Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Sfat achizitionare jante

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,674
  • Înscris: 24.10.2015

View PostPengoon, on 04 decembrie 2016 - 19:25, said:

cu 250 esti la inceputul marjei pentru "decent" alea premium is de la 1000 in sus. bucata. alea de 100 de euro is atat cat valoreaza. poate gasesti ce-ti place in segmentul ala, dar nu te astepta la calitate impresionanta.
daca vrei tuning optic, iti trebuie bani. asta-i realitata nimicitoare.

Nu-s cam umflate preturile? Si eu ma uit la jante o buna vreme si vad ca de la 200€ iti iei deja oz, cu o mie nici nu am vazut ( bucata) imi dau seama ca exista dar cred ca-s pentru fanati in ale tuningului sau pentru masini supersportive altfel nu vad de ce ai avea nevoie de asa jante.

Tot uitandu-ma pe forumuri am gasit replici "wsp italy", firma italiana dar made in china. Se invart pe la 650€ setul si am citit numai recenzii pozitive, nu am gasit unul sa se planga.

#20
danezubc

danezubc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 01.03.2014
Nu ma intereseaza tunningul. Ma interesa un set de jante sa nu mai le pun pe astea de tabla urate..am gasit niste Dezenturi pe la 300 de lei bucata. Ceva in genul m-ar interesa. Daca imi dati optiuni doar cu 1000 de euro , se poate inchide topicul.

#21
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Dezent , Enzo B ... is minunate la bani putini , nu cred ca mergi ca la raliu sa se puna problema de rezistenta ..

#22
danezubc

danezubc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 01.03.2014
Evident ca nu merg ca la raliu..de aia nici nu am mari pretentii..cativa ani sa ma tina.. macar 2 ani.

#23
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Te vor tine mai mult decat masinuta daca nu le lovesti de borduri , canale fara capace etc .

#24
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,674
  • Înscris: 24.10.2015
Cumnatul meu a pus pe un Passat b6 jante platin ( vreo 250€ setul) pe 16. Au vreo 7 ani deja si nu au nici o problema.

#25
danezubc

danezubc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 01.03.2014
Mutumesc pentru raspunsuri.. am sa orientez in jurul marcilor amintite mai sus.. inca ceva. Am gasit un site (avelopesijantealiaj). E ok sa comand de acolo ? Am inteles ca prezoanele si ce e pentru montaj se vand separat

#26
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,674
  • Înscris: 24.10.2015
Eu cred ca e mai bine daca le poti achizitiona de la un magazin cu montarea lor. Am auzit cazuri cand s-a comandat on line si apoi nu se potriveau jantele ori prezoanele ori nustiu ce.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate