Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

Prin Booking sau prin agentii?

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
ekoly

ekoly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,857
  • Înscris: 28.10.2010
Vreau sa plec cu familia 5-6 zile la mare la bulgari si m-am hotarat la Sf. Constantin si Elena. Nu am mai fost acolo, nu stiu ce probleme sunt pe plaja, etc. Prin comparatie, as vrea sa fie ceva in genul Neptun de la noi, nu stiu decat ce am vazut pe net. Nu vreau all inclusive, as vrea sa mancam la terase gen Springtime (cum sunt cele din Costinesti, Neptun). Gasesc asa ceva acolo?
E bine sa fac rezervare prin booking, sau prin agentii? Nu am plecat niciodata prin booking si nu stiu daca prezinta garantie.
Voi ce ma sfatuiti?

Edited by ekoly, 05 July 2017 - 18:22.


#2
giulio

giulio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 26.12.2006
daca nici booking nu mai prezinta garantie ...

#3
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014
Din cat am folosit Booking, pare (si a fost) de incredere (nu stiu insa situatia particulara in Bulgaria, daca e vreo diferenta, desi nu ar trebui sa fie).
Daca e vorba de terasele de care spui (sau alte restaurante ori altceva), cauta review-uri pe TripAdvisor pentru ce te intereseza.

Edited by Arianna-D, 05 July 2017 - 18:26.


#4
Barboso

Barboso

    Satir bãtrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
La agentii am vazut oferte mai scumpe decat pe Booking.  Ma refer la exact acelasi hotel, aceeasi perioada.  In plus, agentiile cam minteau in privinta hotelului (il stiu bine).

#5
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Eu am fost la noi doar prin Eximtur,oferte.Ce am platit aia am primit,fara tepe,daca vrei vedere catre mare,etaj mai jos,parcare mai aproape de hotel,se rezolva la hotel,am inteles de la prieteni ca sunt la fel de seriosi si cu Bulgaria

Edited by daniMMM, 05 July 2017 - 18:36.


#6
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

 ekoly, on 05 iulie 2017 - 18:17, said:

Vreau sa plec cu familia 5-6 zile la mare la bulgari si m-am hotarat la Sf. Constantin si Elena. Nu am mai fost acolo, nu stiu ce probleme sunt pe plaja, etc. Prin comparatie, as vrea sa fie ceva in genul Neptun de la noi, nu stiu decat ce am vazut pe net. Nu vreau all inclusive, as vrea sa mancam la terase gen Springtime (cum sunt cele din Costinesti, Neptun). Gasesc asa ceva acolo?
E bine sa fac rezervare prin booking, sau prin agentii? Nu am plecat niciodata prin booking si nu stiu daca prezinta garantie.
Voi ce ma sfatuiti?
Booking, fara discutie!
Booking are o politica super agresiva in colaborarile cu hotelurile, iar daca ai de facut vreo reclamatie o faci tot la booking daca faci rezervarea la ei, te rezolva, desi este bine sa fii atent la conditiile rezervarii de pe pagina booking a hotelului.

Edited by zardato, 05 July 2017 - 18:43.


#7
relu17

relu17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 21.12.2003
sunshine.co.uk sau balkanholidays.co.uk au preturi mai mici decat booking

#8
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
ekoly, ce buget ai?

#9
ekoly

ekoly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,857
  • Înscris: 28.10.2010
2000 lei per total.

#10
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,624
  • Înscris: 12.02.2008
Desigur Booking.

#11
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,024
  • Înscris: 14.08.2007
Folosesc booking de vreo 10 ani si fac cate 2-5 rezervari pe an (inclusiv in Romania rezerv prin booking). Inca n-am avut vreo problema ... n-am nimic nici cu agentiile, am folosit si serviciile Eximtur intr-o vreme, merita comparate ofertele, dar mie imi place sa-mi fac trasee complexe asa ca prefer booking. Intr-un concediu tipic de 7 zile merg la 2-3 hoteluri (evident din localitati diferite, de multe ori si regiuni diferite), de aia e mai greu sa merg prin agentii.

Edited by utopium, 05 July 2017 - 19:31.


#12
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Votez si eu pentru booking, rezolva sigur problemele, daca apar: am rezervat un hotel in Pitesti si dupa ce pleaca trenul primesc telefon ca nu au 2 camere single cum cerusem, ci una dubla. Sun la booking - pana am ajuns ne-au transferat la hotel de 4 stele (in loc de 3) si au platit ei diferenta. Alta situatie - rezerv in Oradea 3 camere la o pensiune. Pe drum primesc sms ca nu au decat doua... rezervarea era nerambursabila. Scriu la booking - anuleaza gratuit si caut alt hotel. Intr-o luna pensiunea dispare complet de pe booking (asta poate avea si alte cauze... ).
Am mai citit si alte cazuri pe net - daca ramai pe dinafara sau nu primesti ce ai cumparat intervin prompt si rezolva (cu hotelul, daca e cazul, se ”rafuiesc” ei).

Edited by T Irina, 06 July 2017 - 00:48.


#13
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,980
  • Înscris: 20.10.2015
Booking.

De cand m-am "fript" la intelegere, doar booking. Si am experienta de 200 de rezervari din 2008, Europa (Bulgaria inclusa), America de Nord, Mexic

Daca incearca sa ma traga careva in piept, sun la Booking, le dau confirmarea si pinul si astept telefonul lor.
E asa de liniste...

#14
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,273
  • Înscris: 14.11.2006
Sunt destule. Am facut o simulare pentru 7 nopti 2 adulti incepand cu 15 iulie si uite ce mi-a dat (am pus si parcare inclusa dar si mic dejun inclus, ca sa scapati de grija lui):
Hotel Kalina (768) lei
Hotel Yo (1524 lei)
Gloria Hotel (1988 lei

Daca nu doriti mic dejun inclus, atunci sunt mai multe hoteluri:
Solaris Aparthotel (nota 8,4, 1056 lei)
Family Hotel Efos (nota 8,9, 1121 lei)
Hotel Rino (nota 8,7, 1121 lei)
Villa Piero (nota 9,7, 1313 lei)

etc.

Edited by florinbad, 06 July 2017 - 07:29.


#15
ekoly

ekoly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,857
  • Înscris: 28.10.2010
Cum adica sunati la ei? Eu nu am vazut niciun numar pe site. Se poate vorbi in romana sau doar in engleza?

#16
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Cred ca e voie sa pui numere de telefon (sunt pe site):
Numărul de servicii pentru clienţii Genius:
037 378 8023
Numărul internaţional pentru clienţii Genius:
+40 37 378 8023

#17
ekoly

ekoly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,857
  • Înscris: 28.10.2010
In ce limba vorbesti cu ei?

#18
AutoFranta

AutoFranta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 04.06.2009

 ekoly, on 06 iulie 2017 - 08:51, said:

In ce limba vorbesti cu ei?

romana

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate