Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O mostenire cu (o mica )problema

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

MCM

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Florin274

Florin274

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 11.07.2005
Era odata un program de muzica, se numea MCM. Mai este? Numai este? Daca mai este se mai prinde in Romania? De ce a fost scos din grilele de programe?

#2
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
MCM a cam disparut din grilele societatilor de cablu in 2000, cand a aparut MCM Romania. In 2002 MCM Romania s-a transformat in MTV Romania. In acel moment a fost scos MTV Europe, dar MCM-ul original nu a mai aparut in ofertele cablistilor.

#3
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

Era odata un program de muzica, se numea MCM. Mai este? Numai este?

Mai exista pe HB 13E dar nu mai este emis de nimeni pe cablu in RO (cel putin nu oficial).

Quote

MCM-ul original nu a mai aparut in ofertele cablistilor

Cand MCM Ro a fost cumparat de MTV Europe si rebrandat in MTV Romania una din conditiile puse de cei de la MTV Europe a fost ca societatile de CATV sa nu mai transmita nici o versiune de MCM.

#4
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
deci mcm (parca era francez) inca mai exista ? :coolspeak:
ce muzica pun ? :huh:

#5
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006

 LR, on Feb 9 2006, 01:29, said:

Cand MCM Ro a fost cumparat de MTV Europe si rebrandat in MTV Romania una din conditiile puse de cei de la MTV Europe a fost ca societatile de CATV sa nu mai transmita nici o versiune de MCM.
Daca informatia este corecta, asta ar insemna ca MTV-ul ar putea sa fie acuzat de practici anticoncurentiale.

#6
dtancu

dtancu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 06.06.2005

 shobi, on Feb 9 2006, 01:34, said:

deci mcm (parca era francez) inca mai exista ? :coolspeak:
ce muzica pun ? :huh:

Bineinteles ca MCM-ul francez exista.
E oricum muzica mai buna decit ce da Atomic-ul azi.

#7
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

Daca informatia este corecta, asta ar insemna ca MTV-ul ar putea sa fie acuzat de practici anticoncurentiale.

Eu asa am auzit la vremea respectiva (2002). Oricum practicile anticoncurentiale sunt la ordinea zilei in audiovizualul din RO (vezi mai nou Telesport, Radio Totalsport etc) deci nu tre' sa ne mai miram de nimic.

#8
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,872
  • Înscris: 11.01.2006

 LR, on Feb 9 2006, 09:27, said:

Eu asa am auzit la vremea respectiva (2002). Oricum practicile anticoncurentiale sunt la ordinea zilei in audiovizualul din RO (vezi mai nou Telesport, Radio Totalsport etc) deci nu tre' sa ne mai miram de nimic.
PINA in noiembrie 2004 cind a decedat  OLTENIA TV atransmis prin reteaua sa din CRAIOVA  la inceput,in anul 2003 MCM INTERNATIONAL, APOI  de la 1 iulie 2003 pina la 1decembrie 2003  MCM POP,iar dupa aceasta data canalul MCM TOP. MIE  mi-a placut mai mult MCM POP.

#9
Florin274

Florin274

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 11.07.2005
Mie mi s-a parut misto MCM cel frantuzesc, era misto dar MCM Romania mi s-a parut jalnic rau de tot. As vrea sa bage MCM-ul frantuzesc din nou.  :P

#10
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
Exista 3 MCM-uri , in ordinea numerelor de  pe tricou : MCM , MCM Pop , MCM Top
Attached File  mcm.jpg   40.34K   113 downloadsAttached File  mcmpop.jpg   28.92K   120 downloadsAttached File  mcmtop.jpg   35.5K   115 downloadshment]

#11
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,872
  • Înscris: 11.01.2006

 kingblana, on Feb 15 2006, 20:29, said:

Exista 3 MCM-uri , in ordinea numerelor de  pe tricou : MCM , MCM Pop , MCM Top
attachment attachmentAttached File  mcmtop.jpg   35.5K   115 downloadshment]
EXISTA 4 MCM-uri.NU ai luat in calcul si MCM BELGIA.DIN pacate MCM-ul apierdut  piata EUROPEANA  din cauza canalelor propii din fiecare tara si din cauza MTV-ului.A PARASIT anul acesta frecventa pe satelit destinata Europei.IN CRAIOVA amai fost distribuit in diferite variante 2 ani,pina ce rcs-ul  acumparat  atit OLTENIA TV CIT si TERRA SAt.Oricum,pentru Europa era destinata in ultima perioada doar MCM TOP.MIE mi-a placut mai mult MCM POP,era un fel de VH1 frantuzesc.Nu cred ca o sa le mai vedem pe cablu in ROMINIA!

#12
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
Cum sa nu emita in Europa ?

Viziteaza Astra :)

Attached File  mcmAstra.jpg   72.61K   143 downloads

#13
c.iordache

c.iordache

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 14.02.2006
Io zic că le merge bine dacă nu mai au nici o frecvență în clar. Încasează ei ceva... :)

Lista frecvențe MCM aici

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate