Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 

Beneficiile europenilor dupa primirea de migranti

* * * - - 12 votes
  • This topic is locked This topic is locked
14595 replies to this topic

#55
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016
De ce cineva care traieste in Israel vorbeste in numele celor care traiesc in Europa? :|

#56
Cleopatra-

Cleopatra-

    Fleur-Noire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,592
  • Înscris: 12.04.2009

View Postbaliosss, on 04 martie 2017 - 00:59, said:

De ce cineva care traieste in Israel vorbeste in numele celor care traiesc in Europa? Posted Image
Nu ai auzit de purtător de cuvânt? Posted Image

#57
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,999
  • Înscris: 16.09.2014
Femeile, ele beneficiaza din plin de primirea imigrantilor. Cu voia sau fara voia lor.

#58
omuspan

omuspan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,986
  • Înscris: 17.07.2016

View Postvio69a, on 04 martie 2017 - 00:58, said:

-Ca sa fim in continuare Oameni ?
-Ca sa avem demnitatea de a pastra principiile pentru care au luptat generatii inainte ?
-Ca sa ne pastram corectitudinea aplicand tratate si conventii semnate?
-Poate .....ca sa nu fim ca "ei ' ??

Dar poate nu ar trebui sa fie asta intrebarea "Ce castigamm din asta "?
Ci :"Cum de am determinat asta ?"


Musca la arat.

#59
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

View Postandreic, on 03 martie 2017 - 21:37, said:

Probabil nu aveau rost, discutiile fiind deja cuprinse in altele si nu ar fi generat decat flame/trolling.
Raspuns scurt la intrebarea ta referitor la Germania, forta de munca.
Andrea , tu esti maica ?
Vejnicul argument de 2 lei, o astept si pe aia cu "imbogatirea culturala", natalitate, pensii, crestinismul catolic si dreptul la fericire.
Hai Allah Akbar ca devine plictisitor.

Luati de vomitati, avantaje pe piine.


View Postbaliosss, on 04 martie 2017 - 00:59, said:

De ce cineva care traieste in Israel vorbeste in numele celor care traiesc in Europa? :|
Ai zis Israel sau Canada , ca nu se vede bine ? :-)  

Attached Files



#60
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postei8ht, on 03 martie 2017 - 21:33, said:

...la ce ne folosesc noua, europenilor, actualele fluxuri de migranti?
La multe!
In Italia Marina are ocazia sa-si consume tot combustibilul plimbandu-sa prin Mediterana la pescuit arabeti, dupa care Mafia mai face un ban din subventiile pentru parcarea lor pe undeva, in Ungaria a crescut exponential productia de sarma ghimpata, in Germania au de lucru politistii sa inchida gura celor care se plang de invazie, in Suedia tot politistii au de lucru sa transforme reclamatiile pentru viol in simple "neintelegeri culturale" si per ansamblu au de lucru gunoierii, sa stranga mizeria lasata de "bietii refugiati"!
A, si sa nu uitam fabricile de ursuleti de plus, desi in ultima perioada s-au mai redus manifestatiile cu "Rapefugees, welcome!". ;)

View Postpink_flamingo, on 03 martie 2017 - 21:55, said:

Poate o sa intelegi ca cele 3 milioane de romani care au fugit din tara trebuie inlocuiti cu ceva. Ca cineva trebuie sa munceasca si pe la noi.
Doua exemple foarte la indemana sunt Polonia si Germania. In ambele tari exista extrem de multi straini care au pus osul la treaba. Astfel se ajuta si pe ei si tara de adoptie.
1. Cand ai fost ultima oara prin Polonia si ai vazut arabeti in general?
2. Cand ai fost ultima data in Germania si ai vazut arabeti muncind?

View Postpink_flamingo, on 03 martie 2017 - 22:06, said:

Exista doua notiuni separate:
1. Natalitatea in scadere. Ceea ce duce la necesitatea de a popula cu oameni acest continent.
2. Razboiul din Siria si primirea de oameni pe motiv umanitar.
3. Nevoia de sinucidere etnoculturala! De la romani incoace se pare ca ii apuca periodic pe unii nevoia de a-si face harakiri!

View Postvio69a, on 04 martie 2017 - 00:58, said:

1. -Ca sa fim in continuare Oameni ?
2. -Ca sa avem demnitatea de a pastra principiile pentru care au luptat generatii inainte ?
3. -Ca sa ne pastram corectitudinea aplicand tratate si conventii semnate?
4. -Poate .....ca sa nu fim ca "ei ' ??

Dar poate nu ar trebui sa fie asta intrebarea "Ce castigamm din asta "?
5. Ci :"Cum de am determinat asta ?"
1. SUNTEM Oameni, civilizatia europeana a modelat si influentat istoria intregii omeniri!
2. Depinde ce principii, unele generatii inainte au luptat pentru "puritate rasiala", presupun ca nu la alea te refereai!
3. Conventiile si tratatele se bazeaza pe RECIPROCITATE! Nu poti sa invoci respectarea conventiilor umanitare cand hobby-urile tale includ decapitarea occidentalilor si distrugerea patrimoniulul cultural universal! Stii ca si UNESCO se bazeaza tot pe o conventie, da?
4. Guess what? AM FOST CA EI! In '45 toata Europa era varza! Si n-a plecat nimeni sa invadeze alte continente toti au ramas si au RECONSTRUIT!
5. Interese politice stupide de a poza in "mutti" si paza laxa la frontiere..?

#61
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,165
  • Înscris: 19.01.2008

View Postei8ht, on 03 martie 2017 - 22:27, said:

Pai cum sa creasca numarul de nasteri in UE daca europenii nu se mai fut suficient de mult? Tu vrei sa ramanem un continent depopulat din cauza unor tari in care scade sporul natural si creste numarul de morti din cauze legate de alimentatie, accidente, etc?

Probabil ca mai marii UE au tinut cont de toate aceste aspecte, nu crezi? In Bruxelles nu sunt numai politicieni ci sunt si sute de analisti conectati la toata tehnologia existenta pe planeta. Sunt convins ca lucreaza cu multe scenarii si pot alege cel bun din 100 proaste.
...

Politicile sociale ale Vestului nu incurajeaza natalitatea ci ajutoarele sociale. Eu cred ca e un plan de slabire a Europei din interior pentru a nu fi o putere mondiala. Cui foloseste asta ... trebuie sa ne gandim fiecare.

View Postvrajitoruldinoz, on 03 martie 2017 - 22:06, said:

Dat fiind ca motiovatia e pur umanitara, problema "folosului" unor oameni pe care ii salvezi nu prea se pune.
La ce-ti foloseste cind donezi bani? sau cind voluntariezi? A, stai, la romani nu prea se practica donatul de bani si voluntariatul. Esti un ciudat daca faci asa ceva.

Am impresia ca esti naiv. Donatiile si voluntariatul sunt la nivel individual. La nivel de state nu exista decat interese si calcule.
Eu, in mod subiectiv, cred ca si mai-marii Europei asculta de alti sefi pe care nu-i cunoastem care le dau ordinele. Nu pare normal, insa nici la noi in tara conducatorii nu fac ce vor ei ci, pentru avantaje personale, asculta de altii din exterior.

PS Nici Obama nu a facut ce a vrut in mandatele sale.

#62
a3ds

a3ds

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 13,313
  • Înscris: 26.04.2015
Au beneficiat multe ONG-uri si firme care se ocupa de imigranti si vorbim de sume mari, zeci de miliarde anual.

A beneficiat aparatul represiv, deja se vorbeste de nevoia unei armate EU, se dau legi draconice care se pise pe drepturi si libertati individuale in numele securitatii.

Securitatea pe care am pierdut-o aducand acasa orientul mijlociu.

Deci in principiu, prin criza creata de liderii uniunii europene, si-au servit un viitor luminos, la modu' ca e nevoie de ei in viitor sa ne scape de al balaur pe care ei l-au adus acasa.

Populatia invrajbita impotriva unor minoritati nu se mai uita la ce fac liderii, celebra distragere a atentiei de la problemele tarii (Datorii imense, somaj, colaps financiar, grecia,italia, spania etc PIIGS pentru aficionados).

E teoria clasica dezbina si stapaneste. Din conflict perpetuu traieste statul, altminteri cvasi inutil. Gen, pompieri care vin noaptea pe sustache si iti dau foc la casa.

Si desi ii vezi pe geam, te gandesti ca lasa, e nevoie de ei, cine stie, poate la un moment dat o sa fie un incendiu pe bune lol.

Oamenii-s de o prostie crasa, traiesc in patratica lor, sunt niste roboti basically. Nu toti, doar vreo 95%, adica suficient ca sa nu conteze.

Edited by a3ds, 04 March 2017 - 06:55.


#63
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

View Postcuculili, on 03 martie 2017 - 23:13, said:

Inca ministru si cancelarita.
...sondajele lor deja ii dau pierzatori. Ba chiar sunt sondaje optimiste pentru ca neamtul isi ascunde preferinta mai dihai decat americanii pro-Trump (cancelarita a scremut legislatie in care daca nu aplauzi si razi cu gura de-jur-imrejurul capului esti penal-izat)
Normal ca "inca"... mandatele se termina la un moment dat si vin altii sa le continuie munca si sa asigure bunastarea financiar-economica a urmatoarelor decade.
Ai incredere in sondaje ? :)

#64
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007

View Postei8ht, on 03 martie 2017 - 21:42, said:

Va rog sa ma credeti ca intrebarea mea este una serioasa.
Pur-si-simplu eu (din Ro) nu vad avantajele. Nu neg a priori notiunea de avantaj, dar nu il simt, nu stiu cum sa zic.
Pentru ca sunt convins ca cei care ne conduc au ceva in vedere cand deschid portile.
Da noi cati imigranti avem ca sa putem raspunde la asa o intrebare?

#65
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009

View Postbaliosss, on 03 martie 2017 - 22:35, said:

Ce are de a face Vietnamul cu OM, doar tu stii. Posted Image

Vezi ca procentul de musulmani in randul vietnamezilor e de sub 1%.
Ceea ce am scris eu despre vietnamezi se incadreaza in subiectul prezent, Beneficiile europenilor dupa primirea de migranti. Vietnamezii erau la timpul respectiv niste migranti, au plecat din tara lor distrusa de razboi pentru a cauta o viata mai buna. Nu am pomenit ceva despre musulmani. Fara sa ma fi suparat ii recomand sa citeasca mai atent inainte sa dea replica.

Edited by altuser09, 04 March 2017 - 08:27.


#66
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postandreic, on 04 martie 2017 - 07:47, said:


Intotdeauna este cu voia lor si nu altfel, nu mai denatura.
Tu presupun că nu ești femeie, nu?

Edited by garett, 04 March 2017 - 08:04.


#67
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postpink_flamingo, on 03 martie 2017 - 21:57, said:


In ciuda a multe tampenii scrise pe aici, da, muncesc.
La femeile nemtilor cand le violeaza prin ganguri si colturi de strazi

#68
ei8ht

ei8ht

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,056
  • Înscris: 05.12.2016

View Postbullterrorist, on 04 martie 2017 - 07:46, said:

Da noi cati imigranti avem ca sa putem raspunde la asa o intrebare?

cred ca avem cateva mii bune, nu?
studentii din timisoara, arad, cluj, iasi, etc. sunt tot un fel de migranti.

#69
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,494
  • Înscris: 04.05.2007

View Postandreic, on 04 martie 2017 - 07:47, said:


Intotdeauna este cu voia lor si nu altfel, nu mai denatura.

Mda, presupun ca in mintea ta tipa asta a vrut un gang bang cu 8 arabi:

http://www.hotnews.r...a.htm?nomobile=
"Opt irakieni, condamnati pentru ca au violat o turista germana in timpul Revelionului 2016 din Viena"

Nu ti-e rusine de tine cu astfel de afirmatii??

#70
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,075
  • Înscris: 30.07.2006

View Postei8ht, on 03 martie 2017 - 21:33, said:

Au fost cateva topicuri care discutau problematica migrantilor care au ajuns in Europa in ultimii 2-3 ani, insa mai toate s-au inchis.

Nu am regasit insa in nici un astfel de topic un raspuns clar, concis si de neatacat la intrebarea: la ce ne folosesc noua, europenilor, actualele fluxuri de migranti?

SP, comanda e la tine!

"Beneficiile":

-terorismul islamic
-falimentul anuntat al sistemelor de pomeni sociale din nordul Europei
-islamizarea Vestului Europei
-distrugerea UE
-Soros moare fericit, a reusit sa distruga Europa.

#71
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
Nu cred ca europenii au vreun beneficiu!

Mai tineti minte filmul "Les Visiteurs" cu Jean Reno si Christian Clavier?
Cam asta se intampla acum cu migrantii, vin niste oameni din evul mediu si ajung in secolul 21!
Oamenii aia nu se schimba in cateva zile, ei raman tot in evul mediu si se comporta ca atare! Majoritatea nu se vor schimba pe tot parcursul vietii lor! Cultura si civilizatia din care vin oamenii astia e la nivelul evului mediu european! Place, nu place, asta-i realitatea! Din pacate oamenii aia aduc cu ei in Europa o cultura si civilizatia lor de ev mediu si incearca sa o impuna europenilor, pentru ca ei nu sunt capabili sa evolueze si sa lase in urma acest tip de civilizatie! Nu-i comparati pe acesti oameni cu romanii care eu migrat in vest! Romanii au migrat sa traiasca mai bine si si-au dorit sa se integreze in cultura si civilizatia occidentala, bineinteles ca le-a fost si mult mai usor decat celor veniti din tari musulmane!

Mie unuia islamul mi se pare o fundatura a civilizatiei!

#72
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015

View Postcasablanca1000, on 03 martie 2017 - 21:38, said:

asta e o intrebare cam ciudata.

E ca si cum ai intreba: "la ce ne foloseste sa ne inbolnavim de cancer?"   Posted Image


HAHAHAHAHAHAH!

stai sa imi revin ...

HAHAHAHAHAHAHA!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate