Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 

Steaua și Rapid vor fi televizate în Liga a 4-a

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
96 răspunsuri în acest subiect

#73
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.139
  • Înscris: 26.07.2009
Nu mai pune "si Academia Rapid" ca n-are treaba cu Rapidul adevarat.. E o pacaleala si din pacate 90% din rapidisti cred ca daca joaca Pancu si Niculae inseamna ca este un proiect adevarat. Ei joaca pentru bani, nu ca au un mare drag de Academica PSD Rapid.

Editat de cristinel07, 06 septembrie 2017 - 21:56.


#74
marluck

marluck

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.618
  • Înscris: 07.03.2010
- Tot ce se poate ! Dar Şumudică e un mare antrenor roman . A dovedit-o cu echipa si jucatorii
de la Astra Giurgiu care acum este la baza unei alte echipe , din liga 1 , reloaded .
Sa vedem ce are de zis si el .
Pancu a explicat de ce fiul lui Şumudică nu a fost ţinut în lotul Rapidului. „Îmi cer scuze!”
Reacţia fostului antrenor al Astrei
6 septembrie, 2017 22:27Iuliana Spirache

[ http://www.fanatik.ro/wp-content/uploads/2017/09/06/Steaua-in-cupele-europene.-Marius-Sumudica-surprinde.-Ce-zice-de-FCSB1-660x316-660x316.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
- Marius Şumudică, actualul antrenorul al formaţiei Kayserispor, din prima ligă turcă, a vorbit despre proiectul Academiei Rapid, echipă care evoluează în Liga a 4-a şi susţine că şi-ar dori ca Daniel Pancu şi Daniel
Niculae să reuşească să ducă echipa din Giuleşti pe prima scenă fotbalistică.
„Eu nu am spus că nu cred în proiectul Academiei Rapidului. Eu nu ştiu ce se întâmplă acolo, unde
este palmaresul, ce e cu el. Am văzut că mai sunt şi alte echipe cu acest nume, acum a apărut echipa
unde este Pancu, Nico…Tind să cred în proiectul ăsta pentru că mi-au fost elevi, colegi şi îi respect.
Nu m-am delimitat de niciuna dintre echipele cu numele Rapid pentru că nu ştiu datele problemele. Am
văzut atmosfera de la primul meci al Academiei, mi-a trimis Săpunaru filmuleţe şi mi-am adus aminte de vremurile bune. Eu sper să reuşească şi Rapidul să redevină ceea ce a fost pentru că acolo sunt jucători care au făcut istorie. Pancu, Niculae…Pentru cei doi îmi dau jos pălăria şi mi-aş dori din suflet să reuşească”, a spus Marius Şumudică.
Daniel Pancu a ţinut să-i explice lui Marius Şumudică de ce nu a fost ţinut fiul său în lotul echipei din Liga a 4-a. Marius Şumudică Junior a stat 45 de minute la formaţia din Giuleşti, dar a fost rapidiştii au dorit să se bazeze pe jucători de la Academie.
„Eu voiam să îmi cer scuze faţă de tine. Noi avem în atac 5 jucători şi ne-am gândit la situaţia băiatului tău. Eu cred că dacă băiatul tău ar fi jucat în liga 4, atunci el ar fi marcat 20-30 de goluri. Nu a fost nimic personal. Nu are nicio legătură cu tine sau cu ce a apărut în presă. Noi nu ne-am comportat ok. El a fost la noi 45 de minute şi vreau să îmi cer scuze de asta”, a spus Daniel Pancu, cel care a fost completat rapid de fostul antrenor al Astrei, Marius Şumudică. „Eu îmi reproşez un singur lucru. Nu m-am implicat nici 1% în ceea ce priveşte cariera băiatului meu. Pe el l-am luat de la Domneşti şi l-am adus la Astra pe banii mei, a jucat în Liga 3 şi a înscris multe goluri. M-am gândit că putea să facă faţă fără probleme în Liga a 4-a la Rapid dacă a făcut în Liga 3. Eu vă respect, sunteţi profesionişti şi Rapidul e mai important decât legăturile de prietenie”, a spus şi Şumudică.

http://www.fanatik.r...ntamplat-997539

Editat de marluck, 06 septembrie 2017 - 22:21.


#75
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.108
  • Înscris: 13.07.2008
marluck, nu mi-ai raspuns la intrebarea pe care ti-am adresat-o acum cateva zile?

#76
marluck

marluck

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.618
  • Înscris: 07.03.2010
- Din contra am raspuns chiar imediat in pagina trecuta , pentru toti stelistii (si nu pentru
cineva anume) , care este echipa Steaua Bucuresti si care este situatia , si ca de facto intre
2003 - 2017 nu a existat , doar ca nu ati fost atenti  . Reveniti si recititi . Am stiut de la inceput
de scandalul dintre clubul AFC si clanul interlop Becali (apropos , Paunestii au fost amenintati
cu bataia de catre macedonenii interlopi daca nu asculta)  si asta nu a fost o gluma , iar ulterior
am aflat si de ilegalitatile comise de mai multi  ministri si generali in legatura cu AFC. deci
coruptie si factorul politic .
- Am avut retineri serioase de la bun inceput si multe dubii. Pe parcurs se dovedeste ca am
dreptate . Scandalul cu Piturca imediat dupa ce a fost inlaturat m-a cam lamurit cum e cu
smecherul (smecherii) pus(i) pe furate din Pipera . La indivizi de genul astuia si a slugilor si
colaboratorilor sai interlopi doar o singura metoda de pedeapsa e eficienta , confiscarea
completa a averilor de la A la Z .
Traista-n bat si atat !
- Alte replici nu mai ofer . Suporterii echipei din Mogosoaia au alte rubrici , nu la liga a 4-a .
- Succes pentru Steaua Bucuresti din Ghencea , si tuturor echipelor care stiu fotbal si au
performante din ligile inferioare ..

Un alt articol de azi , mai aduce si alte precizari . Foarte interesant  , si merita lecturat :

http://www.steaualib...-nu-era-becali/

Editat de marluck, 07 septembrie 2017 - 12:36.


#77
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.962
  • Înscris: 07.11.2005
Nu a existat? =))))))) Ce aberatii, postezi acolo? A EXISTAT si EXISTA!!! Cu un lucru ai dreptate, Steaua NU ar mai fi existat daca nu il aducea Piturca pe Becali sa scoata echipa din rahatul in care ii bagase CSA-ul si mai apoi AFC Posted Image Echipa exista binemersi, chiar daca sub alt nume, tot Steaua este!!!De altel oricine stie ca FCSB sunt prescurtarile de la Fotbal Club Steaua Bucuresti. Asa ca nu mai abera pe aici, si sustine-ti clona daca vrei...Si las-o pe Steaua in pace, care are treaba prin liga 1, UEL...nu pe maidane precum clona ta.
PS: Si nu mai are armata bani de salarii?? Dar ii arunca pe geam pentru a sustine o clona? In maxim un an sau doi, o sa dispareti...garantat daca nu gasiti vreun prost sa vindeti clona Posted Image))))

Editat de Silviudeep, 07 septembrie 2017 - 12:43.


#78
alekz31

alekz31

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 731
  • Înscris: 04.09.2009
^ SECTIA DE FOTBAL A CSA STEAUA NU ESTE FINANTAT DE MINISTERUL APARARII NATIONALE.


PS: Daca vrei si o schema in Paint, sa zici, se rezolva.
PPS: Merita sa fii postac (ca mine) si sa te faci de ras pentru 50 de lei?
PPPS: Daca o faci pe gratis e de 10 ori mai grav...

#79
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.962
  • Înscris: 07.11.2005
:))))) Esti tu asa sigur??? Ai crezut prosteala aia cu ia de la alte sectii si aduce la fotbal? Si daca celelalte sectii nu mai produc suficient profit, ce fac atunci? :))) Tot la buget sa ajunge!!!

ps: Nu ma intereseaza!
PPS: Tu stii raspunsul ;)
ppps: LA MAI MARE ATUNCI daca iti place si pe gratis!!! :))))

#80
marluck

marluck

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.618
  • Înscris: 07.03.2010
- Steliști, ne pregătim pentru a doua victorie!
Astăzi, CSA Steaua întâlnește formația Sportul Studențesc.
De la ora 17.00, pe Stadionul Olimpic (Drumul Bercenarului nr. 60).

Intrarea este liberă.




[ https://scontent.fotp3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-0/p235x350/21432701_1785268068181897_1019108256146781534_n.jpg?oh=db053fec5ed075c72e4605ddab496a6d&oe=5A1A7A0E - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

https://www.facebook.../?fref=mentions

- Antrenorul de la AFC Rapid Andrei Constantinescu si-a dat demisia iar soarta
echipei sale este una mai curand defavorabila. Asta in timp ce Academia are parte
si in prezent dar si in viitor de jucatori copti in fotbal dar de mare clasa , de la
un meci la altul . Plus de asta are si bani si sustinerea lui 'daddy ' care abia
prezent la receptia stadionului cel nou din Banie a si dat indicatii ca primul
meci la Craiova sa se desfasoare in compania Academiei Rapid , pe care a anuntat
ca vrea sa o creasca de la un sezon la altul . Se pare ca inca 2-3 jucatori de mare
calibru vor fi adusi in Giulesti in curand asa ca probabil ca balanta va fi favorabila
acestui club in mare masura . Cu Pancu , Bratu si Zicu , Grigorie etc. extra , Rapid
are chiar fata de liga 1 .

Acuze către fostul președintele al clubului. „Păunescu știe foarte bine cum a luat Gigi,
Steaua. De ce tace?”


[ http://www.fanatik.ro/wp-content/uploads/2017/09/05/Barbulescu.-Fostul-fotbalist-a-iesti-la-atac-600x400.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ilie Bărbulescu, primul fotbalist al roș-albaștrilor care a pus mâna pe marele trofeu al Cupei Campionilor
în 1986, a mărturisit pentru FANATIK.RO că e dureros faptul că două grupări au ajuns acum să își
revendice numele și palmaresul Stelei deoarece scandalul nu face bine nimănui.

Am fost la meciul echipei lui Lăcătuș din prima etapă și pot să spun că asta este Steaua la
care eu am jucat atât timp cât pe tricourile fotbaliștilor există stema care am putat-o și eu
cînd eram fotbalist. Până una alta Gigi Becali a cheltuit și el niște bani, dar nu este problema
mea că el nu a știut să își facă actele beton ca să nu aibă problemele pe care le are acum”,
și-a început discursul acesta.
Barbulescu: „Știe tot ce s-a întâmplat!”

În continuare fostul fotbalist a declarat: „Acum Gigi Becali poate să se dea peste cap. Până una
alta echipa lui se numește FCSB, iar cea unde lucrează Marius Lăcătuș, Steaua. Așa că el nu
mai are ce să facă. Însă este dureros de ce Viorel Păunescu tace, El știe foarte bine cum a luat
Gigi Becali actele și ce a făcut juridic mai departe. De ce nu iese să spună adevărul? Ce ascunde?
Sau mai bine spus de ce îi este frică să spună una sau alta?

Este păcat că două grupări au ajuns acum să se bată pe numele Steaua, dar până una alta
suporterii au ales să meargă în număr mare la meciurile echipei din Liga 4. Și eu voi merge
la aceste jocuri cu mare plăcere deoarece aproape toți colegii mei recunosc acestă echipă
că este Steaua noastră. Însă vă repet: Viorel Punescu știe multe și poate să elucideze multe
dintre problemele celor două grupări”

http://www.fanatik.r...-la-atac-996550

Editat de marluck, 08 septembrie 2017 - 13:39.


#81
marluck

marluck

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.618
  • Înscris: 07.03.2010
- Rezultatele cele mai importante din seara asta in liga a 4-a .
SPORTUL STUDENTESC - STEAUA BUCURESTI 0-4
A.S.TERMO - ACADEMIA RAPID 0-2
METALOGLOBUS II - AFC CARMEN 1-2
- Ultima stire este ca formatia ACS Rapid nu are bani ca sa evolueze maine
pe stadionul Giulesti , din cauza lipsei de fonduri . Meciurile echipei
'defavorizate' din Giulesti se vor desfasura deci pe stadionul Rocar .

Fani la CSA Steaua, câţi la Dinamo-Sepsi. Cum au răspuns rapidiştii
8 septembrie, 2017 20:16 George Maftei

[ http://www.fanatik.ro/wp-content/uploads/2017/09/08/CSA-STEAUA.-Echipa-Armatei-a-facut-scor-cu-Sportul-Studentesc.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
- După ce au făcut spectacol în prima rundă din Liga 4, cu Venus Bucureşti (scor 6-0), fotbaliştii de
la CSA Steaua nu le-au lăsat nicio speranţă nici celor de la Sportul Studenţesc. Aceştia îşi arătaseră
slăbiciunile încă din etapa inaugurală, când au cedat cu scorul de 2-1 în faţa formaţiei Comprest,
iar în disputa cu roş-albaştrii au fost victime sigure.

La meciul disputat pe Stadionul Olimpic au asistat mai mulţi spectatori decât a avut Dinamo în Liga 1
Betano la partida cu Sepsi Sf. Gheorghe…! Cei circa 1.200 de fani au făcut o atmosferă fantastică la
arenă, iar în aceste condiţii elevii lui Ion Ion au zburdat pe teren, impunându-se chiar mai uşor decât
o arată scorul final, 4-0 pentru CSA Steaua Bucureşti.
  
===CSA STEAUA. Spectacol în tribune, realizat de 1.200 de fani===

Golurile gazdelor au fost marcate de Cătălin Mirea, Alin Predescu (2) şi Ştefan Pădureţ. Echipa de start
a Stelei: Iancu – Butoi, Pădureț, Sitaru, Grigore – Zamfirescu, Constantinescu, Vâlcea, Curt, Predescu
– Mirea. După două etape, echipa Armatei are punctaj maxim și golaveraj 10-0. În următoarea rundă,
Steaua o va întâlni în Ghencea pe CS Progresul 2005, pe data de 15 septembrie.
Nici rapidiştii nu s-au lăsat mai prejos, circa 2.000 de suporteri „alb-vişinii” venind pe stadionul „Dinamo”
pentru a urmări partida cu AS Termo. Favoriţii lor s-au impus cu scorul de 2-0 (1-0), graţie golurilor
marcatede Ionuț Dumitru şi Lucian Goge. Echipa de start a Academiei Rapid: Ignat – Boian, Fl. Matei,
D. Bratu, Stancu – Mitea, A. Dumitru – Olariu, Burlacu, Goge – D. Niculae. Etapa viitoare, un prim derby,
în Giuleşti: Academia Rapid – CS FC Dinamo!

http://www.fanatik.r...udentesc-998735
http://www.fanatik.r...-a-patra-998794

Editat de marluck, 08 septembrie 2017 - 21:09.


#82
marluck

marluck

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.618
  • Înscris: 07.03.2010
- Cateva secvente din partidele de ieri in liga a 4-a  :

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/d99B1e9RKZM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8oIGOOXmscg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Echipa din cartierul mogosoaia este alt subiect , nu e la liga 4 .

- Acest subiect este dedicat echipelor CSA Steaua Bucuresti si Rapid , toate
apartinand sectorului 6 din Liga a 4-a a AMFB.
Rapid are parte de televizari de la Dolce Tv 2 in timp ce in continuare echipa
din Ghencea este televizata doar in mod improvizat cu mari probleme tehnice
si calitate relativ redusa , prin facebook exclusiv .
Deaceea prezenta pe stadioane e pe cat posibil indicata la aceasta liga
insa si difuzarea televizata la radio si Tv e una binevenita , cand se poate .
- Salut prezenta lui Gabi Safta pe margine in picioare , pe durata partidei
Stelei din Ghencea cu Sportul Studentesc dar si scandarile Armata Ultra
din trecut si prezent cu Jean Pavel si Horia Enache cocotati pe gard la margine
pe durata primei reprize din Dr. Bercenarului  , si cu toti cei vechi de odinioara !
FORMIDABILE AZI  SI GALERIIILE DIN GHENCEA SI GIULESTI !
Liga a 4 a cu fotbal curat , dinamic , cinstit si cu multa multa multa viteza in
Berceni ! Avem o echipa bunicica in prezent ca valoarepeste liga in care
evolueaza . Insa fotbalul la amatori chiar ca merita vazut si plus de asta
pe stadioanele mai curand putin cunoscute cu denumiri din trecut , e chiar
o placere sa le revezi si sa le faci sa vibreze !

Editat de marluck, 09 septembrie 2017 - 00:57.


#83
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.879
  • Înscris: 20.06.2012
Steaua exista peste tot. La handbal, la baschet, la rugby, la polo, la atletism, la gimnastica etc. Peste tot e CSA Steaua. Nu vad cum ar putea exista in Romania Steaua fara CSA. Ca sustii fcsb e o treaba, dar nu sa spui ca echipa aia e Steaua... Am prieteni care tineau cu Steaua, si au ales-o mai departe cu fcsb. Dar ei recunosc ca tin cu fcsb.

#84
marluck

marluck

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.618
  • Înscris: 07.03.2010
Offtopic evident !
- Liga a 4-a nu are de a face cu asemenea discutii aici discutam doar despre formatia
Steaua Bucuresti a clubului militar din Ghencea , si despre echipele din Giulesti si in
general despre fotbalul pe alocuri incantator din aceasta liga renascuta in acest sezon !
- Noii suporteri ai echipelor din alta liga au desigur alte locuri unde sa se certe intre ei
pe forum .
Cei care tot isi dau cu parerea nu sunt in niciun fel suporterii Echipei Noastre
din Bd. Ghencea 35 .
- Noi suntem cei de odinioara ai vechilor tribune si peluze si nu avem nevoie de lectii ,
mai ales de la suporterii unor interlopi care nu au pic de demnitate si caracter dar
nesimtire au cu carul . Sa fiu suporter al unui 'club' cu patron mega-escroc , interlop ,
, camatar , si care a sechestrat persoane , mi-ar fi cel putin sila in acest moment cand

toate au iesit la iveala si sunt publice . Sutele de milioane de euro dobandite doar prin
escrocherii si inselaciuni si altele de pe la periferia Bucurestilor , odinioara pedepsite
inclusiv cu pedepse maxime , acum apar unora si legitime si morale ! Doar fiindca banii
nu au miros , nu-i asa ?

Editat de marluck, 09 septembrie 2017 - 19:00.


#85
marluck

marluck

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.618
  • Înscris: 07.03.2010
Nicolae Lupescu, omagiat de fanii noului Rapid! Ce mesaj au afişat
9 septembrie, 2017 08:16Mirela Apostol

[ http://www.fanatik.ro/wp-content/uploads/2017/09/09/Nicolae-Lupescu-omagiat-de-suporterii-lui-Rapid.-Ce-mesaj-au-afisat-660x400.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Nicolae Lupescu a murit miercuri dimineaţă, la vârsta de 77 de ani. Fostul internaţional român,
tatăl lui Ionuţ Lupescu, a făcut parte din lotul României pentru Campionatul Mondial din Mexic
şi a adunat 21 de selecţii sub „tricolor”.
Acesta nu a fost uitat de fanii Rapidului, care i-au adus un ultim omagiu la ultimul meci disputat de aceştia.
„Culae Lupescu 1940-2017″ și „Rămas bun, Campionule” au fost bannerele pe care fanii „vişiniilor”
l-au afişat în timpul meicului din Liga 4, a Academiei Rapid cu AS Termo, câtşigat de jucătorii lui Constantin
Schumacher cu scorul de 4-0.
Fostul fotbalist și antrenor a decedat la vârsta de 76 de ani, în dimineața zilei de miercuri, 6 septembrie, la
spitalul Fundeni. Născut pe 17 decembrie 1940, Nicolae Lupescu a jucat doar la Rapid, timp de 10 ani
(1962-1972, 234 de meciuri și 8 goluri), înainte să se transfere în Austria, la Admira Wacker (pentru care
a jucat în perioada 1972-1976 – 134 de meciuri și 9 goluri). Ca antrenor, a pregătit doar Rapidul, în două
rânduri: 1978-1980 și 1985-1986.

http://www.fanatik.r...ui-rapid-998891

- Poate ca nu gandim la fel. Poate ca suntem diferiti. Dar un lucru este sigur: Iubim Steaua
in egala masura. Pasiunea ne uneste. Ne-am gandit daca sa punem poza sau nu. Am decis
sa o publicam pentru ca, desi nu suntem inca foarte multi, suntem mandri de Toti cei care vin
la meciuri.

https://www.facebook.../?fref=mentions

Fișiere atașate


Editat de marluck, 09 septembrie 2017 - 19:31.


#86
marluck

marluck

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.618
  • Înscris: 07.03.2010
"Stelist din tată în fiu". Jucătorul care se transformă într-o adevărată vedetă în Ghencea
08 septembrie 2017, 19:58

- Steaua s-a impus cu 4-0 în etapa a doua din Liga a 4-a, în faţa Sportului Studenţesc, iar cel
mai bun jucător de pe teren a fost Alin Predescu, autorul unei duble.
Pe lângă Măcriş, care a jucat în trecut şi sub comanda lui Reghe, la FCSB, Predescu pare a deveni
a doua vedetă din lotul lui Ion Ion. Autor al primului gol din noua eră a Stelei, în amicalul disputat în iulie
contra lui Comprest Bucureşti, Predescu a avut o nouă prestaţie excelentă.
În vârstă de 21 de ani, Predescu, care poate să joace al doilea vârf sau extremă stângă, a punctat azi
cu Sportul de două ori, contribuind din plin la victoria roş-albaştrilor.
"Sunt stelist din tată în fiu, născut şi crescut în Ghencea. Am început fotbalul la Steaua , la 8 ani",
spunea Predescu după golul marcat în iulie.
Interesant e că întreaga familie Predescu e trup şi suflet pentru culorile roş-albastre. Pe lângă tatăl său,
care l-a îndrumat spre fotbal, sora sa, Alexandra, face parte de asemenea din cadrul Clubului Sportiv al
Armatei
, secţia scrimă.
În prima etapă, contra lui Venus, Predescu a marcat o triplă pentru Steaua.

http://www.digisport...rma in vedeta i

Fișiere atașate


Editat de marluck, 09 septembrie 2017 - 20:01.


#87
marluck

marluck

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.618
  • Înscris: 07.03.2010
AFC Rapid – Victoria 2-0 (1-0) meci desfasurat pe terenul Rocar . Antrenorul
Andrei Anghel Constantinescu  a revenit asupra deciziei de demisie si a stat
pe banca .

Rezultate complete liga a 4-a etapa a 2-a :

Metaloglobus 2 – AFC Carmen 1937 1-2
Sportul StudentescCSA Steaua 0-4
Termo – Academia Rapid 0-2
Romprim – Asalt 4-4
Venus – Progresul Spartac 1-4
AFC Rapid – Victoria 2-0
Progresul 2005 – Comprest Gim 1-7
FC Dinamo – Tricolorul 0-3

- Meciuri din Cupa Romaniei pentru echipele Steaua si Academia Rapid pe stadioanele
proprii , in Ghencea si Giulesti , marti seara 12 septembrie , insa pentru editia 2018/2019 !
Ambele partide incep la ora 16 . Academia Rapid va juca cu Atletico Bucuresti , iar
Steaua Bucuresti va evolua contra echipei Benfica Noua Generație, echipă de Liga a
V-a .

http://www.csasteaua...-doua-victorie/

Fișiere atașate


Editat de marluck, 09 septembrie 2017 - 22:42.


#88
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.902
  • Înscris: 28.11.2006
mama, cate clone in liga 4... (nu ca la varf n-ar fi si acolo destule, dar sa ai 3-4 echipe care sa se numeasca Steaua, Dinamno, Rapid, Poli Timisoara erc mi se pare penibil). Pana la urma cel mai bine s-a scos Petrolul: au reusit sa ia culorile si palmaresul de la primaria Ploiesti, au unul din cele mai moderne stadioane din tara, in care se strang 5-6000 de suporteri pe meci, si se indreapta vertiginos spre liga 1. Nu tin cu ei, desi sunt prahovean, dar imi place ca nu se complica cu 'jdemii de clone.

PS Nu stiu care e situatia U Cluj, se pare ca si ei stau destul de bine, dar prefer sa tac daca nu stiu situatia reala.

#89
marluck

marluck

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.618
  • Înscris: 07.03.2010
- Off-topic

#90
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.879
  • Înscris: 20.06.2012

 pufonel, on 09 septembrie 2017 - 22:37, said:


PS Nu stiu care e situatia U Cluj, se pare ca si ei stau destul de bine, dar prefer sa tac daca nu stiu situatia reala.

Situatia de la "U" arata chiar mai bine decat la Petrolul. Echipa are sigla si palmaresul, de la infiintare si pana in prezent. Beneficiaza si de sprijin financiar din partea tuturor universitatilor de stat din Cluj. Lotul arata foarte bine, ar face fata lejer in liga a 2-a cu el. Anul asta au venit foarte multi jucatori experimentati, ultimul fiind George Florescu. In mare parte joaca pe Cluj Arena (cand nu sunt alte evenimente acolo), si atrage un numar foarte mare de suporteri. Estimez ca pana la sfarsitul lunii septembrie va ajunge echipa din Romania cu cei mai multi abonati, in special gratie ofertelor pentru elevi, studenti si pensionari (care beneficiaza de abonamente de 19,19 lei!). Echipa va defila in liga a 3-a. Iar prin intermediul Cupei Romaniei, va ajunge sa joace cel mai probabil din nou impotriva unei echipe din liga 1.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate