Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 

Trotinete electrice, E-TWOW, Xiaomi Mijia etc

* * * * * 8 votes
  • Please log in to reply
1254 replies to this topic

#379
aurelv

aurelv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 01.09.2008
Ideea cu jocul nu e ca m-ar deranja, ca oricum nu se simte decat daca o ridici in mana si o rotesti. Imi e doar ca la un soc mai puternic sau in timp sa nu se se intrerupa ceva pe acolo, totusi bateria aia e conectata prin minim un cablu la controller, mufa de incarcare, etc.

Ideea cu bagat ceva in spatiul gol nu stiu cat de OK e, totusi bateria aia se incinge si nu vreau sa risc sa vad fum iesind de acolo :(.

13 kg sigur nu are, Xiaomi avea 12.5 si se simte la mana ca e-twow este mai usoara.

Edited by aurelv, 24 May 2018 - 13:50.


#380
intered

intered

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 22.05.2018
Nu, nu. 13 e greutatea cu cutie si tot. 11-11.5 are maxim... Caut cantarul de mana si va zic exact.

Edited by intered, 24 May 2018 - 14:04.


#381
eminence

eminence

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 26.08.2008

View Postintered, on 23 mai 2018 - 12:47, said:

35km/h? Ai cumva Booster S? (cel cu acumulatorii Samsung) - intreb pentru ca aveam impresia ca deabia a aparut varianta S si stiam ca doar aceea prinde peste 30/h.

E Booster normal, cu limitatorul de viteza dezactivat Posted Image Pe loc drept prinde 35km/h cand e incarcata 100%. Ce-i drept, rar ma duc asa tare.

Si mie imi lipseste o oglinda. Si niste semnalizatoare nu ar strica, pe bicicleta iei usor mana de pe ghidon si semnalizezi, pe trotineta e ceva mai dificil. Ma gandesc daca nu s-ar putea monta niste leduri chiar pe maner, nu e ideal dar decat nimic...

Edited by eminence, 24 May 2018 - 15:01.


#382
M3rci3r

M3rci3r

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.07.2008
salutare domnilor!
as dori parerea voastra despre aceasta trotineta electrica : http://shop.namstare...km?search=joyor

multumesc !

#383
snoopyandrei1

snoopyandrei1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 16.08.2011
Salut,

De ceva timp am achizitionat trotineta electrica Airwheel Z3 sunt multumit de ea,dar am o singura problema care nu reusesc sa o rezolv in mers se stramba gidonul si oricat de mult as strange accea piulita tot se desface,si daca o strang prea tare nu pot sa mai virez,mai are cineva problema asta si cum a reusit sa o rezolve,daca nu am postat corect va rog sa ma scuzati.

#384
intered

intered

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 22.05.2018
Booster Plus S 11.05 kg pe cantar electronic de mana. +/- 0.1 ca de la cantar la cantar. Deci nu au exagerat Posted Image

Ah si azi dupa primu charge (si primii km) am facut 18km si am ramas cu 70%. Ceva e in neregula. O sa tin un ochi sa vad ce medie se creaza mai departe... ca mi se pare prea bine.

Edited by intered, 24 May 2018 - 19:22.


#385
ravy21

ravy21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 27.07.2004

View PostM3rci3r, on 24 mai 2018 - 16:49, said:

salutare domnilor!
as dori parerea voastra despre aceasta trotineta electrica : http://shop.namstare...km?search=joyor

multumesc !

Eu unul zic ca este foarte buna ca inlocuitor pentru un scouter (la ce motor si autonomie are) dar sa-ti iei adio de la a o cara in mana pe distante lungi fiindca este al naibii de grea la 19kg. Iar pretul nu este deloc mic. Eu unul nu as avea nevoie de o asemenea trotineta dar fiecare isi alege trotineta ideala dupa nevoile sale.



Cunoaste cineva programul de la service E-Twow Bucuresti? Ms frumos.

Edited by ravy21, 24 May 2018 - 21:02.


#386
intered

intered

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 22.05.2018
Aia nu mai e clar trotineta, ci mini-scuter electric. Discuri, roti de 10 inch, 19kg,

Bucuresti – Adresa Showroom / Service
Str. Maltopol nr.23, et.5, interfon 005, sector 1, București
Program
L-V – 09:00 – 18:00

#387
cft

cft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 12.04.2007

View Postravy21, on 24 mai 2018 - 21:01, said:


Eu unul zic ca este foarte buna ca inlocuitor pentru un scouter (la ce motor si autonomie are) dar sa-ti iei adio de la a o cara in mana pe distante lungi fiindca este al naibii de grea la 19kg. Iar pretul nu este deloc mic. Eu unul nu as avea nevoie de o asemenea trotineta dar fiecare isi alege trotineta ideala dupa nevoile sale.



Cunoaste cineva programul de la service E-Twow Bucuresti? Ms frumos.
Attached File  IMG_2297.JPG   381.07K   27 downloads



#388
ravy21

ravy21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 27.07.2004
Va multumesc frumos. M-am uitat si eu pe site dar n-am vazut programul ala niciodata. Cred ca imi mai trebuie o pereche de ochelari.

#389
eminence

eminence

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 26.08.2008

View Postintered, on 24 mai 2018 - 19:05, said:

dupa primu charge (si primii km) am facut 18km si am ramas cu 70%. Ceva e in neregula. O sa tin un ochi sa vad ce medie se creaza mai departe... ca mi se pare prea bine.

Din pacate indicatorul de nivel al bateriei nu e foarte precis. Daca urci o rampa, instant iti va scadea la 40%, apoi revine, etc.

#390
aurelv

aurelv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 01.09.2008
Indicatorul ala e o mare porcarie, trebuie practic sa sti cati km ai facut sau preventiv sa o incarci pentru ca altfel risti sa ramai fara.
Eu dupa fiecare reincarcare resetez odometrul si asa ma ghidez sa stiu cum imi planific drumurile si cand e cazul sa o incarc - ultima data am uitat sa fac asta si aseara abia am ajuns cu ea acasa :((. Am plecat cu 40% baterie si mai aveam cam 3-4km pana acasa si pe ultimul km a ajuns la 0% si am mers cu 16kmh maxim, atat mai putea. Din fericire a tinut pana acasa :)

#391
intered

intered

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 22.05.2018
Ma gandeam si la asta. Doar ca si dupa ce a fost lasata sa se raceasca bateria/motorul, tot la 70% a ramas. Dubios.
Nu te referi la TRIP? Odometrul e cel total si nu cred ca se reseteaza (sper).

#392
aurelv

aurelv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 01.09.2008
TRIP :), era dimineata si inca nu bausem cafeaua :))

#393
intered

intered

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 22.05.2018
Salut din nou. M-am intalnit astazi cu un prieten care are tot Booster Plus S si am observat niste discrepante in design.

1. Mufa de incarcare (din trotineta) la el este galbena in interior, a mea neagra
2. Incarcatorul are o mufa de alta dimensiune fata de a mea
3. Pe sasiul lui scrie Booster, pe al meu nu scrie nicaieri

Insa amandoua sunt pe hartie Booster Plus S. Pareri?

La voi cum este?

Edited by intered, 26 May 2018 - 02:55.


#394
aurelv

aurelv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 01.09.2008
Salut, am verificat si eu de curiozitate:

1. mufa de incarcare este galbena - cea de pe trotineta. A incarcatorului este neagra
2. incarcatorul scoate 41.5 V cu 3 A - stiu ca la booster simplu este mai slab.
3. Scrie BOOSTER doar pe platforma in dreptul sistemului de pliere

Ar o idee daca stie careva cum se ajunge la acumulator, as verifica ca, chiar are celule Samsung si specificatiile date de ei.

Edited by aurelv, 26 May 2018 - 07:04.


#395
intered

intered

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 22.05.2018
Nu te'as sfatui sa incerci decat daca ajungi in punctul in care trebuie schimbata...poate comenteaza ca ai umblat si iti pierzi garantia Posted Image

Eu nu am mufa galbena si nici nu scrie nicaieri booster. Nici pe covorasul ala nici pe sasiu. Nu ma prind ce e cu discrepantele astea.
M-am uitat si eu pe incarcator: Li-ion Charger, Output DC41.5V - 3.0A.
Mai exact e fix incarcatorul asta din imaginea de kit upgrade: https://e-twow.ro/pr...r-plus/#reviews

Dar mufele le avem cu totul altele Posted Image alta culoare si alta dimensiune

Ah si la liber trage cu 45.7 (delimitat, Sport function pe ON).

Edited by intered, 26 May 2018 - 11:31.


#396
kpyhere

kpyhere

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 20.11.2012
Daca vrea cineva sa isi modifice firmware-ul pentru Xiaomi 365
https://m365.botox.bz/

Eu folosesc preset-ul "Mine" cu 1.4.0. Viteza ceva mai mare si fara auto-brake. Pe langa asta, urca mai rapid in zonele cu inclinatie mai mare

Edited by kpyhere, 29 May 2018 - 15:03.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate