Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 

Sunet ciudat pedale / butuc pedalier

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Eko94

Eko94

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.08.2020
Am avut si eu problema cu bubuitura in zona pedalelor. Am crezut ca problema era de la axul pedalier, l-am inlocuit cu unul nou pentru 100lei. Dupa inlocuire problema nu a disparut. Am inlocuit pedalele, iar problema a disparut. Va sfatuiesc sa schimbati pedalele mai intai, nu procedati ca mine.

#20
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016

View PostEko94, on 25 august 2020 - 21:49, said:

Am avut si eu problema cu bubuitura in zona pedalelor. Am crezut ca problema era de la axul pedalier, l-am inlocuit cu unul nou pentru 100lei. Dupa inlocuire problema nu a disparut. Am inlocuit pedalele, iar problema a disparut. Va sfatuiesc sa schimbati pedalele mai intai, nu procedati ca mine.
La mine iar se aude bubuitura. Am lovit cu pedala stanga intr-o bordura si de atunci tot face urat (dar dupa ce spal bicicleta nu face Posted Image)), ieri am dat o tura si nu am auzit nimic). Pedalele sunt de metal, ceva de la Cube RFR.

Edited by Razvan125, 23 September 2020 - 12:21.


#21
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,048
  • Înscris: 06.09.2008
pana la urma ai schimbat butucul sau tot cu cel vechi esti ?

Cum s-a zis e complicat cu sunetele... ti se pare ca e de la ceva dar poate fi complet altceva.

#22
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016
Pai atunci cand am facut topicul (acum cativa ani): am schimbat pedalele (am pus pedale de metal) si am strang butucul (la service).

Sunetul ce a aparut acum cateva saptamani, vad ca a disparut. Am pus mai mult ulei la pedale.

Butucul l-am schimbat anul acesta (in martie). Am schimbat foile si cei de la service mi-au recomandat sa pun un butuc tip hollowtech (e mai usor si nu face joc)

Edited by Razvan125, 29 September 2020 - 10:22.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate