Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 

Sfat achizitie masina noua

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#55
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Cum sa fie similar Rav4 cu Vitara? Vitara e in clasa cu Crossland X, Nissan Qq, Renault Captur and co. iar Rav 4 e o clasa peste. Sa nu vorbim de interioare, care la Vitara este oribil, materiale la fel de proaste ca in Duster.

#56
csi1

csi1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,174
  • Înscris: 05.09.2007
rav4 hybrid a fost si pe lista mea dar costa 35 mii euro cu tot cu rabla si discount.

#57
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Eu vorbeam de 2.0 aspirat, care are un pret bun. Il poti lua atat cu manuala, cat si cu CVT si are 4x4 de calitate, incomparabil cu ce ofera Vitara.

#58
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
E ok Rav, cu o clasa de marime peste Vitara dar n-as putea sa ma obisnuiesc cu noul design Toyota. Chestie subiectiva.
Cum am zis, prefer motoarele mai simple, nu ma iau neaparat dupa design dar parca nu as da bani pe ceva care chiar nu imi place cum arata. Nici altele nu sunt cine stie ce frumuseti dar le consider acceptabile.
Legat de 4x4 de calitate, cam toate sunt o apa si un pamant, tractiune fata si cuplaj pt puntea spate, departe de un 4x4 de calitate dar isi vor face treaba.
Masina e pe termen lung, nu caut ceva cu caracteristici extraordinare dar nici nu as vrea sa ma fortez sa imi placa. Stiu destule cazuri cu masini alese prost care au fost scoase la vanzare inainte de vreme, chestie ok la o masina la mana a2a dar f paguboasa la masina noua.

Edited by underb, 28 May 2017 - 11:44.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate