Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 

Moto G5 Plus

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
686 replies to this topic

#217
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006
Pai inca n-am reusit sa-l omor intr-o zi, dar seara cand il pun la incarcat ramane intre 28-40% cu 5-6 ore de conv si 2-3 ore sot, wifi permanent on, date permanent si 2 simuri active permanent...ce sa zic eu sunt foarte multumit, am trantit pe el adaway si alte chestii pt root, inca e sub observatie

#218
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,258
  • Înscris: 14.02.2007
In continuare foarte multumit de telefon chiar si fara root . Chiar cum se face root la el ?
Camera e foarte buna ptr ce ma pricep eu chiar si cea frontala, cel putin culorile sunt naturale in poze .
Ma enerveaza ca e asa clean ca nici macar aplicatie ptr Gallery nu are, ma chinui ba cu o aplicatie ba cu alta .
Bateria tine o zi fara probleme cu date mobile intr-o zona cu semnal foarte foarte prost .
In RO cand am fost am reusit sa prind 96 Mbps la download si 42 Mbps la Upload intr-un orasel din RO :P .
GPS merge extraordinar de bine comparativ cu vechiul telefon .
Am prins de 2 ori un fel de hangup, eram intr-o aplicatie si apasam pe Back si nu se intampla nimic, l-am bagat in Stand By si apoi a mers ... deci ceva bug .
Cam atat ... ma declar in continuare extrem de multumit !

#219
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006
galery e praf, mai bine ca n-o are ca oricum o dadeam afara, eu folosesc quickpic cu upload automat in cloud, deci nu pierd nici o poza indiferent ce telefon folosesc

#220
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
@bbogdanmircea: Mai intai:How to Unlock Bootloader on Moto G5 and G5 Plus si apoi How to Install TWRP Recovery and Root Moto G5 & G5 Plus
Ia uite, se aduna lume cunoscuta pe aici..;)

Edited by G0rg0ne, 05 May 2017 - 05:29.


#221
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

View Postxcit, on 04 mai 2017 - 16:09, said:

galery e praf, mai bine ca n-o are ca oricum o dadeam afara, eu folosesc quickpic cu upload automat in cloud, deci nu pierd nici o poza indiferent ce telefon folosesc
Ca sa vizualizezi fotografiile de acolo trebuie sa fii conectat la internet, nu?

#222
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005

View PostG0rg0ne, on 05 mai 2017 - 05:24, said:

Ia uite, se aduna lume cunoscuta pe aici..Posted Image
Deh, SKL (sechele)…
Ce să fac dacă Falcon (Moto G1 XT1033) a fost momentul de cotitură.
Eu tot încerc să obțin info referitor la direcția în care Lenovo va cârmi Moto, pentru viitoarea achiziție din 2018.
Anul ăsta stau cu degetele pe ce am, că e încă bine.

@max_01: Nu ar trebui, cred. De obicei se oferă alegerea de a șterge local (de pe dispozitiv) ceea ce este deja salvat în cloud, însă decizia ar trebui să fie a utilizatorului.

LE: Ah, că tot uit: Să vă bucurați de ele și să le folosiți cu drag!

#223
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006
nu trebuie, decat in cazul in care ai dat format si nu mai ai nimic, atunci trebuie net ca sa le descarci din cloud

#224
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

View PostGif2D, on 05 mai 2017 - 08:01, said:

Eu tot încerc să obțin info referitor la direcția în care Lenovo va cârmi Moto, pentru viitoarea achiziție din 2018.
Din moment ce urmatorul telefon Moto va folosi interfata sistemului de operare al celor de la Lenovo este clar ca acesta va fi trendul urmat de toate telefoanele din gama Moto.
Acum ce telefon folosesti?

Edited by max_01, 05 May 2017 - 10:14.


#225
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Nu cred că vor folosi ZUI pentru că ar fi cântecul lor de lebădă pe piața occidentală, ar îngropa ceea ce a reînviat Motorola. EOL…
Acum 2 x Nexus 5X (DualSIM Nexus 5X :D).

#226
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

View PostGif2D, on 05 mai 2017 - 11:06, said:

Nu cred că vor folosi ZUI pentru că ar fi cântecul lor de lebădă pe piața occidentală, ar îngropa ceea ce a reînviat Motorola. EOL…
Acum 2 x Nexus 5X (DualSIM Nexus 5X Posted Image).
Motorola a folosit androidul pur incepand cu momentul cand divizia de telefonie mobila a apartinut de google iar dupa vanzarea ei catre Lenovo, din inertie, probabil si a unor clauze contractuale, s-a mai mers pe androidul aproape pur insa acum, dupa cativa ani de la achizitia diviziei de telefonie mobila Motorola, aceasta marca a fost inlocuita pe produse cu marca Lenovo, pastrandu-se denumirea Moto pentru produsele din aceasta gama iar pasul urmator este adoptarea interfetei sistemului de operare ZUI.In acest moment liderii mondiali la vanzari sunt Samsung si Huawei, la sistemele de operare Android ceea ce inseamna ca produsele cu android pur sunt minoritare ca si cifra de vanzari.
Nexus 5X cu cei 2GB RAM inca mai este ok dar nu cred ca mai mult de un an de zile de acum incolo.

Edited by max_01, 05 May 2017 - 12:46.


#227
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Mi-s încăpățânat și refuz să cred că vor adopta ZUI în afara pieței chineze.
Dar odată și-odată tot trebuie să moară și speranța.

Vom vedea ceva concret în acestă direcție pe 9 iunie 2017 (lansarea Moto Z2).

#228
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

View PostGif2D, on 05 mai 2017 - 12:55, said:

Mi-s încăpățânat și refuz să cred că vor adopta ZUI în afara pieței chineze.
Dar odată și-odată tot trebuie să moară și speranța.

Vom vedea ceva concret în acestă direcție pe 9 iunie 2017 (lansarea Moto Z2).
Lenovo ar putea renunţa la Android-ul „stock” pe Moto Z2 în favoarea interfeţei ZUI

Conform GizmoChina, Lenovo pregăteşte integrarea interfeţei ZUI, dezvoltată în trecut pentru dispozitivele din seria ZUK, care erau comercializate predominant în China. Acest lucru înseamnă că utilizatorii de Moto Z2 vor trebui să renunţe la aspectul standard al sistemului de operare Android în favoarea unor meniuri, animaţii şi pictograme dezvoltate de Lenovo. O parte dintre fani ar putea fi deranjaţi de această decizie, întrucât Android-ul în stil AOSP era unul dintre cele mai mari avantaje ale seriei Moto.
http://www.go4it.ro/...i-zui-16245297/

Vorba ta, concret se va vedea in momentul lansarii lui Moto Z2 cu ce versiune de sistem de operare vine pe piata.

Edited by max_01, 05 May 2017 - 19:00.


#229
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006
tovarasii mei scarpinaciosi...ia ziceti ca eu am uitat de cand n-am mai facut ota, in cateva cuvinte doar. Eu am 7.0 acum, presupun ca o sa treaca si al meu la 7.1.x si ce-o mai fi. Bun, eu avand root si twrp ce trebuie sa fac , astept sa il faca flashable zip pt twrp sau pun ota cu original recovery? Bine....in caz de..

#230
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017
Moto G5Plus este dual sim insa are loc separat pentru cardul de memorie sau ocupa locul unuia dintre cartelele SIM?Poti folosi simultan doua cartele SIM si un card de memorie?

View Postxcit, on 06 mai 2017 - 18:58, said:

Eu am 7.0 acum, presupun ca o sa treaca si al meu la 7.1.x si ce-o mai fi.
Poate ramai doar cu 7.0, poate treci la 7.1. sau la ZUI.Vom vedea luna viitoare.

#231
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006
e separat cardul

#232
dennis_2005

dennis_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,335
  • Înscris: 17.09.2008
Va ajunge in Romania, Moto G5 Plus?Se stie de cand?

#233
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005

Quote

Disponibilitate:
Ofertele, prețurile, specificațiile și disponibilitatea se pot modifica fără avertizare prealabilă.

Am găsit unul gratis. :D

#234
motopanzer

motopanzer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.09.2009

View PostGif2D, on 08 mai 2017 - 08:06, said:

Am găsit unul gratis. :D
O glumă bună! :D

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate