Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 

Iohannis face referendum

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1930 replies to this topic

Poll: Referendumul lui Iohannis (442 member(s) have cast votes)

Vei vota la referendum?

  1. Voted Da (403 votes [91.18%] - View)

    Percentage of vote: 91.18%

  2. Nu (26 votes [5.88%] - View)

    Percentage of vote: 5.88%

  3. Nu stiu (13 votes [2.94%] - View)

    Percentage of vote: 2.94%

Cum vei vota?

  1. Voted Contra gratierii, amnistierii si a modificarii CP (387 votes [87.56%] - View)

    Percentage of vote: 87.56%

  2. Voted Pentru gratiere, amnistiere si modificarea CP (33 votes [7.47%] - View)

    Percentage of vote: 7.47%

  3. Nu stiu (22 votes [4.98%] - View)

    Percentage of vote: 4.98%

Vote Guests cannot vote

#1927
silicipi

silicipi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 768
  • Înscris: 18.08.2008
Eu zic inainte sa va mai tot jigniti si sa va dati cu parerea, nu mai bine asteptati sa auziti in mod oficial intrebarea? In momentul de fata eu cred ca presedintele trage de timp pentru a sonda populatia sa  fie sigur ca se va depasii pragul de 30%. Apoi, stati fara de nici o grija ca in urma acestor sondaje, presedintele are o echipa ( noua ce-i drept si observ eu mult mai abila si mai capabila decat cea veche ) care va venii cu o intrebare bine ticluita, nu cred ca isi permite sa vina cu o idiotenie, deoarece, opinia mea este ca referendumul acesta nu e nimic altceva decat un instrument foarte bun si precis de sondare a increderii populatiei in presedinte si paradoxal, in acelasi timp, un mod de crestere a scorului politic al presedintelui. Ei, uite de asta am spus ca presedintele a schimbat echipa de consilieri, inca de la inceputul anului, deoarece se vede foarte bine ca, strategic, presedintele se misca in opinia mea, foarte bine, mult mai bine decat ramolitii astia de la PSD. Asta e adevarul, oricat de crud ar fii pentru psd-istii de pe forum, cred ca si ei sunt de aceeasi parere dar nu vor sa recunoasca. Cum eu nu am nici o orientare politica, uite ca o pot spune fara nici o problema.
Acum sa vedem cati vor participa la referendum, eu inca ma mai gandesc, personal sunt foarte dezamagit de intreaga clasa politica, insa detasat in dezamagirea mea, conduce presedintele, pe care de ceva timp nu-l mai consider a fi presedintele meu, ci simplu presedintele tarii. Pe mine presedintele m-a exclus, in disdcursul de la Malta, dintre romanii lui, pentru simplul fapt ca nu am iesit la Victoriei.
Sfatul meu, lasati jignirile, modul asta de a discuta descalifica pe oricine.

Edited by silicipi, 19 February 2017 - 14:16.


#1928
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015

View Postradumiki, on 23 ianuarie 2017 - 18:15, said:

Iohannis a anuntat acum initierea unui referendum pe tema schimbarii codurilor penale si a gratierii/amnistierii.
Cine castiga?

Noi castigam, cine altcineva? Ca doar nu e vorba de o gafa pe care presedintele nostru nu o poate recunoaste. Iti dai seama ce ar insemna sa zica presedintele ca l-a luat gura pe dinainte (ii ia o saptamana sa spuna asta).

Sigur ca noi castigam, castigam Inca o luna de campanie, castigam un raspuns pe care nu-l stiam, vital, fara de care nu puteam exista.

Dupa un sfarsit de 2016 cu alegeri, campanie, dupa o luna fara guvern, dupa doua luni fara buget, referendumul vine la fix.

Si toate astea vin cu un bonus, o cheltuiala "mica de tot", ca vorba aia, nu prea e gratis, plus alte costuri care nu tin de organizare si care sunt sau nu cuantificabile.

Cum sa nu-ti iubesti presedintele?

#1929
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,293
  • Înscris: 29.12.2006

View PostTS030, on 19 februarie 2017 - 13:55, said:

Este ca si cum ai vrea sa afli daca poporul vrea iarna sau vara sa faca baie in mare!

Nu se ştie niciodată ce rezultate pot avea unele referendumuri. Să ne gândim de exemplu la un referendum ţinut în 2014 în Elveţia, prin care se întreba dacă cetăţenii acestei ţări doresc introducerea salariului minim pe economie, de 3300 de euro, cel mai ridicat din lume ?
Rezultatul referendumului a fost că...elveţienii nu doresc să câştige atâţia bani, ca salariu minim. Posted Image

Cum ar fi ca la referendumul lu' Iohannis, rezultatul să fie că...românii nu doresc să lupte împotriva corupţiei ?! Posted Image

Edited by lupini, 19 February 2017 - 15:39.


#1930
sandy76

sandy76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,058
  • Înscris: 20.10.2008

View Postsandy76, on 19 februarie 2017 - 13:32, said:

Este ca si cum ai vrea sa afli daca poporul vrea iarna sau vara sa faca baie in mare!Posted Image

Lupini ...fii atent!Posted Image

Edited by sandy76, 19 February 2017 - 15:59.


#1931
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015
Nu stim inca intrebarea. Posted Image

View PostDorel-Mesterel, on 19 februarie 2017 - 14:46, said:


Cum sa nu-ti iubesti presedintele?

Ar fi misto un referendum cu multe, multe intrebari si sa alegi un biletel, cu o singura intrebare, ca la examen.
Tragi ca la loto un bilet, raspunzi cu da sau nu si vor putea fi mii de intrebari. Anton raspunde la una, Vasile la alta si tot asa.
De la necesitatea apei calde pana la viata de pe Marte.
Ala da referendum!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate