Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Beneficiile europenilor dupa primirea de migranti

* * * - - 12 votes
  • This topic is locked This topic is locked
14595 replies to this topic

#73
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

View Postgarett, on 04 martie 2017 - 06:29, said:

La multe!
In Italia Marina are ocazia sa-si consume tot combustibilul plimbandu-sa prin Mediterana la pescuit arabeti, dupa care Mafia mai face un ban din subventiile pentru parcarea lor pe undeva, in Ungaria a crescut exponential productia de sarma ghimpata, in Germania au de lucru politistii sa inchida gura celor care se plang de invazie, in Suedia tot politistii au de lucru sa transforme reclamatiile pentru viol in simple "neintelegeri culturale" si per ansamblu au de lucru gunoierii, sa stranga mizeria lasata de "bietii refugiati"!
A, si sa nu uitam fabricile de ursuleti de plus, desi in ultima perioada s-au mai redus manifestatiile cu "Rapefugees, welcome!". Posted Image


1. Cand ai fost ultima oara prin Polonia si ai vazut arabeti in general?
2. Cand ai fost ultima data in Germania si ai vazut arabeti muncind?


3. Nevoia de sinucidere etnoculturala! De la romani incoace se pare ca ii apuca periodic pe unii nevoia de a-si face harakiri!


1. SUNTEM Oameni, civilizatia europeana a modelat si influentat istoria intregii omeniri!
2. Depinde ce principii, unele generatii inainte au luptat pentru "puritate rasiala", presupun ca nu la alea te refereai!
3. Conventiile si tratatele se bazeaza pe RECIPROCITATE! Nu poti sa invoci respectarea conventiilor umanitare cand hobby-urile tale includ decapitarea occidentalilor si distrugerea patrimoniulul cultural universal! Stii ca si UNESCO se bazeaza tot pe o conventie, da?
4. Guess what? AM FOST CA EI! In '45 toata Europa era varza! Si n-a plecat nimeni sa invadeze alte continente toti au ramas si au RECONSTRUIT!
5. Interese politice stupide de a poza in "mutti" si paza laxa la frontiere..?
Nota 10 pentru acest comentariu.

View Postmarius.bunu, on 04 martie 2017 - 09:31, said:



-Soros moare fericit, a reusit sa distruga Europa.
Mai sunt si alti conationali ai sai care se bucura de distrugerea Europei.

#74
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postthe_lion, on 04 martie 2017 - 09:18, said:

Nu ti-e RUSINE de tine cu astfel de afirmatii??
Ce-i aia?

#75
ei8ht

ei8ht

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,056
  • Înscris: 05.12.2016
Chiar acum citesc ca a mai salvat marina italiana inca doua mii de migranti:

http://migrantcenter...granti-sambata/

apropo, ce este cu acest site: http://migrantcenter.ro ?

este facut de statul roman?

#76
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View Postkodiak, on 04 martie 2017 - 09:54, said:

Cam asta se intampla acum cu migrantii, vin niste oameni din evul mediu si ajung in secolul 21!
Oamenii aia nu se schimba in cateva zile, ei raman tot in evul mediu si se comporta ca atare! Majoritatea nu se vor schimba pe tot parcursul vietii lor!

Ehh nu se schimba , unii dintre ei devin  radicali . Ce , asta nu-i schimbare ?
Altii devin si mai rai la a treia generatie, si asta e tot schimbare .
Exista si procentul ala care se numesc moderati si despre care nu stii niciodata cand pot deveni radicali.
Fiecare radical a fost candva unul moderat . La nici un radical nu le-a stat scris in frunte ca e radical asa ca nu ai nici o garantie nici cu asa zisii moderati.
Cultura lor fiind una foarte militanta si politica, vor vota intotdeauna cu partide care le asigura depturile , asta pana cand vor fi destul de multi incat sa formeze propriile partide.

View Postpink_flamingo, on 03 martie 2017 - 22:06, said:

Exista doua notiuni separate:
1. Natalitatea in scadere. Ceea ce duce la necesitatea de a popula cu oameni acest continent.
2. Razboiul din Siria si primirea de oameni pe motiv umanitar.


1. Si cum s-a  ajuns la natalitate in scadere ? De ce consideri ca nu exista alte solutii la rezolvarea natalitatii scazute decat  popularea cu alte natii ? Mai ales alte natii care au o cultura diametral opusa fata de cultura europeana?
2. Stii bine ca printre migranti nu s-au numarat doar oameni din Siria ci si din alte tari unde nu exista conflicte. De ce ti se pare  normal sa fie granitele deschise sau mai exact sparte de acesti oameni ?

View Postpink_flamingo, on 03 martie 2017 - 21:55, said:

Poate o sa intelegi ca cele 3 milioane de romani care au fugit din tara trebuie inlocuiti cu ceva. Ca cineva trebuie sa munceasca si pe la noi.


Ineptii !  Asa vorbesti de parca imigrantii astia veniti cu pluta s-au oprit in Romania cand de fapt fugeau ca dracu de cruce de Romania !

Edited by mihaela5, 04 March 2017 - 11:30.


#77
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,056
  • Înscris: 02.03.2003
Europenii nu au nici un beneficiu de pe urma primirii de migratori.
Cei care castiga sunt anti-europenii si anti-crestinii. Doar acestia se bucura cand continentul este invadat.

Conflictul nu este politic sau economic, este religios.
Invadatorii si propagandistii au religii diferite de crestinism.

#78
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
O tot baga cu natalitatea...de parca ar fi ramas europenii sterpi,prin anumite programe guvernamentale se poate rezolva usor problema natalitatii si asta fara sa implice importul de musulmani teroristi si puturosi


#79
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View Postterratec, on 04 martie 2017 - 11:14, said:

Europenii nu au nici un beneficiu de pe urma primirii de migratori.
Cei care castiga sunt anti-europenii si anti-crestinii. Doar acestia se bucura cand continentul este invadat.

Conflictul nu este politic sau economic, este religios.
Invadatorii si propagandistii au religii diferite de crestinism.

Foarte corect . Se vede clar ca marii sustinatori ai invaziei continentului sunt de fapt cei mai virulenti  anti crestini.

#80
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016

View Postmihaela5, on 04 martie 2017 - 11:21, said:


Foarte corect . Se vede clar ca marii sustinatori ai invaziei continentului sunt de fapt cei mai virulenti  anti crestini.
Aici s-ar putea sa gresesti. Eu, de exemplu, sunt ateu.

#81
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View Postbaliosss, on 04 martie 2017 - 11:23, said:

Aici s-ar putea sa gresesti. Eu, de exemplu, sunt ateu.

Eu m-am referit express la anti crestinii virulenti  nu la atei in general.
Nu orice ateu este automat un virulent anti crestin. Am crescut intr-o familie de atei .
Sunt atei cu care poti discuta normal si pot accepta si alte puncte de vedere intr-o discutie fara sa ajunga la insulte si la afirmatii inepte .
Insa cu anti crestinii virulenti orice discutie este din start pierduta pt ca nu sunt capabil de toleranta sau de acceptarea altor puncte de vedere. Acestia urasc visceral crestinismul si ar vrea sa il vada distrus cu orice pret , chiar cu pretul de a inlocui crestinismul cu o religie de o mie de ori mai violenta si intoleranta.
Anti crestinii virulenti sunt la fel de fanatici ca si fanaticii religiosi .

Edited by mihaela5, 04 March 2017 - 11:40.


#82
paultt

paultt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 05.08.2007

View Postbaliosss, on 04 martie 2017 - 11:23, said:

Aici s-ar putea sa gresesti. Eu, de exemplu, sunt ateu.

Nu mi s-a parut ca ai fi sustinator al invaziei actuale (cel putin cu impresia asta am ramas citind posturile tale). Gresesc :) ? Mihaela la ei se referea.

#83
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,398
  • Înscris: 06.02.2008
Principalul beneficiu al europenilor este că au aflat ce înseamnă islam și cu ce se mănâncă chestia asta.

#84
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016

View Postpaultt, on 04 martie 2017 - 11:36, said:

Nu mi s-a parut ca ai fi sustinator al invaziei actuale (cel putin cu impresia asta am ramas citind posturile tale). Gresesc Posted Image ? Mihaela la ei se referea.
Pai nu sunt. Tocmai asta era ideea. Parerile asupra invaziei (pro sau contra) nu cred ca tin neaparat de apartenenta religioasa.

Edited by baliosss, 04 March 2017 - 11:43.


#85
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View Postbaliosss, on 04 martie 2017 - 11:43, said:

Pai nu sunt. Tocmai asta era ideea. Parerile asupra invaziei (pro sau contra) nu cred ca tin neaparat de apartenenta religioasa.

Dar nici anti crestin virulent nu esti. Este o mare diferenta intre  ateii obisnuiti  pe care nu ii preocupa religia la modul general, si  anti crestinii inversunati care in ura lor oarba  prefera ca crestinismul sa fie inlocuit de islam.
Eu pe acestia din urma  i-am vazut ca cei mai mari sustinatori ai invaziei  si simpatizanti ai islamului .

Edited by mihaela5, 04 March 2017 - 12:03.


#86
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005
Tocmai am beneficiat de niste MK, am vazut si eu ce folie se mai poarta anul asta, e nunta la mine pe strada, mireasa poarta o folie alba (normal), rudele folii in culori deschise, de primavara iar masculul, probabil socru' mic costum negru, ala da european. Bine, ca ei sint toti turci da' macar domnul purta costum, caci domnii nu poarta folie.
Acum stau si ma gindesc , o cusma mijto si un ilic cu briu asortat m-ar aranja anu' asta ? Ceva de prin Moldova eventual , de unde mi se trage gena .

#87
a3ds

a3ds

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 13,313
  • Înscris: 26.04.2015

View Postmihaela5, on 04 martie 2017 - 11:13, said:

1. Si cum s-a  ajuns la natalitate in scadere ?

O zice papa islamicilor, marxistul sef, multiculturalistul de nadejde, de manuta cu eco nazistii malthusieni:

POPE 'URGES FEWER CHILDREN'...

'MAKE WORLD MORE SUSTAINABLE'.


de 50 de ani li se zice europenilor si americanilor ca suntem prea multi

adica, nu mai faceti copii ba albilor, nu e nevoie de voi; o sa va inlocuim cu africani si araboi

pe de alta parte, e nevoie de forta de munca, de natalitatea musu lol

1984 direct, kafka; prinde la oligo, ce-i drept.

[ https://scontent.fotp3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/17022057_1562854343744684_2941835653505301648_n.jpg?oh=9f329e1a6bbfcf8a328d70093ebcd66f&oe=592D0695 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by a3ds, 04 March 2017 - 14:36.


#88
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

View Postei8ht, on 04 martie 2017 - 10:49, said:

Chiar acum citesc ca a mai salvat marina italiana inca doua mii de migranti:

Zilnic marina italiana sau spaniola salveaza sute sau mii de migranti africani, economici.Migrantii africani stiu ca in vecinatatea apelor teritoriale ale tarilor africane se afla navele europenilor care ii depisteaza urgent si ii duc in Europa unde pe buna dreptate, migrantii se revolta impotriva mancarii italiene pe care nu o suporta sau banilor putini pe care ii primesc de la cei care ii gazduiesc.Daca te-ai legat sa le fii gazda, migrantilor trebuie sa le oferi exact ce vor acestia, ca de aia au venit la tine.Nu vad de ce migrantii nu i-ar da in judecata pe cei care ii gazduiesc pentru modul cum ii trateaza si pentru conditiile oferite.

View Postcaiuscorneliu, on 04 martie 2017 - 11:39, said:

Principalul beneficiu al europenilor este că au aflat ce înseamnă islam și cu ce se mănâncă chestia asta.
Ne lipsim de acest beneficiu.

Edited by max_01, 04 March 2017 - 14:41.


#89
BogzaG

BogzaG

    nu pot trăi fără multiculti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,357
  • Înscris: 03.07.2016
Migrantii ne imbogatesc cultural

#90
BogzaG

BogzaG

    nu pot trăi fără multiculti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,357
  • Înscris: 03.07.2016
Si intre timp ne mai si raresc. Nu castigam nimic primind musu un ue.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate