Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...
 Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...
 La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta

The worst of evil (2023)
 Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

Ce componente trebuie sa schimb d...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 

Europa Travel - fura banii clientilor => inselaciune ?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
24 răspunsuri în acest subiect

#19
dejanalex

dejanalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 212
  • Înscris: 19.02.2008
tare ciudata impartirea
garantat stiau ceva

#20
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.866
  • Înscris: 01.11.2005
Adica cum s-ar spune, au vandut un pachet de turism pentru sase persoane la pret de zece si acum vor sa scape basma curata.

#21
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 11.532
  • Înscris: 05.06.2009
agentia minte. pentru ca nici modificarea perioadei de cazare, fara penalizari, nu se putea face pentru cele 4 persoane, scrie asta in nota din subsolul paginii.
ca sa nu pierdeti banii, nu puteti merge toti 10 in cealalta perioada, in care erau locuri disponibile pentru cei 4 ?

#22
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 24.119
  • Înscris: 07.11.2006

View Postallah2, on 27 februarie 2017 - 19:05, said:

Practic ei nu respecta ce am semnat in contract, apoi convenim cu acestia sa ne restituie banii (deoarece din vina lor am anulat noi toti excursia), ca intr-un final sa ne spuna ca nu ne mai dau niciun ban, ca doar in contract scrie ca nu se permit anulari Posted Image
Attachment Contact.jpg

V-ati incheiat asigurarea storno?Adica asigurarea aia de vreo 90 de lei care este exact pentru acest gen de probleme.

#23
allah2

allah2

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 839
  • Înscris: 06.12.2006
Pana la urma s-a "rezolvat" prin faptul ca vom merge cei 6 in excursia deja platita, insa impresia f proasta ramane. Am apucat sa fac si o sesizare la ANPC. Daca nu ne mai dadeau banii inapoi si nici nu ne mai ofereau ceea ce am platit, mergeam la politie.

adisz, nu

#24
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 24.119
  • Înscris: 07.11.2006
Cu aia trebuie sa incepi.Asigurarea storno este necesara,la fel cum este si asigurarea de sanatate.
Sumele sunt infime,insa beneficiile sunt imense.Vorbesc in cunostinta de cauza.

#25
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 11.532
  • Înscris: 05.06.2009
adisz, e cu dus si intors si asigurarea storno. acopera niste situatii bine definite, daca treci prin acea situatie - ok, iti recuperezi banii, daca nu - nu. si, in plus, ca sa-si faca efectul storno si in cazul ofertelor speciale sau care prevad penalizari de 100% in cazul anularii calatoriei, indiferent de motiv (cum e si documentul initiatorului), asigurarea trebuie incheiata si platita in aceeasi zi in care se incheie contractul cu agentia.
cel putin asa e la generali, presupun ca si celelalte firme de asigurari au cam aceleasi conditii/prevederi in politele de asigurare.

eu intotdeauna mi-am facut asigurare complexa de calatorie, care sa includa atat asigurarea de sanatate, cat si pe cea storno.

Editat de corinadaniela, 01 martie 2017 - 09:56.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate