Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 

Xiaomi Redmi Note 4X

* * * * * 13 votes
  • Please log in to reply
3989 replies to this topic

#1441
mobilewave

mobilewave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,674
  • Înscris: 04.12.2008
Aveam o aplicatie per RN3 care imi permitea sa descarc fisiere video/mp3 de pe YouTube si cel mai mare avantaj era faptul ca puteai rula clipurile YouTube cu display-ul stins.
Nu este prezenta pe playstore, se descarca de pe un site extern .
Sunt sigur ca unii dintre voi o cunoasteti si o folositi.
Nu-mi mai aduc aminte numele ei... :help:

Edited by mobilewave, 19 August 2017 - 20:25.


#1442
poolonik

poolonik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 09.09.2004
Eu folosesc Ogyoutube. Sunt multumit de el. Trebuie instalat si MicroG de pe acelasi site.

#1443
gatarba

gatarba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 15.07.2014
Ogy YouTube?

#1444
mobilewave

mobilewave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,674
  • Înscris: 04.12.2008
Da.Asta era.Multumesc

#1445
abit

abit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 27.07.2006
am instalat 8.5.4.0, MIUI 8, android 7.0, telefonul se mișcă mai bine, bateria se consumă ceva mai rapid dar e normal datorită noului guvernor, ca fapt divers acum displayul de vede mai bine in lumina puternică.

Edited by abit, 20 August 2017 - 17:38.


#1446
ibn

ibn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 19.04.2009

View Postibn, on 17 august 2017 - 18:52, said:

Mii de multumiri! Am sa incerc sa vad ce iese.

VICTORIE! Azi dimineata am incercat si am aplicat din nou pentru unlock. Si minune cereasca: chinezul s-a milostivit si in 10 minute mi-a acordat permisiunea. Acum este unlock si asteapta root & others.... Pentru cine are nevoie de ultimul miflash_unlock-en-2.3.803.10, iata linkul:http://s.go.ro/4ju96g91 | parola: 875122

Edited by ibn, 21 August 2017 - 19:25.


#1447
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Ma poate lamuri si pe mine cu ce ajuta acest MiFlash Unlock? Ai nevoie de un cod pentru fiecare telefon in parte sau cu programul pus de ibn mai sus merge facut unlock pe orice telefon Xiaomi Note 4?

#1448
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013
Codul îl primești pentru nr. de telefon și contul cu care te loghezi în aplicația MiFlash Unlock. Același nr de telefon (cartela sim) și același cont (logat în contul Mi) trebuie să le ai în telefon când intri în aplicație pentru deblocare.

#1449
armag3d0n

armag3d0n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 20.08.2007
Iar am un drain enorm de baterie de la Android System....80+%...asta dupa ce-am bagat rom nou duminica cu clean flash.
O sa incerc acasa sa-i dau un format la SDCard sa vad daca se regleaza bateria cumva.

#1450
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
Cata treaba mai aveti si voi cu Rom-urile astea... Nu e mai bine de mine ca stau cu cel global si oficial si nu am avut nicio problema in viata mea?

#1451
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013
Dacă totul a mers bine nu ai avut un motiv pertinent să schimbi ceva. Sa nu-ti fi placut cum ruleaza sau ceva pe partea de soft și atunci ai putea sa spui cum e mai bine. Îl lași asa să meargă prost sau te încumeti sa schimbi softul.

#1452
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
Din cate vad eu pe aici multi il schimba din curiozitate sau ca isi doresc o versiune mai noua...

Edited by Elenistic, 22 August 2017 - 14:23.


#1453
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013
Am mai spus : versiunea mai noua de Miui sau chiar update de Android nu înseamnă că telefonul va rula mai fluent și totul va merge bine, cel puțin nu la Xiaomi și nici chiar la alte branduri de telefoane atât timp cât nu vin cu Android pur, nemodificat.

#1454
armag3d0n

armag3d0n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 20.08.2007

View PostElenistic, on 22 august 2017 - 14:23, said:

Din cate vad eu pe aici multi il schimba din curiozitate sau ca isi doresc o versiune mai noua...

Eu nu l-am schimbat pentru asa ceva deoarece stiu ca unele update-uri pot aduce si mai multe proleme.
Eu eram in urma cu vreo 5-6 update-uri de pe xiaomi.eu si cand mi-a aparut drain-ul ala zic ca poate scap cu un clean flash la un update.

Daca nu o rezolv prin anumite metode atunci o sa incerc sa fac flash si la MIUI9 chiar daca are unele bug-uri.

#1455
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
Eu am 8.5.4.0 si merge perfect.

#1456
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013
@armag3d0n : cică 7.8.17 de pe xiaomi.eu cu Miui 9, merge foarte bine.

#1457
armag3d0n

armag3d0n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 20.08.2007
@DoruTDK - Atunci asta o sa fac in weekend, o sa fac un clean install + format de sdcard sa vad daca tot mai este drain-ul vietii.

#1458
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013
Același lucru vreau să-l fac și eu, să pun rom-ul de mai sus dar cu instalare fără wipe la system și tot în weekend intenționez operațiunea cu toate ca nu am vreun proces sa ruleze aiurea și sa facă drain la baterie.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate