Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Iohannis face referendum

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1930 replies to this topic

Poll: Referendumul lui Iohannis (442 member(s) have cast votes)

Vei vota la referendum?

  1. Voted Da (403 votes [91.18%] - View)

    Percentage of vote: 91.18%

  2. Nu (26 votes [5.88%] - View)

    Percentage of vote: 5.88%

  3. Nu stiu (13 votes [2.94%] - View)

    Percentage of vote: 2.94%

Cum vei vota?

  1. Voted Contra gratierii, amnistierii si a modificarii CP (387 votes [87.56%] - View)

    Percentage of vote: 87.56%

  2. Voted Pentru gratiere, amnistiere si modificarea CP (33 votes [7.47%] - View)

    Percentage of vote: 7.47%

  3. Nu stiu (22 votes [4.98%] - View)

    Percentage of vote: 4.98%

Vote Guests cannot vote

#1
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,692
  • Înscris: 13.10.2003
Iohannis a anuntat acum initierea unui referendum pe tema schimbarii codurilor penale si a gratierii/amnistierii.
Cine castiga?
Dragnea din cate stiu nu sta bine cu timpul...


Cele mai importante declaratii ale lui Klaus Iohannis:

Quote

  • Politicienii nostri se ocupa de gratiere, gratierea propriilor dosare.
  • Unirea pincipatelor a inceput prin alegerea aceluiasi domnitor - Alexandru Ioan Cuza - in ambele principate, dar ea s-a infaptuit prin ceea ce s-a construit: autoritati, entitati, acte normative care au inceput sa puna cap la cap ceea ce se intampla in Moldova si in Tara Romaneasca.
  • Si astfel, Unirea s-a petrecut prin legiferare si administratie.
  • Codul Penal al lui Cuza, dupa model francez, a fost considerat la vremea respectiva unul dintre cele mai moderne.
  • A fost primul cod penal din Romania care incrimina abuzul in serviciu, conflictul de interese.
  • Ce oameni politici am avut atunci si ce politicieni avem astazi!
  • O coalitie aleasa sa conduca Romania spre dezvoltare se ocupa de modificarea Codului penal, se ocupa in mod paradoxal de ameliorarea Codului penal intr-un sens cel putin discutabil.
  • Ce diferenta! Ce clasa politica am avut si unde am ajuns!
  • In aceste zile au avut loc proteste, oamenii au iesit in strada revoltati impotriva acestor incercari de a modifica prin OUG legislatia penala.
  • Am auzit fel si fel de aberatii. Imediat dupa ce a iesit lumea in strada, activisti, agitati si agitatori au fugit la televiziuni sa explice ca e o noua mineriada. Cetatenii sa dea lovitura de stat? Nu, politicienii dau lovitura de stat! Dau lovitura de gratie Romaniei.
  • PSD si satelitul sau ALDE au promis bunastare romanilor si oamenii, de buna credinta, i-au votat. Si cand au ajuns efectiv la guvernare, s-au apuicat de cu totul altceva.
  • S-au apucat sa urle la legislatia penala, pentru a-si curata dosarele lor, ale colegilor de partid.
  • Asta i-a adus pe oameni in strada. Una a fost promisa, alta a fost inceputa.
  • De aici indignarea romanilor.
  • Nu vrea nimeni sa dea lovitura de stat, nici nu vrea sa rastoarne regimul.
  • Doar nu isi imagineaza ca a iesit cineva pentru acest Guvern.
  • Oamenii au iesit sa isi spuna indignarea, si guvernarea ar face mai bine sa ia seama.
  • Poate totusi isi amintesc ca romanii sunt un neam mandru si au dreptul la o clasa politica pe masura.
  • Aceasta tema, a amnistiei si gratierii, in mod nefericit, a devenit o tema nationala.
  • Voi incepe demersurile pentru a o supune dezbaterii publice, pentru a organiza un refendum pe tema amnistiei si gratierii.
  • Imi doresc o natiune puternica, de oameni mandri si liberi.
  • Atunci cand au votat aceste planuri nu erau pus in programul de guvernarea PSD,
  • daca guvernantii au facut o tema din asta, vor trebui sa suporte votul popular pe aceasta tema.
  • Aparent vorbim despre chestiuni legate de justitie. Aparent vorbim despre Ordonante de Urgente pe teme foarte concrete. In realitate, vorbim despre ce fel de natiune vrem sa fim. Vrem sa fim o natiune puternica, un stat de drept, sau vrem sa fim o natiune asa si asa, cu un stat de drept care poate fi inmuiat si discutat?
  • Vrem sa fim o natiune care seamana cu generatia care a facut Mica Unire sau vrem sa fim o natiune care nu indrazneste sa ridice vocea?
  • Vrem sa fim o natiune intre celelate natiuni asa cum sunt natiunile europene, sau vrem sa fim o natiune care nu indrazneste sa ridice vocea in corul natiunilor europene?
  • Trebuie sa ne hotaram ce fel de natiune suntem si ce fel de natiune vrem sa fim.
  • Eu imi doresc o natiune puternica, o natiune de oameni mandri si liberi. Romanii sunt mandri si liberi, si imi doresc o natiune condusa de policieni integri, competenti . Orice altceva pentru mine este prea putin iar pentru a obtine acest lucru, pentru a atinge acest obiectiv, pentru mine niciun pret nu este prea mare.
La multi ani!

Edited by Adm, 23 January 2017 - 18:59.


#2
vlad1102

vlad1102

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,552
  • Înscris: 03.05.2008
Nu trebuie aprobat de parlament? Daca ar fi destept ar baga si cel cu BOR in acelasi timp

#3
pink_flamingo

pink_flamingo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 27.05.2016
Foarte bun discursul. Exceptional.

#4
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,068
  • Înscris: 30.07.2006

 radumiki, on 23 ianuarie 2017 - 18:15, said:

Iohannis a anuntat acum initierea unui referendum pe tema schimbarii codurilor penale si a gretierii/amnistierii.
Cine castiga?
Dragnea din cate stiu nu sta bine cu timpul...


Chapeau!
Avem presedinte!

#5
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,977
  • Înscris: 14.09.2004
Sah si mat
Altul la masa.
Mai destept ca pe astia i-a halit neamtul intr-o luna. ;)

#6
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,395
  • Înscris: 06.02.2008
Oare cum poți vota dacă ești cinstit și ai ceva minte?

#7
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007
Daca stau sa ma gandesc ce cantitate de dejectii propagandistice va urma pana in referendum, oh my fucking god...cred ca trebuie sa ne facem toti niste stocuri de xanax

#8
farxen

farxen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 673
  • Înscris: 13.10.2006
Baga TOVARASUL GRINDEANU ordonanta si se duce dracului referendumul .

#9
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Acuma vedem noi care au probleme penale si sunt smecherasi aici pe forum sau au rude cu dosare penale, in functie de voturi Posted Image

#10
cris_ct

cris_ct

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 13.01.2011
S-o bage, dar sa vedem pe unde scoate cămașa....

#11
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,068
  • Înscris: 30.07.2006

 geo76com, on 23 ianuarie 2017 - 18:20, said:

Sah si mat
Altul la masa.
Mai destept ca pe astia i-a halit neamtul intr-o luna. Posted Image

Sa vedeti diseara bocete nord-coreene la Antena 3 Posted Image


Edited by catalina1, 23 January 2017 - 18:33.


#12
tauru242

tauru242

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.09.2005
Ia sa vedem daca nea' Livache mai îndeamnă oamenii să iasă la vot....

#13
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
E bun si referendumul dar..e pacat ca oamenii destepti si tineri în loc sa iasa la vot ....se joaca pe pc ...ca daca ieseau si la alegeri..poate nu trebuia sa faca nici un referendum..

#14
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,576
  • Înscris: 05.11.2009
asta se cheama domnilor sah si mat. Atat la nebun (dracnea) cat si la sluga (mini me dracnea) :w00t:

#15
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

 shefu_de_combinat, on 23 ianuarie 2017 - 18:23, said:

Daca stau sa ma gandesc ce cantitate de dejectii propagandistice va urma pana in referendum, oh my fucking god...cred ca trebuie sa ne facem toti niste stocuri de xanax

Neah , baga foarfeca in toate cablurile tv si radio si editeaza .hosts din windows.

#16
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,966
  • Înscris: 03.12.2005
Sunt curios ce argumente poti avea impotriva consultarii explicite a vointei poporului?

Nu e momentul sa avem aici o discutie despre reprezentativitatea guvernarii indirecte, dar e o parte foarte misto prin cursurile de drept constitutional despre asta.

#17
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,665
  • Înscris: 29.08.2013
Pot vota dacă sunt în afara judeţului ?

#18
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
NU. Voi vota NU. Problema e ca au redus pragul... Restul il intelegeti voi...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate