:Dupa ce deblochez telefonul si initiez un apel ecranul se face negru, daca apas butonul home acesta se aprinde(inchiderea ecranului nu afecteaza apelul inititat).Ulterior nu mai apare aceasta problema, in sensul ca initierea apleurilor decurge normal fara inchiderea ecranului...pana la urmatoare blocare/deblocare a telefonului si prima apelare de dupa.
V-ati intalnit cu aceasta problema?Am incercat sa fac downgrade la 13.3.1 dar cand setez telefonul din nou ma obliga sa fac update la 13.4 altfel nu pot trece mai departe.
Aceeasi problema o am si eu. Ai rezolvat-o?
Eu i-am dat reset peste reset, l-am setat as new...degeaba, nu vrea si pace si problema asta e foarte enervanta. I-am facut upgrade la ultimul ios si singura imbunatatire e ca se misca ceva mai rapid dar ecranul asta negru la initiere apel e enervant, imi vine sa dau cu el de pamant!

#2912
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,574
  • Înscris: 27.04.2014
A apărut IOS 13.5.1 cred ca de alaltaieri, aduce numai actualizări de securitate

#2913
KelCooper

KelCooper

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 01.08.2011
Dupa mai bine de o luna de exasperare problema a disparut odata cu trecerea la ios 14

Edited by KelCooper, 10 July 2020 - 11:09.


#2914
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,755
  • Înscris: 21.08.2008
I-am luat fiicei un 11 Pro și am rămas cu acest 8 care este pur și simplu impecabil. După 2 ani nu are nici un semn de utilizare, a fost luat nou, cutie sigilata cu factura și garanție 2 ani.
Acum... dau să îl butonez și mă lovesc de limitările Apple in ce privește transferul de fișiere (imagini, video) in telefon. După ce am instalat toate aplicațiile mai sunt liberi 50Gb.
Am incercat iTunes dar e tare ciudat pentru un novice, clar nu e că la Windows. As vrea sa folosesc iCloud doar pentru backupuri și alte platforme (Google Drive) pentru accesare video. Sper să reușesc totuși să îmi transfer cele câteva zeci de GB de date care acum sunt pe card in acest 8...
E la vânzare și cum nu cred că voi primi oferte normale incerc sa in adopt...
Am scris fără ochelari, daca am pocit ceva...

#2915
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
foloseste aplicatia "fisiere" poate reuseti cu ea .
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lbTljvXzD0c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yHF6cqPEs6o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ox2_VymPrRA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
poate te ajuta aceste videoclipuri

#2916
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,221
  • Înscris: 03.08.2010
Cat la suta are uzura bateria?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate