Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Producatori/masini care nu sunt f...

Ventilator perete

Simbol "bec aprins" tele...

Oakley - recomandare site pt oche...
 Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC

Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...
 recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...
 SAMSUNG Galaxy A15

La ce ora se deschid urnele ?

Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot? Alegeri 9 iunie 2...
 

Boost la placa integrata?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
kill96

kill96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 15.02.2013
Craciun fericit tuturor!
Am si eu o curiozitate, chiar daca suna cam fictiv...Am un Acer Aspire ES1-512-C0TV. Are placa video integrata... Stiu ca singura solutie e sa schimb laptopul, dar nu am buget momentan si vad ca imi ruleaza Assasin Creed III (totul pe low) sacadat... Adica chiar e exagerat pe bune, e un joc vechi iar cerintele sunt mult sub ce are laptopul...driverele par ok. Se poate face un boost ceva? e vreo sansa? :)) Multumesc !

#2
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,824
  • Înscris: 09.12.2012
N-ai sanse,nu poti mari frecventa la GPU integrat,cel putin eu n-am auzit de asa ceva.
Singura solutie e sa cumperi alt laptop.

#3
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Cu tristetea de a-ti intuneca ziua de Craciun iti spun ca ai doar doua optiuni:
1. nu te mai joci Assassin's Creed III pt. ca placa video a laptopului e prea slaba;
2. faci cumva si strangi bani sa schimbi laptopul cu unul mai nou sau chiar cu un PC performant.

#4
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010
Nu stiu ce poate "leptopu" tau si nici nu stiu ce iti cere jocul (nu mi-a placut jocul asta ) dar din experienta mea ( mai ales ca e laptop) nu merge nici un "artificiu" care sa iti mareasca "puterea" ....
Programele care zic ca fac asa ceva cred ca se bazeaza pe placebo

#5
kill96

kill96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 15.02.2013
Ok baieti, multumesc! O sa strang la anu bani pentru un pc din componente potent :D

#6
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
in primul rand mai pune o placuta de ram, deci sa faci 8gb ram in dual channel. iti trebuie ddr3l la 1333mhz, banuiesc ca asta ai si acum, uita-te cu aida64 ca sa ma cumperi o placuta de ram identica.
latente agresive nu stiu daca le-ar vedea oricum. si asigura-te ca ai ultimul driver video plus windowsul la zi.

#7
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
@41ex, degeaba mareste memroia Ram cu latente mici si pune SSD si ultimul driver la placa video !
Ca tot la fel de "rau" ii va rula jocul Assassin's Creed III pe laptopul Acer Aspire ES1-512-C0TV din cauza placii video onboard foarte slabe.

Solutia e schimbarea laptopului cu o placa video mai buna ori cu un PC Gaming.

#8
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
cu dual channel ii mai cresc cateva fps.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate