Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

Recomandari parfum masculin

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,235
  • Înscris: 24.05.2006
ON: Calvin Klein Man

OFF: cate pafumuri aveti? a fost o fata la mine si, vazand cele 5 parfumuri pe care le am, zice ''mama ce pitzi esti, frate, nici eu n-am asa multe''. Adica, 'ie' chiar multe? Sa-mi fac probleme? Zic totusi ca e normal.

#20
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013

 corinadaniela, on 18 ianuarie 2017 - 09:59, said:

Christian Dior Homme Sport. De fapt, cam toate din gama CD miros foarte bine.
In afara de Poisson.

 wiseguy76, on 18 ianuarie 2017 - 18:17, said:

ON: Calvin Klein Man

OFF: cate pafumuri aveti? a fost o fata la mine si, vazand cele 5 parfumuri pe care le am, zice ''mama ce pitzi esti, frate, nici eu n-am asa multe''. Adica, 'ie' chiar multe? Sa-mi fac probleme? Zic totusi ca e normal.
Nu ie multe man. Mie nu-mi plac, Ma simt pitzi vb ta. Da se roaga nevasta de mine sa iau si sa ma dau. Si am ceva virsta....Ies pe strada si simt parca clopoteii dupa mine...

Acu cinstit, pentru un om normal, pare mult, nu sint chiar asa multi totusi care n-au ce face cu banii si dau 3-400 de lei pe un parfum.

#21
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
300-400 nu e mult pt un parfum bun. De exemplu nici un Dior nu e sub 300 de lei.
Eu in ultimul timp am comandat multe mostre de parfumuri in special de nisa de pe aoro.
Încerci mai multe parfumuri și după aceea cumperi.

#22
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Nu stiu daca e vreun parfum ok pe aoro.

#23
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,235
  • Înscris: 24.05.2006
cel mai scump cred ca a fost 50 de lire...le-am cules de prin aeroporturi si la oferta, de prin UK. Imi place sa miros bine, si nu mi se par scumpe, in conditiile in care te tine 8-10 luni unu'. Adica, nu ma duc la ferma si ma dau cu Calvin Klein, totusi.
E parfumul ala imposibil, Million...mama frate, urasc mirosul ala, si toti taranii care isi toarna pe ei jumate de sticla cand se duc la club sau la mall, sau merg cu avionul.

#24
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
De pe aoro cumpăr mostre, dar am cumpărat si parfumuri fără probleme.
Recent am luat si mi-a plăcut Amouage Interlude și Montale Black Oud.



#25
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006

 wiseguy76, on 18 ianuarie 2017 - 18:17, said:

ON: Calvin Klein Man

OFF: cate pafumuri aveti? a fost o fata la mine si, vazand cele 5 parfumuri pe care le am, zice ''mama ce pitzi esti, frate, nici eu n-am asa multe''. Adica, 'ie' chiar multe? Sa-mi fac probleme? Zic totusi ca e normal.

Am un vecin ...tot asa , cu multe parfumuri . M-a chemat odata la el sa ii repar OS-ul pe o socotitoare mai veche . I-am explicat ca partea de hard este depasita si ca ar putea sa cumpere ceva mult mai ok cu 500 ron. A facut ochii mari , i s-a lungit fata si a glasuit : esti nebun , draga ...cu 500 ron imi iau un parfum ?
Cred ca pentru un barbat normal ....2-3 sunt  OK . Mai mult il incadreaza intr-o categorie in care s-ar putea sa nu vrea sa fie incadrat Posted Image .

#26
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
deci dior e peste toate. totusi as vrea ceva cu ambra, vad ca au ambre nuit si ambre elixir. si tot cu ambra si homme intense sau homme eau for men. eventual si d&c the one sa o testez desi cred ca am testat-o deja.

in magazin nu-mi pot da seama, cam seamana pe loc intre ele sau sunt prea puternice. abia acasa se aseaza/schimba mirosul si unele devin interesante dar nu suficient. am avut recent un bvlgari si m-a intoxicat, l-am dat imediat la juma de pret unui amic.

nu vreau sa fie puternic, aftershave sau tutun, vreau ceva mai sofisticat, spre unisex chiar.

Edited by 41ex, 19 January 2017 - 06:55.


#27
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Eu iti recomand 2 parfumuri de suflet pt mine..cu miros..greu de explicat in cuvinte Posted Image : Chanel Egoiste Platinum si Dior Sauvage.
Mergi intr-un Sephora si testeaza.

Edited by TheGrudge, 19 January 2017 - 09:31.


#28
TDI-beez

TDI-beez

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,567
  • Înscris: 03.12.2007

 41ex, on 19 ianuarie 2017 - 06:49, said:

deci dior e peste toate. totusi as vrea ceva cu ambra, vad ca au ambre nuit si ambre elixir. si tot cu ambra si homme intense sau homme eau for men. eventual si d&c the one sa o testez desi cred ca am testat-o deja.

in magazin nu-mi pot da seama, cam seamana pe loc intre ele sau sunt prea puternice. abia acasa se aseaza/schimba mirosul si unele devin interesante dar nu suficient. am avut recent un bvlgari si m-a intoxicat, l-am dat imediat la juma de pret unui amic.

nu vreau sa fie puternic, aftershave sau tutun, vreau ceva mai sofisticat, spre unisex chiar.
Nassomato e peste Dior, Black Afgani si ce-o mai fi pe-acolo.

#29
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,530
  • Înscris: 05.06.2009

 41ex, on 19 ianuarie 2017 - 06:49, said:

deci dior e peste toate. totusi as vrea ceva cu ambra, vad ca au ambre nuit si ambre elixir. si tot cu ambra si homme intense sau homme eau for men. eventual si d&c the one sa o testez desi cred ca am testat-o deja.

in magazin nu-mi pot da seama, cam seamana pe loc intre ele sau sunt prea puternice. abia acasa se aseaza/schimba mirosul si unele devin interesante dar nu suficient. am avut recent un bvlgari si m-a intoxicat, l-am dat imediat la juma de pret unui amic.

nu vreau sa fie puternic, aftershave sau tutun, vreau ceva mai sofisticat, spre unisex chiar.

un parfum foarte interesant si greu de uitat mi s-a parut jovan de la coty. dar la noi nu se gaseste in magazine, sa-l poti testa. exista in variantele cu ambra, mosc sau oud.
parfumuri cu miros sofisticat mai poti gasi la cei care comercializeaza parfumuri aduse din dubai sau tarile arabe din zona. desi majoritatea sunt "grele" ca miros, poti avea surpriza sa gasesti cate unul care chiar miroase excelent.
christian dior homme sport e aproape unisex, l-a avut sotul meu, si din cand in cand il mai foloseam si eu, imi place mult acea aroma fresh pe care o are.

Edited by corinadaniela, 19 January 2017 - 10:06.


#30
TDI-beez

TDI-beez

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,567
  • Înscris: 03.12.2007
Nasomatto Black Afgano, Nasomatto Pardon, Frapin L'humaniste

#31
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013

 TheGrudge, on 19 ianuarie 2017 - 09:31, said:

Eu iti recomand 2 parfumuri de suflet pt mine..cu miros..greu de explicat in cuvinte Posted Image : Chanel Egoiste Platinum si Dior Sauvage.
Mergi intr-un Sephora si testeaza.
sauvage il mirosi chiar azi si nu-mi placu. celalalt vad ca cineva pe net zice ca miroase a gel gillette, deci probabil e prea masculin?

ultima data imi recomanda vanzatoarea vazandu-ma asa nemultumit un yves saint laurent cred, ca astea sunt mai soft cica...si intr-adevar acasa miroase ok dar tot nu e wow.

poate ca unei femei ii plac astea de se tot cumpara/laudate, dar eu sunt in dilema, nu vreau sa simt miros de barbat chit ca-mi apartine, nu vreau sa simt ceva strong in jurul meu. Posted Image
plus ca mi se pare mai smecher sa mirosi mai pe ocolite a mascul. adica sa miroase frumos si doar ph-ul tau de mascul sa-i dea nota de masculinitate. il vreau mai mult pt mine decat pt gagici. :/

Edited by 41ex, 20 January 2017 - 01:21.


#32
TDI-beez

TDI-beez

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,567
  • Înscris: 03.12.2007
Pe mine cand m-a luat criza de search, am cumparat peste 50 de.mostre. in mod obiectiv, nu poti testa mai mult de 3 pe zi. Este un site ai international si romanesc, fragrantica.com si fragrantica.ro. Spor la citit..dar tot testul e.baza.

#33
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Fragrantica e un site de pasionați unde găsești f multe păreri avizate, dar tot va trebui sa testezi pe pielea ta.
Încearcă Terre de la Hermes și dacă ai posibilitatea sa îl iei de dincolo la un preț mai normal, Aventus.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate